Ruby je potomkem neslyšících rodičů a je v rodině jediná, kdo slyší. Když zjistí, jak moc ji baví zpěv, bude se muset rozhodnout mezi svými sny a rodinnými povinnostmi. (Apple TV+)

Trailer

scroochy

Zajímavé téma – hlavní hrdinka je jedinou slyšící v hluché rodině a chce se věnovat zpěvu místo toho, aby pořád dělala tlumočnici své rodině a pracovala na rodinné rybářské lodi. Film má trochu romantiky, prvky Whiplashe nebo Good Will Huntinga, ale vlastně mi to přišlo jako dost obyčejný, ničím moc nevybočující film. ()

Spiker01

Ani nevím, kdy mě naposledy takhle nějaký film pořádně chytl za srdce. Přitom možná nebýt celosvětového uvedení na Apple tv+ bych si jej ani nevšiml. Coda je skvěle natočený a výborně zahraný a zaspívaný film (úchvatná Emilia Jones, ale celá rodina je vybrána precizně + učitel Eugenio Derbez), který v člověku zůstane i po závěrečných titulcích. Ano, najdou se i dlouhé pasáže, kde se malinko zpomalí, ale v celkovém kontextu filmu se jedná o výjimečný feel good kousek, který doporučuji povinně všem předplatitelům této čím dále lépe si vybírající VoD služby a těm co nemají, to doporučuji zkusit. ()

tron

„Choď.“ Doják roka. Je to o 10 minút dlhšie, než bolo nutné a neoriginálny, predvídateľný scenár je plný klišé. Lenže na poli feel good to valcuje. V druhej polovici sa nachádza tak veľa scén, z ktorých sa vám bude zastavovať srdce, až to nie je pekné. Svojím spôsobom nový Billy Elliot. Možno mi chýbalo, že nepotiahli dej viac dopredu. Nejaké veci sa stratili v preklade (blbé spolužiačky, romanca neromanca s rovesníkom, z ktorej v podstate nič nevyplýva, bratovo postavenie sa na vlastné nohy). Ako to bolo v nasledujúcich rokoch? Spomínate na krásnu bodku po rokoch z divadla z Billyho Elliota? Tu nič také nie je. Chýba to. Ale i tak sú to jasné 4*. Z hercov neviem, kto bol najlepší (keďže všetky postavy sú psychologicky kvalitne a uveriteľne spracované), ale asi jedinečný Eugenio Villalobos ako nezameniteľný učiteľ hudby. A k tomu skvelé You´re All I Need To Get By. ()

Radek99

Americký nezávislý remake úspěšného francouzského filmu - a přesto jsem byl dojat. Osobně nechápu tu úpornou potřebu Američanů remakeovat úspěšné neanglicky mluvené snímky (jaky by nestačilo originální film kvalitně nadabovat), když kvalit originálu bývá málokdy dosaženo - tady jsem ale narazil na světlou výjimku - americký remake je subjektivně povedenější než jeho francouzský předobraz Rodinka Belierových. Důvody shledávám dva - jednak že jde o remake v intencích poetiky americké nezávislé kinematografie, který mi jakožto ,,žánr" sedí a mám ho rád, přesně tyhle typické Feel-Good Movies, a jednak taky proto, že narozdíl od frankofonní hudební oblasti mi je ta anglosaská anglicky zpívaná hudba mnohem bližší - a když na americké střední škole děti ve sboru zpívají písně od Davida Bowieho, je to i kus mého hudebního vkusu a mé hudební historie...narozdíl od francouzského rocku a popu... A když už se bavíme o hudebním filmu, nebo filmu inspirovaném hudbou, nelze se ubránit srovnání s šest let starým snímkem Whiplash, který se mi subjektivně moc nelíbil a dodnes jsem nepochopil ten hype kolem něj, navíc jsem ho vnímal spíše jako snímek skoro sportovní, ten souboj mezi učitelem hudby a jeho studentem, hudební výkony založené na drillu a tvrdém tréninku, bez emoce a prožitku, pak V rytmu srdce je jeho pravý opak - krásný a čirý snímek o HUDBĚ, ale i o jinakosti, obtížném období dospívání, emancipace dětí od své rodiny...a také o lidských handicapech a tělesných i sociálních omezeních...a v neposlední řadě film velmi humorný, kdy se o komediální rozměr stará především rybářská neslyšící rodinka v čele se svérázným otcem... ()

vurhor

CODA je poměrně povedeným milým dramatem s fungující dějovou linkou, kterou jste sice viděli už tisíckrát, ale v tomto případě dělá i něco vcelku unikátního. Příběh se točí kolem mladé holčiny, která je jedinou slyšící v rodině. V rámci toho musí obětovat své sny/záliby na úkor toho, aby mohla pomáhat svým neslyšícím rodičům. Ta unikátnost filmu tkví právě v obracení oněch stereotypních rolí - protože člověk by čekal, že tomu bude spíše naopak. Tedy že hlavní hrdinka bude v rodině jediná neslyšící, která ale miluje zpívání. Zaplať pánbů, že se tak nestalo! Protože to by z toho rázem bylo tuctové teen drama, který se snaží tvářit strašně chytře a dojemně, ale ve skutečnosti ničím příliš zajímavým není. Teda ne snad, že by ten film neměl pár problému, vztah mezi hlavní holčinou a jejími rodiči mohl být lépe napsaný a ucelený, plus kdyby nebylo onoho unikátního obrácení rolí, pravděpodobně byste na film rychle zapomněli. Zároveň to ale má po většinu doby fajn feeling, sympatický humor a jednu poměrně dojemnou scénu na konci, kde si někteří možná popláčou. Ve výsledku fajn film. Ale hodně dělá právě ta obrácená myšlenka. Slabší 4* ()