Laňka

Scénografie:

Debbie DeVilla

Kostýmy:

Patia Prouty

Skvělý herecký výkon hlavního protagonisty, krásná hudba i kamera. Nedbalost scénáristy, který se pokoušel namluvit divákům, že hemofilie je nemoc bělochů a syn ji zdědil po bělošském otci, ač i dítě ze střední školy ví, že hemofilii může přenést pouze matka, dost zamrzela. Víc, než nejasný konec, kdy nebylo zřejmé, jestli hrdinovy slzy jsou z deprese z toho, že má AIDS, nebo úlevy z toho, že ho nemá..(8.6.2014)

Co je v životě důležité? Ukázat, jaký je člověk chlapák? Ukázat to svému okolí? Nebo dospět v člověka, který se nemusí sám za sebe stydět, aniž by musel komukoliv něco dokazovat? Tak asi o tom je tenhle film, odehrávající se ve městě Tahlequah v Oklahomě, tudíž by mělo jít o Indiány Cherokee. Vcelku příjemný film, ale na Kouřové signály zdaleka nemá.(8.2.2005)

Laňka je takový ten nezávislák, který se vám bude v průběhu jeho sledování poměrně líbit - slušní herci, vcelku jednoduchý, ale zajímavý a dramatický příběh, trochu vás i dojme - ale po jeho skončení to všechno tak nějak vyšumí do ztracena, bez jediného opravdu výrazného okamžiku a vy si uvědomítte, že podobných menších filmů jsou tuny a tuny.(8.2.2005)

• Djkoma

Příliš zmatený film, který se snaží říct svým způsobem asi hodně, ale používá k tomu natolik nečitelné nápady a znaky, že obyčejný divák bude pouze unuděn stále smutně se dívajícím indiánem a jeho cestou za velkým úlovkem jménem život. Jde o film postradatelný, který vám v hlavě neuvízne a ani já si nemohu vybavit pořádnou scénu, který by mě aspoň potěšila.(23.3.2007)

• Radko

Dospievajúci poloindiánsky chlapec prezývaný Laňka, postihnutý nezrážanlivosťou krvi si hľadá svoje miesto vo svete. Otec, zakomplexovaný nenaplnenou militaristickou túžbou, by z neho rád mal úspešného lovca a silného chlapa, ktorý by naplnil nezrealizované sny. Synova choroba to však neumožní. Laňka je naviazaný skôr na indiánske tradície ctiaceho deda. Príbeh sa snaží citovo zaangažovať diváka civilným zobrazením problémov. V mojom prípade to nevyšlo nielen vďaka prehnanej symbolike s jeleňom, banálnemu príbehu a do stratena vyšumievajúcemu koncu. Celkovým spracovaním pôsobí totiž Laňka nanajvýš ako lepší televízny film.(8.2.2005)