Vědec, kterého děsí síla jaderných zbraní, ukradne atomovou bombu a vyhrožuje jejím odpálením, pokud vláda nezastaví svůj jaderný program. (Netflix)

Jossie

Dechberoucí podívaná na vědce pobíhajícího po Londýně s bombou a s představou, že donutí premiéra zastavit výrobu zbraní. Nikdo ho nemůže najít a čas ubíhá. ()

D.Moore

Velmi dobrý thriller, obzvlášť od evakuace Londýna až do konce vážně působivý, protože tísnivé záběry liduprázdného velkoměsta se asi nikdy neomrzí. Trochu mě jen mátlo, že zdaleka nejvýraznější postavou ze všech je onen s bombou uprchlý vědec, zatímco po něm jdoucí kladné hrdiny odklonil scénář někdy v polovině na druhou kolej, ačkoliv ze začátku sliboval něco úplně jiného. Hitchcockovi, na kterého jsem během sledování často myslel, by se to asi nestalo. ()

liquido26

Jsem moc rád, že netflix začal přidávat tyto méně známé staré evropské filmy. Seven Days to Noon je docela napínavý a pěkně natočený thriller odrážející dobový strach z jaderné války. ()

Willy Kufalt

Britský poválečný thriller s poněkud nezáživně zpracovanými poznatky o hrozbě atomové zbraně mi některými scénami připomínal spíše vědecký kongres a s výjimkou posledních 15ti minut mě tedy dvakrát nestrhl. Během filmu sice došlo na řadu působivých momentů, ale většinou jakoby šlo o jenom krátké záblesky napětí a tísnivé atmosféry, které na chvíli mě upoutaly, přikovaly, ale hned s příchodem další scény vyprchaly a rázem odpluly. Film má v sobě silné téma, papírově zajímavou hlavní postavu, jenomže Barry Jones na mě občas působil spíše dojmem podivného dědy, než vědce s povahou rafinovaného manipulátora, a většina zbylých postav zůstala jaksi nevýrazná. Za sedm dní dvanáct je filmem, jehož hlavní přínos určitě spočívá v jistém svědectví doby, v níž vznikl a kterou odráží, a možná, že společenská atmosféra v prvních letech tzv. studené války ještě nebyla tolik paranoidní oproti některým pozdějším obdobím, nevím... Vzhledem k tomu, jak mám politické thrillery z druhé poloviny minulého století poměrně v oblibě, je pro mě tento značným zklamáním. Nedokázal mi přinést víc, než průměrný zážitek s převažující dokumentární hodnotou. [55%] ()