Pan Autíčko a templáři

(TV seriál)
  • Polsko Samochodzik i Templariusze
Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Mysteriózní
Polsko, 1971, 5x32 min

Pan Samochodzik (Stanislaw Mikulski), historik umění, amatérský detektiv a majitel neobvyklého historického automobilu, hledá skryté templářské poklady. Skupina místních skautů mu hodně pomáhá a společnými silami se jim podaří vyřešit pět záhad v pěti samostatných příbězích. (sator)

sator

Pamatuji... 😊 Pan Samochodzik, (Stanislaw Mikulski), historik umění, amatérský detektiv a majitel neobvyklého historického automobilu, hledá skryté templářské poklady. Skupina místních skautů mu hodně pomáhá a společnými silami se jim podaří vyřešit pět záhad v  pěti samostatných příbězích. Seznam epizod Po dobrodružství Falešný vousatý muž Tajemství Bahometu Podzemní bludiště Pokladnice templářů Auto z filmu VW Schwimmwagen, se v současné době nachází v „Panzer-Farm“, v Chrcinně u Nasielsku, v soukromém muzeu vojenské techniky. ()

štísko

Pomatuji si na to že to tu chodilo. Jen nevím zda pod tímto názvem. Ale asi ano. Co mi v paměti zůstalo tak šlo pěkný film pro děti, Kde snad dvě skupiny pátraly po templářském pokladu. Soutěžily která bude u něj první. Až se u něj sešly téměř zároveň. U nápisu : Kde je poklad tvůj tam je srdce tvoje. Nebo to bylo naopak? A samozřejmě jeden vedoucí(klos) se zamiloval do druhé vedoucí) Co mě tenkrát fascinovalo, že Kloss používal se svým oddílem obvojživelný auto. ()

gudaulin

V 70. letech byly příběhy o panu Auťákovi a jeho dětských přátelích v Polsku stejně populární jako u nás příběhy o panu Tau. Vycházely jednak knižně, jednak se natočily tuším tři a možná i více filmů resp. seriálů v polské televizi. Těžko říct, jak by obstály v dnešní době, protože je to už dlouhá řádka let a vzdávám se tedy procentuálního hodnocení, ale ve svém dětství jsem je měl rád. ()

• Pred kamerou si „zahrali" dva exempláre auta, pričom jeden z nich nečakane skončil na dne jazera. Pri nakrúcaní tejto scény preukázal Mikulski svoju pohotovosť, keď zachránil detských hercov, ktorí nevedeli plávať. (classic)
  • Auto z filmu VW Schwimmwagen se nachází v „Panzer-Farm“, v Chrcinně u Nasielsku, v soukromém muzeu vojenské techniky. (sator)
  • Automobil bol skutočne obojživelný, jednalo sa o typ Volkswagen Schwimmwagen model 166. (classic)