Vetřelci na Zemi

Massimo Antonello Geleng

Kostýmy:

Tiziana Mancini
  • Terva

Když čtu některé komentáře ve kterých je smutek, že to z Vetřelci od Scotta nebo od ilustrátora Marka A. Nelsona, nemá nic společného, musím se zasmát. Víte, všechno co je nebezpečné, panovačné nebo nepřátelské, zvlášť když u toho umírají lidi, se nazývá vetřelec nebo predátor. A tak myšlenka, že když dám do filmu název vetřelec, se sama vtírne, že to bude ten a ten konkrétní vetřelec. Tento film má sice nějaká vajíčka a ty dovedou z lidského těla udělat pěknou paseku, ale to je vše. Sci - fi prostředí je dost ubohé, hudba skoro nulová a hlavní aktér je nevýrazný. Jedno se však musí nechat, i když se film odehrává v New Yorku je Italský. Tak že žádné Hollywoodské "zženštilosti", ale spousta masakru a krve. A jak již bylo řečeno je to Italský, tudíž se v tom filmu strašně moc mluví, někdy i zbytečně...inu Italové. Ale je to i tak trochu komedie a tak se možná i někdo zasměje. Třeba : CITÁT - ....ne všichni cestují jen z hřebenem na vlasy a pyžamem...ale já pyžamo nemám, spím nahý..... Cesta za poznáním, co se vlastně na Marsu stalo, může začít. A až film skončí položte si otázku....co nás ve " filmovém " vesmíru ještě čeká?(15.1.2010)

• JohnMiller

☠ Video Nasties, The Complete 72 Banned Titles List 31/72☠. Fúúúh, je to nuda. Ako sa táto kravina mohla dostať na zoznam zakázaných filmov Video Nasty je mi záhadou. Diváka môže v podstate zaujať úvod v ktorom sa miesi celkom vydarená mysteriózna atmosféra akoby vystrihnutá s Votrelca (1979) Samozrejme v lacnejšom kabáte, no na Taliansku produkciu prekvapivo dobré a slušné gore vybuchujúcich tiel. Keď sa na scénke objavia záhadné slizké vajíčka, čakal som čo za monštrum sa z nich vykľuje. Čakal som a čakal____ čakal a čakal. A nič, tie vajíčka neobsahujú organizmus. Snímka sa do konca. Postavy prechádzali z bodu A do bodu B a videli nudné dialógy.(21.1.2019)

Béčkové gore scifi doprovázeno hudbou Goblinů a servírováno pod taktovkou italského režiséra, co víc si může fanoušek žánru přát. Celé dílko dopadlo přesně podle očekávání, dávka poctivého gore v podobě explodující těl po kontaktu s mimozemským životem v podobě pulsujících vajec donutí milovníka hororových pecek 80. let zakvičet blahem. Divákovi je hned na zpočátku představen příběh přímočaře a brutálně, což perfektně navnadí na pozdější vyšetřování původu vajec, které vede k pochybné společnosti v Jižní Americe, kde se na kávových plantážích nepěstuje pouze káva. Klasické béčkové schéma, plné béčkových hereckých výkonů, vkusné hudby a nezapomenutelných hlášek hlavních hrdinů. Já se bavil na čtyři hvězdy.(4.2.2010)

Lacný sci-fi horor (či sci-fi alebo horor sú tu však využívané vo veľmi malom množstve) o zelených “mango” vajíčkach, ktoré sa podivným spôsobom dostali na Zem, aby tu ľudom prskali do ksichtu a následne im trocha zdvihli žalúdok a iné orgány. Jednoduchý taliansky VOTRELEC za málo peňazí a bez serióznej vízie, hodiaci sa skutočne skôr do poobedňajšieho vysielania než na tmavé večery. Pravé béčko oplývajúce bohužiaľ malým množstvom vyvrhnutých vnútorností/deštrukcií, s množstvom vyšetrovania a pátrania. Ako keby to niekoho zaujímalo, kde, prečo, začo. Hlavne tu malo byť AKO a to veľa a názorne v rozmanitom množstve. ........Zelenáči :) ### Vo Veľkej Británii "Contamination" Luigiho Cozziho distribučne zastrešili na začiatku hneď dve štúdia, konkrétne “ViP“ a “European Creative Films“. Vydanie oboch Uncut verzii bolo sprevádzané aj neoficiálnym Cut zostrihom od BBFC skrátenom o 2 minúty a 40 sekúnd (Rated: 18). V októbri roku 1983 bolo ale všetko inak. Kazety sa na príkaz cenzorov z BBFC začali sťahovať z predajní a kompletnej video distribúcie zásluhou banu, vyplývajúceho zo zaradenia filmu na zoznam tzv. "Video nasties". Ten trval až do januára 1985. Uncut verzia filmu sa dočkala svojho opätovného vydania v Británii v roku 2004 zásluhou distribučného štúdia “Anchor Bay“ (Rated:15). ### Zmena hodnotenia: 17.10.2008 - 2*, 2.8.2012 - 3*.(17.10.2008)

Takže za 1) srovnávat tohle s kultovníma Vetřelcema je ubohost, i když zato nemůžou diváci spíše jako společnost šitka, za 2) tenhle film je takovej kvalitní Italskej matroš. Cozzi je zručnej režisér a nebojí se krve. Tady si jí užijeme plno. Vybuchující lidé jsou tu často a i když příběh je dost průměrnej tak to vyrovnává hudba od Goblinů(všechno co udělají je paráda). Já se slušně bavím a užívám si začátek 80 let. Jo a BTW McCulloch je sympaťák.(19.6.2011)

• - Film byl překvapivě nějaký čas umístěn na seznam zakázaných filmů v UK, tzv. "videonasties", což byly filmy, které se nesměly promítat a produkovat z důvodu zobrazování brutality, násilí a krve. (Flipnic)