Tak nám to pěkně začíná. Podpůrná jednotka cizinecké legie dorazí k obklíčené pevnosti kdesi uprostřed saharské pouště, ale uvnitř ani kolem není ani živáčka. Tenhle film ovšem není ani tak o legii, jak by se mohlo z posteru zdát, ale o třech bratrech o které se od mala starala jejich tetička. Ta vlastní vzácný safír. V momentě, kdy jim ho ukáže zhasne světlo a safír je fuč. Než se tetička stačí rozkoukat přidají se všichni bratři k legii, kde řeší kdo ho ukradl. Nedávno jsem viděl Útěk k legiím a tady jsem se jenom potutelně usmíval jak naivně si filmaři představovali život v cizinecké legii, ale na druhou stranu byla jiná doba.(29.12.2009)

Kdyby byl celý film jako úvodní scéna, která je - přestože se odehrává v poušti - mrazivě horrorová, tak by to bylo za plný počet bodů. Známe výsledek, záhadný a šílený, a pak film odvíjí příběh, jak k tomu výsledku dospěl. Je to příběh především o bratrské lásce a pomalu to z fantastického úvodu spadá do průměru. Napětí v cizinecké legii mezi vojáky a jejich sadistickým velitelem není dobře vygradováno. Přesto ale i přes stáří filmu, stojí za to se na něj aspoň jednou podívat.(7.7.2018)

Čekal jsem něco jiného, ale přestože mě první pohled na papundeklovou pevnost šokoval, nakonec jsem zklamaný nebyl. Můj chybný předpoklad spočíval v očekávání klasického válečného filmu. Beau Geste je v prvé řadě o vztahu mezi bratry, v řadě druhé o otázce, kdo ukradl vzácný safír a šikaně, které se autoritářský poddůstojník dopouští na podřízených. Celé válečné dění je tak nějak odsunuto do pozadí, k bojové akci dochází až v samotném závěru a musím přiznat, že navzdory příšerně vypadajícím kulisám, šlo o působivou a napínavou sekvenci.(3.10.2011)

Skvelý dobrodružný film, ktorý musel isto vidieť, velikán, David Lean, keď sa pripravoval na nakrúcanie, môjho obľúbeného veľkofilmu, Lawrence of Arabia. Wellmanov film, nie je tak - pompézny, ako Leanov, ale má k dispozícii niekoľko vlastností, ktorými si ma, získal... V centre diania, je rodinný D-R-A-H-O-K-A-M, ktorý záhadne zmizne, ale ak divák, pozorne sleduje snímok, tak si všimne, čo sa v skutočnosti deje. Vystupujú tu, bratia - Gesteovci, ktorí sú - SIROTY, do opatery si ich zobrala, bohatá paní - Patricia Brandon, ktorá vlastní, spomínaný drahokam. Všetkých troch chlapcov to, od malička, tiahlo do armády, do cudzineckej, do púšte, kde sa neskôr všetci stretnú, pričom jedného z nich, úmyselne, odvelí seržant Markoff. Každý z nich, tvrdí, že to on, ukradol, vzal, tento - K-L-E-N-O-T, odišli z domu, koľko sa z nich troch, vráti znovu domov, to je tajomstvo, ako je tajomstvo, kde v skutočnosti skončil drahokam, kde to vidieť, hneď od začiatku. No, a tento osud, si ich nájde i v armáde, kde sa o drahokame, dopočuje, slizký had - Markoff, na ktorého sa chystá - VZBURA, ktorú ale nepripravujú bratia, Gesteovci, t.j - Beau a John, pričom film sa volá, podľa hlavnej postavy Beaua s tvárou, charizmatického - Gary Coopera, kde Beau Geste, urobí jedno - šľachetné G-E-S-T-O. To i sedí s jeho priezviskom, skrátka, rýmuje sa to - Geste - Gesto. Veľa hercov, predvádza perfektné výkony, najmä - Brian Donlevy, ako seržant Markoff, je nenahraditeľný ! Okrem Coopera, si pochvaľu - zaslúži i Ray Milland, či Robert Preston, ktorí si zahrali, spomínaných bratov - Gesteovcov. Majstrovská kamera, dvoch kameramanov, pôsobí až tak geniálne v niektorých momentoch, že vrieskam od radosti ! Strašne málo ľudí - videlo film, to je smutné, malo by sa to zmeniť, už len potom, čo si prečítajú, môj - svieži a pozitívny komentár, lebo ten film, je naozaj, ľahôdkový !(19.3.2016)

Dobrodružný snímek, který realitu Francouzské cizinecké legie rozhodně nezobrazuje. Film vypráví příběh o třech bratrech a jakémsi diamantu – takováhle zápletka nebyla vůbec potřeba a spíš se mi zdá, že to byla zbytečná výplň času. Film hrozně připomíná atmosféru snímku The Four Feathers , která ale vypráví o Britech, bojujících proti Afričanům, čili se jedná o úplně odlišný příběh. Nebylo to až zas tak nic moc vyjimečného, spíše bych bral kratší stopáž a to si myslím, že by mě bavilo více než sledovat malé děti hrající si na krále Artuše a jeho poddané. Ale celkem je to pěkný film.(3.10.2012)

• - Natáčanie prebiehalo v Buttercup Valley neďaleko mesta Yuma v Arizone, na rovnakom mieste ako sa nakrúcal pôvodný film Beau Geste (1926). Miesto bolo nakoniec premenované na Beau Geste Valley na počesť nakrúcania oboch filmov. (Michal74)