Sedemnásťročný Filip (Hubert Milkowski) žije skateboardom. Celý svoj čas trávi nacvičovaním nových trikov. Je to tichý tínedžer, ktorý vzhliada k svojmu staršiemu bratovi Bartekovi (Sebastian Dela). Ten sa po smrti ich matky o mladšieho brata stará, zatiaľ čo ich otec (Cezary Lukaszewicz) sa utápa v žiale a depresii, zamknutý vo svojej izbe a kompenzujúci svoje trápenie užívaním tvrdých drog. Bratská láska však jedného dňa bude podrobená ťažkej skúške. (sochoking)

sochoking

Meno režiséra Marcin Filipowicz mi nič nehovorí, zrejme nejaký mladík. Zato do filmu obsadil zvučné mená. I téma príbehu je slušná. Braty je dráma o vzťahu dvoch bratov, z ktorých starší je vzorom mladšiemu a jeho ochráncom, zatiaľ čo ich foter sa nedokáže po smrti svojej ženy a ich matky, vysporiadať s realitou a oddáva sa huleniu heráku, alebo podobných sračiek, zamknutý v obývačke bytu, v ktorom všetci traja spolu žijú. Neviem síce, kvôli čomu je film čiernobiely - a nemal som s tým problém, no jediné, čo mi napadá, že režisér chcel zakamuflážovať vek hlavných hrdinov. Pretože starší brat nevypadal vôbec ako starší brat a foter vypadal, akoby ich oboch mal v šestnástich. Hoci s týmto som mal trochu problém, dalo sa na to zvyknúť. Herecky zmáknuté na jednotku. Ešte treba poznamenať, že Marta Stalmierska je po prvý krát pred kamerou nahá! Za mňa výborná poľská depka! ()