Abattoir

Jatky

Abattoir

Horor / Thriller

USA, 2016, 98 min

Buzman je späť a to v plnej sile, aspoň pre mňa osobne je to jeden z jeho najlepších filmov. Už len ten zaujímavý námet, ktorý sa do dávno vyprahnutého žánru pokúša vniesť aspoň štipku originality stojí za pozornosť. A to našťastie nie je všetko, pretože dejom sprevádza krásna hlavná hrdinka, drvivá väčšina filmu je natočená v štýlovom retro pojatí a v záverečnej nadupanej prechádzke samotným HAUNTED HOUSEom je navyše ojedinelým úkazom to, že CGI duchárske efekty sú použité vhodne a slúžia k dobru veci. Mohol by som sa síce sťažovať na otravnú postavu detektíva, alebo na to, že záver nebol práve uspokojivý; vzhľadom k predchádzajúcemu budovaniu, ale kašlem na to, pretože celkovo sa mi to fakt páčilo.(14.9.2016)

Tak tady se mi Bousman parádně trefil do vkusu. Příběh o jednom tajemném městě s dá se říct fantasy zápletkou a sympatickou hlavní hrdinkou a hlavně skvěle podivně zahraným záporákem já můžu. Ostřejší začátek sice docela zmate ale celkově to prostě funguje skvěle. Škoda jen, že prostřední pasáž malinko pokulhává.(17.7.2017)

Mladá reportérka Julia (Jessica Lowndes) je zvyknutá na prekvapivé situácie a každodenný stres. Napriek tomu pre ňu prichádza obrovský šok, keď je rodina jej sestry brutálne zavraždená. Ešte väčšie prekvapenie prichádza, keď necelý týždeň po tejto udalosti záhadný muž kúpi dom jej sestry a doslova vyreže izbu, v ktorej sa vražda odohrala. Julia zisťuje, že v okolí sa odohralo mnoho podobných prípadov a všetky stopy vedú do zvláštneho mestečka New English. Okamžite sa tam vyberie, lenže to, čo ju tam čaká, ju zasiahne ešte viac, ako smrť milovanej sestry. - Podla očakávania ide o technicky velmi kvalitne spracovaný projekt, lenže mne osobne tematikou a prevedením velmi nesadol. Vynikla hlavne herečka v hlavnej úlohe, ktorá je krásna a taktiež vyzerá dobre pred kamerou, ktorá je taktiež bravúrna a v neposlednom rade je zaujímavý aj hudobný doprovod. Páčilo sa mi aj jadro zápletky, lenže to smerovanie k hlavnej pointe sa mi zdalo velmi dlhé a stále menej záživné. Nepomohlo tomu ani pridanie digitálnych duchov a občasné chaotické momenty. Záporák mi tiež vôbec nesedel a celá tá temná stránka tohto hororu ponúkala ovela lepšie možnosti. Každý divák to však vidí inak, takže by som od tohto hororu nikoho neodrádzal. + Lin Shaye + herec z Creep a The Crazies + herec z A Perfect Vacation, Bone Tomahawk a The Vatican Tapes + herec z Scream + herečka z Nothing Left to Fear a 13 Sins + herec z 13 Sins a Demonic + herec z The Pod(13.9.2016)

Od tvorcu hororov ako je Bousman som čakal viac. Aby som bol presný, omnoho omnoho viac. Tešil som sa buď na poriadne gore, alebo niečo vyslovene šokujúce, čo vďaka atmosfére, konaniu, respektíve správaniu osôb minimálne tak slušné naserie, ako snímok "Deň Matiek". Na druhej strane nemôžem tvrdiť, že by som bol vyslovene sklamaný. Veď predsa len, jedná sa o nápaditý počin s originálnou vychytávkou. Samotný vizuál pripomínajúc vzhľad starej, ošarpanej koženej bundy, mne v tomto prípade, nijak mimoriadne neprekážal. Najmä vďaka nemu pôsobil snímok aspoň z časti dostatočne temne, lebo pokiaľ niekto očakáva ducharinu pri ktorej bude stískať ritné polky, bude veľmi sklamaný. Popravde, keby "toto" spackal niekto nový, kto by do sveta hororu vstupoval ako nováčik, dal by sa "Abattoir" vnímať ako ambiciózny počin. No takto veľmi slabé tri - 55%(13.9.2016)

Nedá se upřít snaha pracovat se zápletkou a vměstnat určitou originalitu, kdy při úmrtích mizí samotné místo činu. Herci předvádí nadprůměrné výkony a jde vidět určitá snaha s postavami pracovat, což v rámci hororového žánru kvituji. Čím se blížil film závěru, postrádal jsem stupňování napětí a především mi vadil způsob, jak to vše dopadlo. Poslední půl hodinu se odehrává opravdový nesmysl a potápí celý horor.......5/10(20.6.2017)