Reklama

Reklama

Španělskou vesničkou Villar del Río se šíří zpráva, že do tamější oblasti brzy zavítá delegace představitelů vlády Spojených států. Obyvatelé se spolu s manažerem folklorní zpěvačky rozhodnou upravit vzhled vesnice, aby se zalíbili. Tento jedinečný film znovu probudil španělskou kinematografii k životu. (Letní filmová škola)

Recenze (5)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Zábavná komedie s velkým nadhledem a moc příjemnou atmosférou. Zároveň také film, který zkouší divácká očekávání (rozhodně bych ho nepovažoval za předvídatelný). A s tím souvisí i nápaditost, který možná diváka „nezboří“, ale jistě mu vyloudí úsměv na rtech. Snímek dále také mile boří klišé, která se (dost možná ještě dnes) tradují o Španělsku. A konec má velmi vtipnou pointu. Za mě to budou silné 4*. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Dávno predtým, než sa u nás točili satirické komédie o bláznivých prípravách pred návštevou komunistických papalášov, Španeli si týtmo filmom robili srandu sami zo seba a s vítaním americkej delegácie. Tí chcú pomocť v rámci Marshallovho plánu s výstavbou železnice malej dedinke. Svojrázne postavičky na čele s nahlúchlym starostom rozpútajú kolotoč vtipných potemkinovských situácií, ktorej punc dodajú záverenčné snové sekvencie. Tretí komentár. ()

Morloth 

všechny recenze uživatele

Zábavná sonda do španělské poválečné vsi. Špetka neorealismu, špetka surrealismu, něco z komedie, satiry, frašky. Jen mne mrzí, že španělské originální znění podpořil český dabing vypravěče, ač mistrně ztvárněn Františkem Filipovským. Přece jen to znělo trochu zvláštně. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama