Reklama

Reklama

Mapa dokonalých maličkostí

  • USA The Map of Tiny Perfect Things
Trailer 1

Dva adolescenti uvíznou v časové smyčce. On se z ní chce dostat ven, ona chce zůstat. Šanci mají, pouze když společně najdou malé, přehlédnutelné okamžiky a odhalí jejich význam v monotonii života. (Prime Video)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (44)

Eliott 

všechny recenze uživatele

Poměrně milý film se sympatickými mladými herci. A to je asi tak vše k pozitivům. S časovými smyčkami se v poslední době roztrhl pytel a tahle začínala vskutku slibně. Brzy však bylo jasné, že děj postráda hloubku a tak jsem se místy znatelně nudil. Nejvíce mne však z celého příběhu otrávil fakt, že se tvůrci snažili hrát na strunu celkové promyšlenosti a komplexnosti příběhu a přitom z nich neustále vycházely jen samé nesmysly. Jediné na co se zmohli, bylo jmenování matematických a fyzickálních termínů souvisejících ba jen vzdáleně s časem a následné odkazování na jiné filmy se stejnou problematikou. Kupříkladu mne dostal fakt s mezinárodním časovým pásmem, což je hranice kterou definoval a narýsoval sám člověk a vlastně na běh světa nemá vůbec žádný vliv. Přitom překročení této hranice přetočilo čas a vyresetovalo celý den. Finále s tajemství Margaret mne také nijak zvláště nevzalo a napravení reputace filmu se tím pádem nekonalo. 42% PS: ten kluk za celý film vystřídal minimálně 100 různých triček a mikin. ()

Hellierer 

všechny recenze uživatele

A já tyhle umírněné romanťárny miluju, a tady navíc s mou oblíbenou časovou smyčkou. Nesmírně uvolněná atmosféra, sympatická ústřední dvojice, mezi kterou funguje chemie na jedničku (Kathryn Newton je navíc jednoduše krásná), zase naprosto skvělý výběr písní, no a poselství, které dojme nejednoho tvrďáka. Jednoduše zase jednou film, díky kterému budu opět nějaký ten den rozněžnělý, a to se v téhle době počítá čím dál víc. ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Obľúbený motív časovej slučky je zas a znovu tu. Minulý rok sme tu mali Palm Springs, ktorý sa niesol v podobnom duchu, no už tam bolo kopu nevyužitého potenciálu. V prípade The Map of Tiny Perfect Things to však bolo ešte citeľnejšie. Začiatok bol svižný a nádejný, no potom sa to celý celučký dej motalo stále v tej istej bubline, až to miestami pôsobilo dosť nudne a nezaujímavo. Jediné, čo človeka držalo v napätí, bolo Margaretine tajomstvo, z ktorého sa napokon vykľula aj finálna pointa. Tá so sebou nabrala aj iné posolstvá filmu, a keď už to jadro bolo také priemerné, aspoň ten záver stál za to. Ale aj tak, na viac ako 2* to bohužiaľ nevidím. ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Při sledování téhle časové smyčky jsem měl pocit, jako bych se propadl tak o deset let zpátky v čase a říkal si, jaká je škoda, že se už takovéhle filmy moc netočí a nebo jsem na ně jen přestal koukat? S naleštěným Palm Springs bych to úplně nesrovnával, spíš s takovou Juno, Away We Go nebo Nick and Norah's Infinite Playlist. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Oveľa lepšie ako Palm Springs a skoro tak dobré ako Hromnice, len to holt nie je také vtipné. Viac sa to sústredí na romantickú a dramatickú líniu ako komediálnu. Je to skvele napísané a fantasticky dravo natočené. Bolo osviežujúce, že sa to nezdržuje s prvotným dumaním nad tým, čo sa stalo, ale hlavného hrdinu spoznávame, keď už si vo veľkom užíva x-tú variáciu smyčky. Tentokrát som bol spokojný aj s vysvetlením prečo k nej došlo. Proste nejaká vyššia moc a postavy musia dôjsť k nejakému poznaniu. Tým hlavným je ale herecké obsadenie ústrednej dvojice. Kyle Allen sa stal po druhom filme, ktorý som s ním videl, mojím obľúbencom a Kathryn Newtonová, ktorá vyzerá jak Virginia Madsenová za mlada, je neskutočne nádherná. Takže celkovo vydarená neznáma pecka. 8/10. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama