Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Během stavebních prací je dělníky nalezena část lebky, jejíž možné stáří odhadne paleontolog Dr. Matthew Roney až na 5 miliónů let. Po dalším hledání jsou nalezeny jiné části ostatků a následná rekonstrukce vyjeví podobu vzrůstem menší, lidem podobného tvora. Další z nálezů již ovšem tak radostný není, je odkryta část předmětu, který připomíná bombu z druhé světové války, a tak Dr. Matthew Roney požádá o pomoc svého přítele, profesora Bernarda Quatermasse. Ten, zaměstnán v British Experimental Rocket Group, se v té době nepohodne se svými kolegy a tak společně s kolonelem Jamesem Breenem, který je mu přidělen jako nový spolupracovník, rád pomůže s odkrýváním údajné bomby. Testy ukáží, že neznámý objekt je vyroben z materiálu, který lidstvo nezná, je radioaktivní a pravděpodobně leží v zemi podobně dlouho jako okolo nalezené ostatky. Když je objekt odkryt, zjistí vědci, že je skoro celý prázdný, jen na jedné z vnitřních stěn má vyrytý starodávný znak. Při zkoumání vnitřku dojde k zvláštní nehodě, po níž jeden z pomáhajících vojáků tvrdí, že viděl stěnou projít divné stvoření. Celá záhada je umocněna po výslechu starousedlíků, podle nichž zde v domech docházelo od pradávna ke zjevování duchů. 6-ti dílný seriál z produkce BBC. (pepua)

(více)

Recenze (3)

majo25 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Neviem, do akej miery miniseriál naväzuje na predchádzajúce 2 seriály, ktoré som nemal možnosť zhliadnuť, každopádne dokáže namotať svojou originálnou sci-fi-hororovu zápletkou. Veľmi som si pochvaľoval hlavne výbornú atmosféru, poctivé spracovanie a civilné hranie hercov s uveriteľným chovaním postáv. Príbeh postupne prinášal nové a nové odhalenia, ktoré ma ešte viac namotávali. Akurát od záveru som očakával niečo iné, viac spojené s dávnou históriou pozemšťanov, než prvoplánové nebezpečenstvo, ktoré sa naviac veľmi rýchlo a veľmi jednoducho zažehnalo. Na rok vzniku ale výnimočný seriál. ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Jakkoli jsem každému ze tří seriálů o profesorovi Bernardu Quatermassovi dal tři hvězdy, tento je z nich určitě nejlepší. Filmům od Hammeru se rovnat skutečně nemohou (hlavně neskutečně nevýraznými herci, Brian Donlevy je holt Brian Donlevy), ale tento šestidílný seriál má švih, solidní akci, atmosféru i relativní napětí a pěkné potvůrky. A zábavné předěly mezi jednotlivými epizodami. Přesto to (v mých očích) strašně sráží fakt, že jde "jen" o televizi, chopit se tématu někdo s daleko větším rozpočtem, jsem si jist, že by prostříhal některé nezáživné scény a nenechal kulisy tak okaté. ()

Reklama

Zet 

všechny recenze uživatele

Ma to trochu pomaly rozjezd, pak to zacne byt zajimave, ale konec me moc nenadchl. Kazdopadne silnejsi 3 hvezdy. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama