Klasický válečný film se odvíjí v humorně vážném vyprávění. Jde o drama, jež těží ze skutečných událostí druhé světové války a vychází ze života amerického vojáka Williama Darbyho, který založil speciální úderné jednotky Rangers na způsob britských elitních jednotek - commandos. Rangers po tvrdém výcviku následně prošli bojem přes severní Afriku až na Sicílii. (tahit)

tahit

Zdařilý válečný film nabízí lásku, humor i boje. Je natočen na svou dobu s docela solidní řemeslnou bravurou a dokáže udržet pozornost, přičemž pravda je, že by se pár slabších scén našlo. Neznamená to, že by se mi však film nelíbil. Shrnu to stručnou větou. Myslím, že koho zajímají příběhy slavných druhé světové války, tak to je pádný důvod, aby film stál za zhlédnutí. ()

gogo76

Úvod nasvedčoval, že film naberie smer americká vojnová klasika, ale humorné vsuvky na mňa pôsobili tak rušivo, že som začal pochybovať o tom, či sledujem drámu alebo komédiu. Nakoniec to uviazlo niekde na pol ceste. Zakladateľ a veliteľ jednotky Rangers má spočiatku našliapnuté na hlavnú postavu filmu, napokon na moje prekvapenie ostal iba jednou z mnohých. Namiesto akcie Rangers sledujeme milostné romániky niekoľkých vojakov, ktoré síce nie sú zlé ani nudné, ale odklonili film od mojich predstáv úplne mimo koľaj. Ako celok je to ťažké hodnotiť. Ani komédia ani dráma, príbeh sa niekde vytratil a cvičený Rangers nedostali možnosť ukázať , že na to majú. Akoby režisér v priebehu natáčania zabudol, čo chce vlastne točiť. Pochváliť môžem akurát kvalitné vložené titulky (výrazne oranžové!), film však zďaleka nevyužil svoj potenciál. 60%. ()

Noddy

Major William Darby (James Garner) dostal za úlohu zorganizovať a vycvičiť špeciálnu jednotku - Rangers, ktorá má byť pripravená bojovať v tyle nepriateľa v severnej Afrike a v Taliansku. Prvá polovica filmu ukazuje detaily prípravy s niekoľkými komickými a romantickými vsuvkami, druhá polovica už predstavuje Darbyho Rangerov plnom bojovom nasadení. Film bol nakrútený podľa knihy Jamesa Altieri. ()