Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

Jakkoli jsem každému ze tří seriálů o profesorovi Bernardu Quatermassovi dal tři hvězdy, tento je z nich určitě nejlepší. Filmům od Hammeru se rovnat skutečně nemohou (hlavně neskutečně nevýraznými herci, Brian Donlevy je holt Brian Donlevy), ale tento šestidílný seriál má švih, solidní akci, atmosféru i relativní napětí a pěkné potvůrky. A zábavné předěly mezi jednotlivými epizodami. Přesto to (v mých očích) strašně sráží fakt, že jde "jen" o televizi, chopit se tématu někdo s daleko větším rozpočtem, jsem si jist, že by prostříhal některé nezáživné scény a nenechal kulisy tak okaté.(8.10.2014)

Neviem, do akej miery miniseriál naväzuje na predchádzajúce 2 seriály, ktoré som nemal možnosť zhliadnuť, každopádne dokáže namotať svojou originálnou sci-fi-hororovu zápletkou. Veľmi som si pochvaľoval hlavne výbornú atmsoféru, poctivé spracovanie a civilné hranie hercov s uveriteľným chovaním postáv. Príbeh postupne prinášal nové a nové odhalenia, ktoré ma ešte viac namotávali. Akurát od záveru som očakával niečo iné, viac spojené s dávnou históriou pozemšťanov, než prvoplánové nebezpečenstvo, ktoré sa naviac veľmi rýchlo a veľmi jednoducho zažehnalo. Na rok vzniku ale výnimočný seriál.(12.5.2020)