poster

Laňka

 • USA

  Doe Boy, The

Drama

USA / Japonsko, 2001, 85 min

Režie:

Randy Redroad

Hudba:

Adam Dorn

Střih:

Matthew Booth

Scénografie:

Debbie DeVilla

Kostýmy:

Patia Prouty
(další profese)
 • Radko
  **

  Dospievajúci poloindiánsky chlapec prezývaný Laňka, postihnutý nezrážanlivosťou krvi si hľadá svoje miesto vo svete. Otec, zakomplexovaný nenaplnenou militaristickou túžbou, by z neho rád mal úspešného lovca a silného chlapa, ktorý by naplnil nezrealizované sny. Synova choroba to však neumožní. Laňka je naviazaný skôr na indiánske tradície ctiaceho deda. Príbeh sa snaží citovo zaangažovať diváka civilným zobrazením problémov. V mojom prípade to nevyšlo nielen vďaka prehnanej symbolike s jeleňom, banálnemu príbehu a do stratena vyšumievajúcemu koncu. Celkovým spracovaním pôsobí totiž Laňka nanajvýš ako lepší televízny film.(8.2.2005)

 • Skip
  ***

  Co je v životě důležité? Ukázat, jaký je člověk chlapák? Ukázat to svému okolí? Nebo dospět v člověka, který se nemusí sám za sebe stydět, aniž by musel komukoliv něco dokazovat? Tak asi o tom je tenhle film, odehrávající se ve městě Tahlequah v Oklahomě, tudíž by mělo jít o Indiány Cherokee. Vcelku příjemný film, ale na Kouřové signály zdaleka nemá.(8.2.2005)

 • Mocoft
  ***

  Pro nás poněkud exotické prostředí o dnešním životě Indiánů. Pod pojmem "rezervace" si představujeme cokoli jiného než docela normální americké vesnice nebo městečka. Laňka je dospívající mladík, který má ještě navíc zdravotní problém se srážlivostí krve, vypadá to sice banálně, ale na rozbitý nos může i vykrvácet a zemřít. (A toho se dá i trochu zneužívat :), vždyť to všichni v místní hospodě vědí.) Osud ho fackuje ze všech stran, ale Laňka to snad nakonec zvládne! Film příjemný, neurazí ani nenudí, ale jinak nemá mnoho co nabídnout. Ale Indiány vybrali sympatický!!!(8.2.2005)

 • dejavu26
  ***

  Skvělý herecký výkon hlavního protagonisty, krásná hudba i kamera. Nedbalost scénáristy, který se pokoušel namluvit divákům, že hemofilie je nemoc bělochů a syn ji zdědil po bělošském otci, ač i dítě ze střední školy ví, že hemofilii může přenést pouze matka, dost zamrzela. Víc, než nejasný konec, kdy nebylo zřejmé, jestli hrdinovy slzy jsou z deprese z toho, že má AIDS, nebo úlevy z toho, že ho nemá..(8.6.2014)

 • Rob Roy
  ***

  Laňka je takový ten nezávislák, který se vám bude v průběhu jeho sledování poměrně líbit - slušní herci, vcelku jednoduchý, ale zajímavý a dramatický příběh, trochu vás i dojme - ale po jeho skončení to všechno tak nějak vyšumí do ztracena, bez jediného opravdu výrazného okamžiku a vy si uvědomítte, že podobných menších filmů jsou tuny a tuny.(8.2.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace