Pan Autíčko a templáři (TV seriál)

• polský

Samochodzik i Templariusze

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Mysteriózní

Polsko, 1971, 166 min

Hubert Drapella

Pamatuji... 😊 Pan Samochodzik, (Stanislaw Mikulski), historik umění, amatérský detektiv a majitel neobvyklého historického automobilu, hledá skryté templářské poklady. Skupina místních skautů mu hodně pomáhá a společnými silami se jim podaří vyřešit pět záhad v  pěti samostatných příbězích. Seznam epizod Po dobrodružství Falešný vousatý muž Tajemství Bahometu Podzemní bludiště Pokladnice templářů(18.8.2017)

• Pitryx

Mlhavě si to vybavuji, ale hodnotit nemohu, vím jen, že mne to bavilo. REŽIE: Hubert Drapella(6.10.2017)

Pomatuji si na to že to tu chodilo. Jen nevím zda pod tímto názvem. Ale asi ano. Co mi v paměti zůstalo tak šlo pěkný film pro děti, Kde snad dvě skupiny pátraly po templářském pokladu. Soutěžily která bude u něj první. Až se u něj sešly téměř zároveň. U nápisu : Kde je poklad tvůj tam je srdce tvoje. Nebo to bylo naopak? A samozřejmě jeden vedoucí(klos) se zamiloval do druhé vedoucí) Co mě tenkrát fascinovalo, že Kloss používal se svým oddílem obvojživelný auto.(3.3.2009)

V 70. letech byly příběhy o panu Auťákovi a jeho dětských přátelích v Polsku stejně populární jako u nás příběhy o panu Tau. Vycházely jednak knižně, jednak se natočily tuším tři a možná i více filmů resp. seriálů v polské televizi. Těžko říct, jak by obstály v dnešní době, protože je to už dlouhá řádka let a vzdávám se tedy procentuálního hodnocení, ale ve svém dětství jsem je měl rád.(4.3.2009)

• - Automobil bol skutočne obojživelný, jednalo sa o typ Volkswagen Schwimmwagen model 166. (classic)

• - Pred kamerou si „zahrali" dva exempláre auta, pričom jeden z nich nečakane skončil na dne jazera. Pri nakrúcaní tejto scény preukázal Mikulski svoju pohotovosť, keď zachránil detských hercov, ktorí nevedeli plávať. (classic)