• rikitiki
  ***

  Staromilsky jednoduchý a fyzikálně nemožný katastrofický snímek má kouzlo naivity, která by se dnes už nedala zopakovat. Roztomile mateřský přístup letušky k pasažérům, pospolitý duch většiny cestujících, bezstarostnost, s níž všichni včetně pilotů v kokpitu kouří jak tovární komíny, pouhou minutu trvající odbavení - taková uvolněnost v letadle je v současnosti už jen vzpomínkou z říše snů. Byly to svobodnější časy. ____ Režie používá nádherně prosté metafory (hořící plyšový medvídek jako symbol zmařeného dětského života/ hračka letadýlka s ulomeným křídlem/ signalizační světla přistávací dráhy ve tvaru kříže). ___ Sladkou prémií pro fanoušky je opětovné setkání Johna Waynea (zde raritně upozaděného) a Claire Trevor, která dokonce hraje postarší lehkou ženštinu. Na rozdíl od Dostavníku, ale mezi nimi žádná jiskra nepřeskočí, zato si ale Claire vzala na cestu letadlem perfektní večerní toaletu - paráda :) ____ Berte nebo nechte být, tenhle snímek má atmosféru, občas napětí a chvílemi i humor. ___ Vážnější výhrady mám pouze k KOUSEK DĚJE - rozhodnutí přistát s nedostatečným zbytkem paliva na letišti v San Franciscu místo původně plánovaného přistání na moři. I když Wayne nazval kapitána srabem a donutil ho k přistání na zemi, tak já si myslím, že jednoznačnou pravdu měl kapitán, když nechtěl riskovat, že se letadlo zřítí na hustě obydlené město. Nemohl přece tušit, že palivo v nádržích se jakýmsi záhadným způsobem rozmnoží, či co, aby to stačilo na hladké dosednutí :) /11. 9. 14./(11.9.2014)

 • InJo
  **

  Zoufale neinvenční (to by teoreticky zas až tak moc nevadilo) a nezáživné (to už vadí hodně) pseudo katastrofické... nic. Nuda od začátku do konce (což při takřka 150-ti minutové délce opravdu není příjemné). V podstatě mě fascinovalo, jak moc byla ta hromada postav nezajímavá, nevýrazná a mně osobně úplně ukradená. Vůbec se nedivím, že jsem předtím o tomhle filmu nikdy neslyšel - něco tak tuctového a snadno zapomenutelného by zapadlo snad v každé době. 40 %(25.5.2009)

 • Radek99
  **

  Právě na příkladu katastrofického filmu je dobře vidět, jak některé žánry stárnou rychleji než jiné. Rozbouřené nebe je toho typickou ukázkou - a nemyslím tím to, že pasažéři běžně donesou na palubu letadla střelnou zbraň, mezi sedadly se strhne rvačka, o zapálených cigaretách v ústech pilotů i pasažérů nemluvě, to vše dosvědčuje spíše obrovský civilizační vývoj, který od 50. let západní a americká civilizace urazila, ale spíše to, že právě takovýhle žánr musí být natočen hodně invenčně a napínavě, jinak ze své podstaty nefunguje. Snímek režiséra Williama A. Wellmana však nedisponuje pořádně ani jedním, na více než dvouhodinovou stopáž tu není takřka žádný nosný prvek. Film je navíc plný rušivých elementů, které v katastrofickém filmu dle mého nemají co dělat - řada romantických momentů a především v první polovině filmu komické vsuvky (propršená dovolená na Havaji atd.), stejně tak mne iritovala i řada prvoplánových symbolů (spící dítě na palubě, Asiatka podivující se nad absencí vojáků a bodáků na amerických letištích atd.). Rozbouřené nebe možná bylo ve své době spektakulárním filmem, dnes už ale nemá bohužel co nabídnout (a charisma Johna Waynea je skutečně hodně málo)...(7.12.2009)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,400,000Tržby Celosvetovo $-║ Takmer celý dej sa odohráva v trupe lietadla, kde čakajú cestujúci na spásu pred pádom potom čo im vypovedá službu jeden z motorov, na tom by nebolo nič len keby táto miestami odľahčená dráma netrvala takmer 2 a pol hodiny, čo je samo o sebe smrteľná minutáž v príbehu odohrávajúcom sa na jednom mieste. John Wayne si odbil celkom milú nenútenú - nijak zvlášť nehrdinskú roličku. /60%/(19.4.2009)

 • kaylin
  ****

  Tohle by byl výborný thriller, kdyby se tvůrci pokusily trochu gradovat napětí. Takhle je to přece jen až moc klidné, ale to zase tolik nevadí, protože s tím letadlem se sžijete, hlavně tedy s jeho postavami, a budete jim přát, aby to všechno dobře dopadlo. John Wayne se překvapivě nedere dopředu, ale nechá vyniknout celé osazenstvo, což je jen dobře.(24.2.2015)

 • - Ve filmu si lze všimnout některých technických nedostatků, např.otvírání dveří za letu letadla. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace