Po brutálnom vražednom útoku zahynie vo vlastnom dome celá rodina - žena s manželom a dieťaťom. Julie je investigatívna reportérka a je prirodzené, že chce zistiť, kto a prečo vyvraždil rodinu jej sestry. Onedlho po tragédii kúpi dom bohatý výstredný muž a odvezie so sebou celú miestnosť, v ktorej došlo k masakre. Julia sleduje jeho stopy do dediny New English, kde ju víta viac-menej priateľské staršie obyvateľstvo. Reportérka sa pokúša objasniť skutočné dôvody vyvraždenia sestrinej rodiny, ale sama uviazne v osídlach miestneho kultu zla. A ide jej o život... (TV JOJ)

EvilPhoEniX

Jedna hvězda za krásnou hlavní hrdinku a druhá hvězda za nápad a zajímavé finále, jinak bohužel pro mne hodina retro nudy a zívání. Nechce se mi věřit, že tohle natočil můj oblíbenec Bousman.30% ()

Psychor

Jakožto hororový expert hned úvodem podotýkám, že Abattoir rozhodně nelze považovat za oddechový horor určený laickému hororovému publiku. Koneckonců, kdo se pozdní tvorbou D. L. Bousmana podrobněji zabývá, tak bude jistě souhlasit, že známky obyčejnosti bychom v ní hledali spíše výjimečně. A Abattoir je přesným protikladem obyčejného hororu. "Abattoir, horor noir," mohl by po pár úvodních minutách nejistě zarýmovat divák. Bousmanova inspirace je zřejmá, avšak snímek se postupně vyprofiluje v dovedně poskládaný multižánrový horor, jenž si navíc uchovává dojem jakési časové neurčitosti. Oceňuji na něm vskutku originální námět, lehce mrazivou atmosféru v průběhu celé délky stopáže, herecký výkon Daytona Callieho, kameru a především závěrečnou 20-minutovku, v které nám Jebediah Crone otevře brány svého strašidelného domu. Vytkl bych naopak pomalejší tempo v úvodních dvou třetinách filmu, na kterém má podíl až přílišná snaha o kriminalistické zpracování příběhu. Abattoir však jako celek působí opravdu velmi vyzrále a já tak po udělení čtyř hvězd už netrpělivě vyhlížím Bousmanovy následující projekty. ()

xxmartinxx

Hele, já Bousmana chápu. Já chápu tu potřebu, kterou cítí po režii všech těch špatných dílů Saw, potřebu se předvést, dát do filmu všechno. Bohužel právě proto to nefunguje. Ty exhibice a manýry nepodepřené scénářem po chvíli působí směšně a je vidět jen hodně marné snahy. Výsledek je skoro nesnesitelný. ()

Marceloo

Mladá reportérka Julia (Jessica Lowndes) je zvyknutá na prekvapivé situácie a každodenný stres. Napriek tomu pre ňu prichádza obrovský šok, keď je rodina jej sestry brutálne zavraždená. Ešte väčšie prekvapenie prichádza, keď necelý týždeň po tejto udalosti záhadný muž kúpi dom jej sestry a doslova vyreže izbu, v ktorej sa vražda odohrala. Julia zisťuje, že v okolí sa odohralo mnoho podobných prípadov a všetky stopy vedú do zvláštneho mestečka New English. Okamžite sa tam vyberie, lenže to, čo ju tam čaká, ju zasiahne ešte viac, ako smrť milovanej sestry. - Podla očakávania ide o technicky velmi kvalitne spracovaný projekt, lenže mne osobne tematikou a prevedením velmi nesadol. Vynikla hlavne herečka v hlavnej úlohe, ktorá je krásna a taktiež vyzerá dobre pred kamerou, ktorá je taktiež bravúrna a v neposlednom rade je zaujímavý aj hudobný doprovod. Páčilo sa mi aj jadro zápletky, lenže to smerovanie k hlavnej pointe sa mi zdalo velmi dlhé a stále menej záživné. Nepomohlo tomu ani pridanie digitálnych duchov a občasné chaotické momenty. Záporák mi tiež vôbec nesedel a celá tá temná stránka tohto hororu ponúkala ovela lepšie možnosti. Každý divák to však vidí inak, takže by som od tohto hororu nikoho neodrádzal. + Lin Shaye + herec z Creep a The Crazies + herec z A Perfect Vacation, Bone Tomahawk a The Vatican Tapes + herec z Scream + herečka z Nothing Left to Fear a 13 Sins + herec z 13 Sins a Demonic + herec z The Pod ()

George Stobbart

Buzman je späť a to v plnej sile, aspoň pre mňa osobne je to jeden z jeho najlepších filmov. Už len ten zaujímavý námet, ktorý sa do dávno vyprahnutého žánru pokúša vniesť aspoň štipku originality stojí za pozornosť. A to našťastie nie je všetko, pretože dejom sprevádza krásna hlavná hrdinka, drvivá väčšina filmu je natočená v štýlovom retro pojatí a v záverečnej nadupanej prechádzke samotným HAUNTED HOUSEom je navyše ojedinelým úkazom to, že CGI duchárske efekty sú použité vhodne a slúžia k dobru veci. Mohol by som sa síce sťažovať na otravnú postavu detektíva, alebo na to, že záver nebol práve uspokojivý; vzhľadom k predchádzajúcemu budovaniu, ale kašlem na to, pretože celkovo sa mi to fakt páčilo. ()

*CARNIFEX*

Od tvorcu hororov ako je Bousman som čakal viac. Aby som bol presný, omnoho omnoho viac. Tešil som sa buď na poriadne gore, alebo niečo vyslovene šokujúce, čo vďaka atmosfére, konaniu, respektíve správaniu osôb minimálne tak slušné naserie, ako snímok "Deň Matiek". Na druhej strane nemôžem tvrdiť, že by som bol vyslovene sklamaný. Veď predsa len, jedná sa o nápaditý počin s originálnou vychytávkou. Samotný vizuál pripomínajúc vzhľad starej, ošarpanej koženej bundy, mne v tomto prípade, nijak mimoriadne neprekážal. Najmä vďaka nemu pôsobil snímok aspoň z časti dostatočne temne, lebo pokiaľ niekto očakáva ducharinu pri ktorej bude stískať ritné polky, bude veľmi sklamaný. Popravde, keby "toto" spackal niekto nový, kto by do sveta hororu vstupoval ako nováčik, dal by sa "Abattoir" vnímať ako ambiciózny počin. No takto veľmi slabé tri - 55% ()

pornogrind

No tak nevím buď jsem mimo já nebo ten film. Tohle bylo prostě divný a moc mi to nesedlo. Možná zaujal trochu začátek pak ale přišla těžká nuda z který mě alespoň na chvíli probudila moje oblíbenkyně Lin Shaye. Potom už stačilo nějak přežít a vydržet do finále, který mě sice neuspokojilo ale i tak to aspoň vytáhlo na hodně slabý 2hvězdy. ()

kingik

Ze zajímavého a originálního námětu film příliš nevytěžil. Pokolikáté už Darren Lynn Bousman, hororový specialista a režisér s obrovským potenciálem, zahodil šanci vrátit se na hororové výsluní. V okamžiku, kdy film přestal fungovat po stránce smysluplnosti a takřka pozbýval napětí, jsem už jen odpočítával minuty do konce. Závěr byl překvapivý, jenže prostředek filmu je bídný. Je hezké, že režisér má ještě zájem dát svým filmům fazonu, takže vypadají dražší než ve skutečnosti jsou, je hezké, že obsadil Jessicu Lowndes, která hraje investigativní reportérku, stejně tak dobře mohla hrát bývalou pornohvězdu, kterou jen baví objasňování záhad, v tomto případě záhada kolem vyvraždění rodiny její sestry. Jessica prostě vypadá hodně šukézně. A dál už se pletlo páté přes deváté. Nejdříve záhadný fantom, který skupuje domy, v nichž došlo k tragédiím, posléze místnost, kde se vraždilo "amputuje". Pak přesun na venkov, kde je stavba poskládaná z těchto odňatých místností, v nichž sídlí duše mrtvých a zatracených. To jsem jen zhruba nastínil, na co ve filmu narazíte. Záhadný žánrový a nepříliš soudržný mix nepolevoval, divák uzří něco málo z noir, hororu, detektivky, do toho řada nadpřirozených jevů. Ten žánrový veletoč režisér neustál. Když už Bousman věděl, že i jeho další film jde do kopru, tak v takových případech se většinou svlékne herečka v hlavní roli. K tomu už ale nedošlo. Co by to bylo za horor, kdyby v něm nebyl přívěsek v podobě babky Lin Shaye. Její role je součástí pointy, ta mně ale přišla debilní. Film měl slibný a neotřelý rozjezd, prostředek je motanice, závěr je překvapivý. Celkově byl potenciál mnohem vyšší. 6/10 ()

Kudly4

Jediným plusem, je tady překrásná Jessica Lowndes, která může za to, že jsem to po půl hodině nevypnul a celkem zajímavé finále. Jinak mě film sral už od prvních minut, svojí nudnou atmosférou a nezajímavým prostředím. Připadalo mi, jako bych se díval na epizodu seriálu Věřte nevěřte. ()

ARI50

Tahle reportérka vůbec nebavila, příběh nudný bez špetky atmosféry no prostě mě se ten horor nelíbil ani trochu nuda. ()

JASON_X

Vizuálně povedený kousek, dobře natočený, s hezkou buchtou v hlavní roli a s pár zajímavými vedlejšími herci (mezi které určitě nepočítám rádoby marlowovského kašpárka s pistolkou). Ale co je platná estetika, když v podivně zašmodrchaném ději jsem občas docela plaval? Tedy řeknu to narovinu - včera jsem u toho usnul a dneska to dokoukal, takže vina je možná částečně na mojí straně. A ne že bych to nepochopil, zase takovou bramboračku v hlavě nemám, spíš mě to nebavilo, nudilo. Od maníka, který mj. natočil tři (dobré) díly Saw jsem čekal trochu něco víc. A film, který mě uspí, si třetí hvězdu nezaslouží! ()

Morholt

Divná hra na retro. V jednu chvilku jako by to byla 50.či 60. léta, v druhou se člověk octne v přítomnosti a nejčastěji je to zmixované dohromady, což mě pěkně štvalo. Příběh sám je docela originální, oslovila mě i vizuální stránka věci a konečně sympatická byla i hlavní hrdinka. Nicméně chvílemi se mi zdálo, že tan konstrukce nedrží pohromadě a relativně dlouhé finále nebylo tak úplně zvládnuté. Od Bousmana jsem tedy čekal víc. 55% ()

malylada

Nedá se upřít snaha pracovat se zápletkou a vměstnat určitou originalitu, kdy při úmrtích mizí samotné místo činu. Herci předvádí nadprůměrné výkony a jde vidět určitá snaha s postavami pracovat, což v rámci hororového žánru kvituji. Čím se blížil film závěru, postrádal jsem stupňování napětí a především mi vadil způsob, jak to vše dopadlo. Poslední půl hodinu se odehrává opravdový nesmysl a potápí celý horor.......5/10 ()

Hoyt

Tak tady se mi Bousman parádně trefil do vkusu. Příběh o jednom tajemném městě s dá se říct fantasy zápletkou a sympatickou hlavní hrdinkou a hlavně skvěle podivně zahraným záporákem já můžu. Ostřejší začátek sice docela zmate ale celkově to prostě funguje skvěle. Škoda jen, že prostřední pasáž malinko pokulhává. ()

stration

Velice slušný námět i atmosféra. Je vidět, že Bousman už má pěknou řádku hororů za sebou. Abattoir má výborný rozjezd a prostřední část, kdy jsem se ani na chvilku nenudil a celé mě to vtáhlo do děje. Potom ale přijde značná obleva, scény se jakdyž opakují, pořád se někdo zjevuje, propíchává a zase mizí. Konec je potom celkem předvídatelný. Všechno dohromady to ale dává velice povedený kousek, který by žádný fanoušek hororu neměl vynechat. Chtělo to ale ještě ale trochu vymakat. ()

bourec

Začátek nebyl úplně pitomej.Navození toho pátrání,navíc s pěknou hlavní hrdinkou a scenérie zapadlýho města slibovalo kdeco.Jenže v tu chvíli to nabralo směr do hajzlu,a trvat to ještě deset minut navíc,tak se to vyškrábalo asi až na odpad,Potvrzení,že z tohodle Buzmana nic nebude.30%. ()

dubinak

K Abattoir jsem se odhodlávala šíleně dlouho a neumím říct důvod, proč se mi do něj nechtělo. Začátek pěkně navnadil docela brutální scénou, hlavní hrdinka mi taky padla do noty. Je to sice takový ten druh hororu, kde se hodně pátrá, mluví a propojují se různá vodítka. To mi až tak nevonělo, chtělo to víc akce. Prostřední část je tudíž spíše povídavá a hraje na trpělivost diváka. Počkat si se ale nakonec vyplatí. Závěr je víc než uspokojivý. Děj zabrousí do fantasy vod a už se z nich téměř nevynoří. Je napínavý, atraktivní a občas i strašidelný. Má to zkrátka takový kouzelný nádech. Takovýhle zámek hrůzy prostě chcete navštívit na pouti. ()