Tohle by byl výborný thriller, kdyby se tvůrci pokusily trochu gradovat napětí. Takhle je to přece jen až moc klidné, ale to zase tolik nevadí, protože s tím letadlem se sžijete, hlavně tedy s jeho postavami, a budete jim přát, aby to všechno dobře dopadlo. John Wayne se překvapivě nedere dopředu, ale nechá vyniknout celé osazenstvo, což je jen dobře.(24.2.2015)

• InJo

Zoufale neinvenční (to by teoreticky zas až tak moc nevadilo) a nezáživné (to už vadí hodně) pseudo katastrofické... nic. Nuda od začátku do konce (což při takřka 150ti minutové délce opravdu není příjemné). V podstatě mě fascinovalo, jak moc byla ta hromada postav nezajímavá, nevýrazná a mně osobně úplně ukradená. Vůbec se nedivím, že jsem předtím o tomhle filmu nikdy neslyšel - něco tak tuctového a snadno zapomenutelného by zapadlo snad v každé době. 40 %(25.5.2009)

Film je na svou dobu dost originální, takovéto katastrofické filmy vznikaly většinou mnohem pozdějí (70. léta), má slušné režijní vedení (William A. Wellman) a je nadprůměrně dobře obsazený (charismatický John Wayne, dále stojí za pozornost především Robert Stack), ale tím klady končí. Scénář není dostatečně propracovaný a kvalitní (ale špatný také není) a stopáž je poněkud přepálená. Takže celkově z toho vychází slušný průměr.(7.12.2009)

Konečně katastrofický film, který mě potěšil. 1954 žádný kyslík , málo lidí, létali jen bohatí, klidná atmosféra, málo uřvaných ženských prostě pohoda . Já jsem spokojen a to jsem viděl dost filmů s letadly, jen ti blbí novináři jsou všude. :-) PS ani 140´ mi nevadilo ani ty dialogy nebyly tak špatné naopak :-)(8.11.2014)

Staromilsky jednoduchý a fyzikálně nemožný katastrofický snímek má kouzlo naivity, která by se dnes už nedala zopakovat. Roztomile mateřský přístup letušky k pasažérům, pospolitý duch většiny cestujících, bezstarostnost, s níž všichni včetně pilotů v kokpitu kouří jak tovární komíny, pouhou minutu trvající odbavení - taková uvolněnost v letadle je v současnosti už jen vzpomínkou z říše snů. Byly to svobodnější časy. ____ Režie používá nádherně prosté metafory (hořící plyšový medvídek jako symbol zmařeného dětského života/ hračka letadýlka s ulomeným křídlem/ signalizační světla přistávací dráhy ve tvaru kříže). ___ Sladkou prémií pro fanoušky je opětovné setkání Johna Waynea (zde raritně upozaděného) a Claire Trevor, která dokonce hraje postarší lehkou ženštinu. Na rozdíl od Dostavníku, ale mezi nimi žádná jiskra nepřeskočí, zato si ale Claire vzala na cestu letadlem perfektní večerní toaletu - paráda :) ____ Berte nebo nechte být, tenhle snímek má atmosféru, občas napětí a chvílemi i humor. ___ Vážnější výhrady mám pouze k KOUSEK DĚJE - rozhodnutí přistát s nedostatečným zbytkem paliva na letišti v San Franciscu místo původně plánovaného přistání na moři. I když Wayne nazval kapitána srabem a donutil ho k přistání na zemi, tak já si myslím, že jednoznačnou pravdu měl kapitán, když nechtěl riskovat, že se letadlo zřítí na hustě obydlené město. Nemohl přece tušit, že palivo v nádržích se jakýmsi záhadným způsobem rozmnoží, či co, aby to stačilo na hladké dosednutí :) /11. 9. 14./(11.9.2014)

• - Ve filmu si lze všimnout některých technických nedostatků, např.otvírání dveří za letu letadla. (M.B)