Being a Hero

Epizody(32)

Aby očistil jméno svého otce, kterého policie po jeho smrti označila za drogového dealera, vydává se Wu Zhen Feng (Xiao Chen) na vlastní pěst pátrat mezi drogové kartely. A na tři roky se po něm slehne zem. Když se znovu objeví, je Chen Yu (Yibo Wang), policista z protidrogového a jeho přítel z dětství, postaven před zásadní otázku. Je Wu Zhen Feng pořád tím stejným člověkem, kterého znal, nebo se z něj stal člen kartelu a tím pádem jeho nepřítel? (Lex.San)

Lex.San

Na Being a Hero jsem se těšil (stejně jako mnoho jiných) už od prvního zhlédnutí traileru a velice mě překvapilo, že seriál byl do éteru vypuštěn bez jakékoliv předchozí promo akce. I tak ale následovaly nadšené komentáře a rating seriálu byl vysoko. Po zhlédnutí prvního dílu jsem upřímně nechápal, proč tomu tak je.*** Při sledování jsem měl pocit jistého deja vu, který jsem prožíval při Luoyangu. Po řemeslné stránce je Being a Hero velice povedený seriál. Ať už je to prostředí, kam je děj zasazen, nebo akční scény, vždy je na co koukat. Problém u mě (stejně jako u předchozího Wang Yi Boova seriálu) nastává v samotném příběhu, který mě moc nechytil a já si pouštěl další a další díl čekajíc, kdy už se to rozjede a seriál se stane tím, o čem všichni ostatní tak básní. Děj byl dle mého názoru strašně ukecaný. Pořád se něco řeší a neustále se mluví (a to jak policie, tak dealeři) a výsledek je takový, že se nic nevyřeší a pořád se točíme v kruhu. Do 7. dílu jsme prakticky na začátku a vše se omílá dokola. Není se proto čemu divit, že drogy ve městě tak bují, když policie se pořád jen schází a diskutuje. Na druhou stranu nechápu, jak mohou být opiáty distribuovány, když i druhá strana pořád jen žvaní. Po 7. díle se to trochu rozjede, ale řečí se nezbavíme. Jen na ukázku – objevení drog vyvolá diskuzi na půlku epizody (tj. 20 minut řečnění, uff).*** I herecké kapacity ve vedlejších rolí tady bohužel nemají moc co hrát (i takový Wang Jin Song se ve své roli pořád hledal, Liu Yi Jun moc prostoru pro jistotu vůbec nedostal). A upřímně Chen Xiao jako Wu Zhen Feng mě dost točil. Byl otravný a jeho vyšetřování postrádalo jakoukoliv logiku. Nejlépe si s podivem vedl Wang Yi Bo, který dle mého názoru zatím nepřekonal svůj úspěch v The Untamed, ale aspoň něco dělal a byl jistým hybatelem děje, který by jinak byl dost statický. Docela mě mrzí i ženské postavy, kdy vyjma Zhao Zhao Yi, která ale byla po slibném začátku dosti upozaděna, zde opět nemáme silný ženský charakter. Zbytečnost Yang Ling jako Wang Yi Boovy přítelkyně byla tak do očí bijící, že mi jí bylo skoro až líto. (Je škoda, že si scénáristé musí pomáhat takovýmito berličkami, aby seriál prošel přes cenzuru.) Na druhou stranu bych rád vyzdvihnul výkony herců ve vedlejších rolích - Zhang Yu Qi, Gong Lei, Zhao Xuan nebo Song Han Huan ztvárnili záporáky dost dobře.*** Bohužel ani závěr seriálu nepřidá na akci. Máme zde sice vyvrcholení celého příběhu, ale ať se vše tváří sebevíc napínavě, tak já jsem měl z toho všeho stejný pocit jako z celé série, chyběla tomu prostě jiskra. Všech 32 dílů se hlavně výhružně či důležitě sedělo, přenášely se drogy nebo lidi po prkenné lávce přes hranice tam a zpátky a pořád se jen mluvilo (bohužel o ničem). Jo a všude citovaná intenzivní bromance? Asi jsem sledoval jiný seriál než ostatní, protože ničeho takového jsem si nevšiml. Oni dva hlavní hrdinové totiž měly tolik společných scén, že bych je spočítal na prstech jedné ruky. Rating na MDL je dost přepálený, zajímalo by mě, na kolik by to Being a Hero dotáhl, nebýt Wang Yi Boa – slabé 3* (5/10) () (méně) (více)