John and the Hole

Trailer

Pri skúmaní neďalekých lesov objaví 13-ročný John (Charlie Shotwell) nedokončený bunker, hlbokú dieru v zemi. Zdanlivo bezdôvodne omámi svojich majetných rodičov a staršiu sestru drogami a potom, čo stratia vedomie, odvlečie ich telá do diery, kde ich drží v zajatí. (Arsenal83)

Trailer

Aljak

Poriadna bizarnosť, ktorá je rozhodne originálna, ale akosi mi tam chýbala poriadna pointa a odpoveď na otázku "Prečo?". A určite som nebol jediný, kto čakal na to, keď sa dozvie čo tým vlastne ten "milučký" chlapec sledoval. Myslel som si, že v určitej fáze filmu príde nejaká retrospektíva, ktorá by nám to ozrejmila. Nuž, bizarný dej napokon ide úplne do stratena. Nemám nič proti filmom s otvoreným záverom, ale aspoň nejakú pointu by som bral... ()

darkrobyk

Doporučuji rozhodně nečíst zdejší obsah, který vyzrazuje to hlavní. John je divný. No, divný, je to pošahaný parchant. Jenže tak jednoduché to není. Na film lze nahlížet z různých úhlů, nabízí se třeba podobenství. A velmi důležitou roli hraje druhý příběh. Konec je tak naprosto logický a uzavírá započatý kruh. Nemalou roli hrají hudba a ruchy, ale i ticho. Snímek vyloženě pro menšinového diváka. ()

Morholt

Asi budu spoilerovat. John je nesympatický výrostek na hraně puberty. Jednou takhle v lese najde díru, hodí do ní rodiče se ségrou a dělá tak nějak všechno, co by dělal puboš bez dohledu a s pinem k bankovní kartě. A to je vlastně všechno. Na nějakou psychologii, o které to asi mělo být, jsem moc velký ignorant, herecky žádná hitparáda a nejvíc mě naštvalo, že když jsem se tím nakonec prokousal a čekal na vysvětlení, které to mohlo alespoň částečně zvrátit, nepřišlo vůbec nic. Pár momentů z díry bylo oukej a technicky to taky nevypadalo zle, ale jinak mi to neříkalo vůbec nic. 30% ()

JASON_X

Dost možná, že je v téhle komorní menšinovce zakódováno nějaké poselství, že její tvůrci skrze ní chtěli sdělit něco ještě hlubšího, než jen pocity odcizení, prázdnoty či počínajícího šílenství, že obsahuje spoustu symbolismů a alegorií, ale popravdě já v ní nic závažného nenašel, žádný vyšší nebo hlubší smysl v ní nevidím a chápu ji jen jako zajímavou, ale povrchně psychologizující filmařskou hříčku o problematickém dospívání jednoho náctiletého svéráze, která mi svým filmovým jazykem i svou "energií" připomněla nějaké ty nekomerční nízkorozpočťáky z filmových klubů. A nebo se pletu? Možná budu zítra moudřejší, ale teď už usínám, takže snahu o hlubší rozbor vzdávám. ()

sochoking

Tak toto mi tu chýbalo! Absolútne fantastický filmový zážitok, aký tu dlho nebol! Mal som pocit, že pozerám kríženca Hanekeho a Lanthimosa. Krása! P.S.  Je veľmi dôležité nečítať obsah k filmu. Ten totálne vyspoiluje celú zábavu podľa mňa. Ja osobne som do toho šiel naslepo. ()