I Am the White Tiger

všechny plakáty

Lacike

Hovorí vám niečo meno Mark Houghton? Nie? A čo jeho ksicht? Tiež nič? Tak to nie je dokument pre vás. Ale fanúšikovia HK Girls with Guns akčniakov z prelomu 80/90tych rokov (napríklad aj dva diely známej série Ultra Force) budú vedieť. Mark bol typickým predstaviteľom bielych záporákov v týchto filmoch. Čiže minimum dialógov, prakticky žiadny charakter, väčšinou hral jedného z mnohých poskokov hlavného záporáka, ktorý mal vo filme jednu, max 2 väčšie bitky. Behom pár rokov natočil niekoľko desiatok filmov, kým ako sa dozvieme, neutrpel pri natáčaní zranenie. Nie je to informačne príliš nabitý film. V pár kapitolách sa dozvieme zlomové udalosti z Markovho života. Jak si zamiloval kung-fu, jak sa spoznal so svojím vysnívaným majstrom - legendárnym Lau Kar Leungom, ktorému to skladá obrovskú poctu. Jak sa dostal k filmom, čo robil, keď s nimi musel skončiť, atď. Dočkáme sa aj dvoch nových bitiek. Jedna je ukážkou jeho práce ako choreografa, v ktorej sa predvedie jeho dcéra. Druhá je hranou rekonštrukciou udalosti, keď ho parta magorov chcela zabiť. To bola asi najnapínavejšia časť dokumentu. Celkovo to pôsobí ako tak dlhší rozhovor, aké zvyknú byť v bonusoch HK peciek. Filmom tu je venovaná relatívne malá časť. Na môj vkus sa tu až príliš často hovorí o sifu Laovi. Úplne to moje očakávania nenaplnilo. Bolo tam toho príliš málo a kľudne by som si prečítal jeho životopis, kde by mal možnosť ísť oveľa viac do hĺbky. Za jedno pozretie to ale pre každého fanúšika HK filmov stojí. 7/10. ()