Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wotan
  ***

  Tak nám to pěkně začíná. Podpůrná jednotka cizinecké legie dorazí k obklíčené pevnosti kdesi uprostřed saharské pouště, ale uvnitř ani kolem není ani živáčka. Tenhle film ovšem není ani tak o legii, jak by se mohlo z posteru zdát, ale o třech bratrech o které se od mala starala jejich tetička. Ta vlastní vzácný safír. V momentě, kdy jim ho ukáže zhasne světlo a safír je fuč. Než se tetička stačí rozkoukat přidají se všichni bratři k legii, kde řeší kdo ho ukradl. Nedávno jsem viděl Útěk k legiím a tady jsem se jenom potutelně usmíval jak naivně si filmaři představovali život v cizinecké legii, ale na druhou stranu byla jiná doba.(29.12.2009)

 • rikitiki
  ***

  Kdyby byl celý film jako úvodní scéna, která je - přestože se odehrává v poušti - mrazivě horrorová, tak by to bylo za plný počet bodů. Známe výsledek, záhadný a šílený, a pak film odvíjí příběh, jak k tomu výsledku dospěl. Je to příběh především o bratrské lásce a pomalu to z fantastického úvodu spadá do průměru. Napětí v cizinecké legii mezi vojáky a jejich sadistickým velitelem není dobře vygradováno. Přesto ale i přes stáří filmu, stojí za to se na něj aspoň jednou podívat.(7.7.2018)

 • sigf07
  ***

  Čekal jsem něco jiného, ale přestože mě první pohled na papundeklovou pevnost šokoval, nakonec jsem zklamaný nebyl. Můj chybný předpoklad spočíval v očekávání klasického válečného filmu. Beau Geste je v prvé řadě o vztahu mezi bratry, v řadě druhé o otázce, kdo ukradl vzácný safír a šikaně, které se autoritářský poddůstojník dopouští na podřízených. Celé válečné dění je tak nějak odsunuto do pozadí, k bojové akci dochází až v samotném závěru a musím přiznat, že navzdory příšerně vypadajícím kulisám, šlo o působivou a napínavou sekvenci.(3.10.2011)

 • classic
  *****

  Skvelý dobrodružný film, ktorý musel isto vidieť, velikán, David Lean, keď sa pripravoval na nakrúcanie, môjho obľúbeného veľkofilmu, Lawrence of Arabia. Wellmanov film, nie je tak - pompézny, ako Leanov, ale má k dispozícii niekoľko vlastností, ktorými si ma, získal... V centre diania, je rodinný D-R-A-H-O-K-A-M, ktorý záhadne zmizne, ale ak divák, pozorne sleduje snímok, tak si všimne, čo sa v skutočnosti deje. Vystupujú tu, bratia - Gesteovci, ktorí sú - SIROTY, do opatery si ich zobrala, bohatá paní - Patricia Brandon, ktorá vlastní, spomínaný drahokam. Všetkých troch chlapcov to, od malička, tiahlo do armády, do cudzineckej, do púšte, kde sa neskôr všetci stretnú, pričom jedného z nich, úmyselne, odvelí seržant Markoff. Každý z nich, tvrdí, že to on, ukradol, vzal, tento - K-L-E-N-O-T, odišli z domu, koľko sa z nich troch, vráti znovu domov, to je tajomstvo, ako je tajomstvo, kde v skutočnosti skončil drahokam, kde to vidieť, hneď od začiatku. No, a tento osud, si ich nájde i v armáde, kde sa o drahokame, dopočuje, slizký had - Markoff, na ktorého sa chystá - VZBURA, ktorú ale nepripravujú bratia, Gesteovci, t.j - Beau a John, pričom film sa volá, podľa hlavnej postavy Beaua s tvárou, charizmatického - Gary Coopera, kde Beau Geste, urobí jedno - šľachetné G-E-S-T-O. To i sedí s jeho priezviskom, skrátka, rýmuje sa to - Geste - Gesto. Veľa hercov, predvádza perfektné výkony, najmä - Brian Donlevy, ako seržant Markoff, je nenahraditeľný ! Okrem Coopera, si pochvaľu - zaslúži i Ray Milland, či Robert Preston, ktorí si zahrali, spomínaných bratov - Gesteovcov. Majstrovská kamera, dvoch kameramanov, pôsobí až tak geniálne v niektorých momentoch, že vrieskam od radosti ! Strašne málo ľudí - videlo film, to je smutné, malo by sa to zmeniť, už len potom, čo si prečítajú, môj - svieži a pozitívny komentár, lebo ten film, je naozaj, ľahôdkový !(19.3.2016)

 • Kragujevac
  ***

  Dobrodružný snímek, který realitu Francouzské cizinecké legie rozhodně nezobrazuje. Film vypráví příběh o třech bratrech a jakémsi diamantu – takováhle zápletka nebyla vůbec potřeba a spíš se mi zdá, že to byla zbytečná výplň času. Film hrozně připomíná atmosféru snímku The Four Feathers , která ale vypráví o Britech, bojujících proti Afričanům, čili se jedná o úplně odlišný příběh. Nebylo to až zas tak nic moc vyjimečného, spíše bych bral kratší stopáž a to si myslím, že by mě bavilo více než sledovat malé děti hrající si na krále Artuše a jeho poddané. Ale celkem je to pěkný film.(3.10.2012)

 • - Natáčanie prebiehalo v Buttercup Valley neďaleko mesta Yuma v Arizone, na rovnakom mieste ako sa nakrúcal pôvodný film Beau Geste (1926). Miesto bolo nakoniec premenované na Beau Geste Valley na počesť nakrúcania oboch filmov. (Michal74)