Masakr v údolí oddechu

Brad Krevoy

Kostýmy:

Julia Schklair
  • LION-MR.T

To,že to není kdoví jaký horor by se dalo překousnout,ale ten vrah,který by měl být hvězdou tohle filmu a měl by na něj bejt stavěnej celej film vypadá ze všech nejhůř. Je malý,štíhlý a umělé zuby dělající velkrý předkus vypadají jako dětské umělé zuby a tak dodává na trapnosti. Možná,že byl netradičný,ale pro mě zklamání. Počet obětí je tak asi 14 to vypadá dobře ne?. Ale vraždit se začíná ke konci,kdy režisér jakoby chce z filmu vyřadit zbytek herců tak na ně klidně shodí auto,které převrhne puštěný buldozée,který na ně pustí vrah. Ten žil celou dobu v lesích,ale ví,jak auto vyřadit sprovozu,nechat vybouchnout karavan a pustit buldozér,hm? Tak je blbej nebo chytrej? A hodně vraž ztrácí na účinku,protože je jich hodně přes den a nijak originální. Nelogičností je tu daleko více.(26.8.2009)

• vegetol.mp

Americká verze českého večerníčku O človíčkovi. Odfláknutá a nechtěně legrační kravina, jejíž tvůrci zřejmě ani nevěděli, co točí. V dětství mě to minulo, což je zřejmě zásadní chyba, protože z dnešního pohledu jde o jeden z mnoha právem zapomenutých brakových slasherů. Jediné, co je cool, je ten plakát.(30.3.2016)

• choze

Jeden z nejslabších camp slasherů, co jsem zatím viděl. Jako správný spolupracující slasherový fan, nad to absolvující v dětství a pubertě řadu táborů a pobytů v kempu, jsem dalek žehrání na v tomto subžánru tradiční absenci napětí a naopak přítomnou záplavu klišé, nelogičností, nechtěně komických dialogů, dřevěných hereckých výkonů a skriptových chyb (nemluvě o tom, že ten explodující karavan bylo jen několik stlučených pomalovaných desek). Co ale neodpustím, je trestuhodná nenápaditost vražd soustředěných do poslední třetiny filmu a minimum krve. Hvězdičku za netradičního zabijáka, vzhledově připomínajícího divoké dítě z druhého MAD MAXE a rovněž netradiční, pesimistický konec. Další slashit do mé sbírky. Známé také jako VALLEY OF DEATH.(23.8.2005)

• Campbell

Nevěřil jsem ani hodnocení na CSFD ani IMDB. No a jak to dopadlo. Tenhle film opravdu nemá daleko k nejhoršímu lesnímu slasheru v historii. Vše je tu špatně. Žádné gore, žádné vraždy na kameru. Směšný vrah který nevyděsí jenom rozesměje. A navíc ani žádná atmosféra, kde jsou časy kde u jezera vraždil Jason? V době kdy to u nás vyšlo na VHS to bylo asi solidní ale dnes to je směšné. A zase se mi potvrzuje že Cameron Mitchell nebude pro mě.(7.12.2011)

• beso74

Slasher, ktorý kombinuje asi dva najzaužívanejšie stereotypy, málovravný maniak totiž najradšej vraždí v nejakom kempe alebo na nejaký sviatok. Jazero je obohraté, chata v lese tu už bola, tak čo tak nejaký národný park. Halloween je v slasheroch použitý pomaly častejšie ako pokutový blok v rukách slovenského policajta, Vianoce, Veľká noc, či Nový rok, to všetko tu už bolo, tak prečo neskúsiť Memorial Day? Sviatok venovaný všetkým tým, čo zomreli v armáde v službe za demokratickú vlasť oslavovaný posledný pondelok v máji je jednou z prvých príležitosti si niečo v prírode ugrilovať a tak sa rôznorodá skupinka Američanov v rôzne pokročilom štádiu demencie rozhodla vybrať do nového kempu, ktorý akosi ešte nestihli dokončiť. Polhodinu sa nič nedeje, akurát sa postavy predvádzajú, kto z nich je top retard a potom to príde, smrť jedného z nich (ak sa budete pozerať, od 20. minúty je vám jasné, ktorý hnusák to bude). A potom? zas pol hodina nudy, ktorá je zaplnená rozoberaním pohnutého života miestneho rangera a jeho životnej tragédie. A potom to príde, v rýchlom slede 13 mordov, z ktorých je jeden odfláknutejší ako ten druhý. A k tomu vám vyhráva syntezátorová hudba, ktorá sa ani náhodou nehodí do hororu, lepšie povedané, tá sa nehodí totálne nikde. A tak celú tu nudu zachraňuje zopár podivných scén (replika ohľadom speed metalu) a účasť obľúbenca Williama Smitha ako veterána - generála Mintza a Jimmyho Justica ako charizmatického rozprávača odhaľujúceho rangerovú minulosť. S veľkou, preveľkou námahou a ešte väčším sebazaprením tomu dávam hviezdičky. Mimochodom, ak by sa to volalo Smrtiaca invázia totálne sprostých kemperov, názov by povedal totálne všetko...(4.2.2016)

• - Spoiler: Vo filme zomrie 14 ľudí. (beso74)

• - V čase 1:23:20 prevráti buldozér auto, ktoré sa pri páde dole svahom niekoľkokrát otočí. Aj keď je pri jeho dopade jasné, že tam nikto nebol, následne sa pod jeho kolesami objavia 3 mŕtve telá. (beso74)