poster

Vetřelci na Zemi

 • Česko

  Kontaminace: Vetřelci na Zemi

 • Itálie

  Contamination

 • Itálie

  Contamination - Alien arriva sulla Terra

 • Západní Německo

  Astaron - Brut des Schreckens

 • angličtina

  Contamination: Alien on Earth

  (neoficiální název)
 • Austrálie

  Contamination

 • USA

  Contamination

 • Velká Británie

  Contamination

 • USA

  Alien Contamination

 • USA

  Toxic Spawn

Horor / Sci-Fi

Itálie / Západní Německo, 1980, 90 min

Režie:

Luigi Cozzi

Scénář:

Luigi Cozzi, Erich Tomek

Kamera:

Giuseppe Pinori

Producenti:

Claudio Mancini

Střih:

Nino Baragli

Scénografie:

Massimo Antonello Geleng

Kostýmy:

Tiziana Mancini
(další profese)
 • cariada
  ***

  Úvod nás krásně navnadí, opuštěná lod v přístavu bez posádky, po vstupu na palubu se nejdou všude roztrhaný těla posádky a sposuta podivných zelených vajec. Z nich jedno díky trubkám dozraje a vybuchne což má za následk , že potříštěním lidem okamžitě explodují vnitřnosti. Opravdu velice husté. Jenže to je jen první půl hodina a pak už se nic podobného nekoná. Vyšetřovatelka né zrovna moc pohledná a sympatická, spolu s poldou co první vstoupil na onu lod a kosmonautem co byl první na Marsu se snaží přijít na to kde se tu ty vejce vzala a kde se líhnou. Což je zavede doJižní Ameriky na plantáže. Celé to už pak opustí onu hororvou atmosféru a je z toho jen dobroružný film o pátrání. Pak najdou líheň a vetřelce, který mimochodem vypadá hrozně lacině s reflektorem místo oka. Je až příliš jednoduché ho zabít. Tohle další příklad toho jak se může s dobře rozjetého hororu stát nuda.(21.10.2009)

 • Flipnic
  **

  Tohle je opravdu podivný film ... Jednak ho předchází jistá "sláva" z důvodu umístění na seznam "videonasties" kvůli údajné brutalitě. Dále pak čerpání z klasického "Vetřelce". Ani jedno však nevychází z opravdové skutečnosti a podstaty filmu ... Jako gore-scény jsou ve filmu opravdu slušné, to se musí uznat. Výbuchy těl jsou na svoji dobu perfektně, dramaticky a nechutně zpracované (používá se skutečné maso a vnitřnosti zvířat). Ve srovnání ale s většinou ostatních "hnusáren", které byly na "videonasties listu" je to spíše takový dobrodružný film o pátrání po původu podivných vajec (ano vypadají jako ta vetřelčí), které při rozpadu způsobují kontaminaci organismů a jejich následný výbuch. První třetina filmu je velmi slušná a má našlápnuto na tajemný a řádsky brutální horror. Pak se ale rychle a plynule změní ve výpravu třech hlavních postav na "plantáž" těchto "vajec" někam do jižní Ameriky ... a to už je vážně dějově slátanina a nuda. Bohužel, z filmu se dalo vytěžit mnohem víc...(5.6.2008)

 • SOLOM.
  ***

  Osobně jsem čekal mnohem lepší scifi podívanou, než mi Italové tentokrát nabídli. Film má bezesporu několik velmi pěkných bodů, které musím pochválit ( hudba, gore efekty, úvodní pětiminutovka, laboratorní myš), ale po většinu filmu sem se dost nudil. Tyto světlé okamžiky však určitě stojí za vaší pozornost a příznivci scifi hororů by si tento film neměli nechat ujít. Rychlé přetáčení se dá přece vždycky použít a tak proč toho v pár případech nevyužít. Hodnotil bych ho jako čistý průměr , na který se určitě ještě někdy mrknu. Nejlepším na celém filmu je opravdu hudební doprovod, který má na svědomí legendární skupina Goblin.(12.11.2009)

 • Bloody13
  **

  Tenhle italský kousek láká hlavně na svou auru brutálního trashe, díky němuž se ocitnul na nechvalně proslulém listu Videonasties. To, že dobrá polovina filmů z jeho obsahu tak úplně nesplňuje předpoklady extrémně násilných hororů, je věc druhá. Contamination je navíc zajímavý jen ve své první půlhodině, protože ta pulzující vejce a vybuchující těla vyvolá trochu toho mrazení a hnusu. Jenže pak se film promění v dlouhou, ukecanou nudu, ve které se hrdinové přesouvají z místa na místo jen proto, aby diváka úplně otrávil. Závěr s hladovou mimozemskou obludou tak vyzní dost rozpačitě.(13.11.2012)

 • JohnMiller
  *

  ☠ Video Nasties, The Complete 72 Banned Titles List 31/72☠. Fúúúh, je to nuda. Ako sa táto kravina mohla dostať na zoznam zakázaných filmov Video Nasty je mi záhadou. Diváka môže v podstate zaujať úvod v ktorom sa miesi celkom vydarená mysteriózna atmosféra akoby vystrihnutá s Votrelca (1979) Samozrejme v lacnejšom kabáte, no na Taliansku produkciu prekvapivo dobré a slušné gore vybuchujúcich tiel. Keď sa na scénke objavia záhadné slizké vajíčka, čakal som čo za monštrum sa z nich vykľuje. Čakal som a čakal____ čakal a čakal. A nič, tie vajíčka neobsahujú organizmus. Snímka sa do konca. Postavy prechádzali z bodu A do bodu B a videli nudné dialógy.(21.1.2019)

 • - Film byl překvapivě nějaký čas umístěn na seznam zakázaných filmů v UK, tzv. "videonasties", což byly filmy, které se nesměly promítat a produkovat z důvodu zobrazování brutality, násilí a krve. (Flipnic)