Syrová síla

(festivalový název)
  • Filipíny Raw Force (více)

Parta studující bojová umění míří na ostrov, kde údajně žijí duchové bojovníků, kteří ztratili svou čest. Ale místo toho, aby našla duchy, setkává se s Němci, kteří zde drží v zajateckém táboře ženy a dělají na nich pokusy. Obě skupiny se potkávají a vše se dostává do šíleného tempa. Na řadu přichází kanibalismus, zombie, nebo třeba útok piraň. Kdo přežije a kdo ne, záleží jen na velkém štěstí. (Terva)

JohnnyD

7/10 V rámci ligy bláznivých bizarností je to určite silný kaliber. Ako už spomenuli spolukomentujúci, je to fakt riadna kanonáda absurdných dejových vložiek a šialenej akcie. Chvalabohu nie je to úplne otvorená komédia (i keď pravdaže nejako extra vážne sa Raw Force neberie). Osobitne oceňujem asi najabsurdnejšiu akčnú hrdinku v dejinách Jillian Kesner, ktorá ledva ovláda zo tri kung fu triky, ale je hlavnou hviezdou a masakruje gangstra za gangstrom. ()

George Stobbart

Skupinka študentov bojových umení narazí počas ostrovného výletu na podivný zločinecký gang, s ktorým musia bojovať o svoje životy. Zabudnutý akčný exploitation z 80. rokov, ktorý sa hlási o slovo novým BluRay vydaním a myslím, že pozornosť si - minimálne u fanúšikov tohto subžánru - zaslúži. Slušne (a aktuálne aj v peknej kvalite) natočené, plné rôznorodých postáv, do toho súboje, nahota, dobrodružné prostredie, kvalitné zabitia, surové scénky, ale občas aj niečo veselšie a pre oživenie nejaké tie zombies či kanibali. Mňa to zabavilo celkom fajn. ()

JAn

They aren't buying girls for sex. They are buying them for food. Filmova neestetika v cele sve krase; subzanrovy crossover, levna choreografie, okate prestrelky, toporni herci a velke mnozstvi nahoty. Vsechny zakladni trademarky beckoveho umeni 'sou tam, kde maji byt, ovsem rovina zabavnosti se po cas celeho filmu paradoxne tak nejak nedostavuje. Reziser Murphy se zbytecne zameril na sve postavy a nepodstatny pribeh, takze utoku kanibalskych kung-fu zombie masteru se dockame az v posledni ctvrthodine a predpokladaneho gore se nedockame vubec. Samotna invektiva nenasytnych pirani je lacine kradena z Danteho filmu a bohuzel ani celkovy vysledek neni natolik fiaskalni, aby se jeden mohl bavit nad jeho spatnosti. Jesteze na zaverecnou hrozbu To be continued... nakonec nedoslo. ()

Goldbeater

Bojová umění, cestování do exotických krajin, kanibalský kult, ex-náckové, modré zombies, piraně a kozy. Ultimátní béčková chlapecká fantazie, a ač se to na první pohled nezdá, je to i zcela kompetentní a uspokojivá filmařina. Raw Force je snímek tak přeplněný nápady a ztřeštěnostmi, že vám hodina a půl uběhne jak nic. Akcí nařachaný brak a zábava od Z po A. [FOD 2021] ()

corpsy

Úvod ma navnadil. Určite nie tými ázijskými ,,kráskami,, ale ich osudom. Kam a pre koho ich berú? Obsahová synopsia ma uisťovala, že to bude pre nejakých zhnitých mŕtvych mníchov - bojovníkov, ako vystrihnutých z filmov Armanda de Ossoria. Toť začiatok. Potom sa snímok prehupne na akýsi akčnejší príbeh zo seriálu LOVE BOAT, kde poskoci jedného trápneho nácka terorizujú loď a ich osadenstvo. Nechýba starší coolový kapitán, nejaké blondsky ( chuderky, ale aj bojovníčky ), klon Bruce Leeho a jeho takisto klonovaný biely bratia. Keď sa nakoniec po všetkých nepríjemných peripetiách dostávaju na démonický ostrov z úvodu, začal som opäť dúfať. No nebudem sa tu zbytočne rozpisovať, čo sa dialo, ale rozhodne ma to neuspokojilo. Zlepenec, ktorý sa rozpadáva a nemá ani kúzlo ,,guilty pleasure,, flákov. ()