The Wanting Mare

• Velká Británie The Wanting Mare

J*A*S*M

Tohle je tak nahoněný, že z toho zdejší spolek přátel nabubřelého artu bude v sedmým nebi. Na jednu stranu pozoruhodné a jistě i obdivuhodné dílo - levný film natočený v exteriérech a ve skladišti vypadá svým způsobem opravdu velkolepě. Pomocí množství digitálních triků tu tvůrčí tým (dočetl jsem se, že během pěti let práce) vybudoval vysoce atmosférický dystopický svět, který rozhodně umí vtáhnout, pohltit a vyvolat zvědavost. Na stranu druhou se Bateman na můj vkus bohužel příliš utápí v lyričnosti, až v podstatě rezignuje na vyprávění nějakého příběhu. Něco si z toho teda složit dokážu a pocit vyvolán byl, přesto bych měl větší diváckou radost, kdyby se v těch zajímavých kulisách a v tom silně atmosférickém hávu odehrávalo něco, co by dávalo smysl i na základní úrovni. ()

AppleCore

Film, kterej diváka nikdy nenechá nahlídnout do hloubky svýho světa, přestože je zajímavější než příběh, jenž nám vypráví. Chápu ale všechny limitace pramenící z nízkýho rozpočtu, v jejichž mezích se podařilo natočit působivou fantasy s neotřelou vizí, plný prazvláštní atmosféry a těžko uchopitelných emocí. Tak trochu z jiný reality. ()