V bytě tanečnice Roxie Hart (Ginger Rogers) najdou zavražděného muže. Ačkoli policie z vraždy podezírá jejího manžela, Roxie se nechá přemluvit, aby vzala vinu na sebe. Porota přece zřídkakdy pošle ženu na elektrické křeslo a pak: vhodná publicita by mohla rozjet její kariéru. A tak se Roxie nechá zavřít do věznice a najme si neohroženého právníka Billyho Flynna (Adolphe Menjou). Jenže dostat se do vězení je snadné, vyjít ven je už horší. (ilclassico)

classic

„A hľa, a ja napíšem vôbec prvý komentár, čo je naprosto skvelá vec” . Ako to tak pozorujem minimum hodnotení, čiže všeobecne panujúci nezáujem, a asi aj a najmä kvôli nedostatku poznania, inak nevedomosť je každého osobnou vecou, keď sa dostatočne nezaoberá klasickými filmovými poznatkami... Bolo to i moje „mínus” , a pritom viem, že spomedzi mojich obľúbených užívateľov, mám i ja takéto RESTY, ktoré zase nemajú oni... Videli taktiež málo známy film, ktorý som ja nevidel. Možno niektorý z nich, si tým pádom pozrie Roxie Hart, a taktiež trebárs napíše druhý, tretí, štvrtý komentár... ? Tak, to by som si úprimne želal. / Všimol som si, že môj mentor Stanley Kubrick má, či skôr lepšie povedané mal v obľube túto romantickú komédiu, výnimočného amerického klasika Williama Augustusa Wellmana, ktorý nakrútil napríklad i WINGS. Rovnakú nadšenosť so Stanislavom pravdepodobne zdielať nebudem, v skutočnosti je to na 70 %, čo je niečo na spôsob medzi tromi a štyrmi hviezdičkami. Dostal som sa k nej prostredníctvom Ginger Rogers, ktorá si zahrala túto „krásavicu v problémoch” . Nie je tu tentokrát jej odveký spoločník Fred Astaire, ale to absolútne neprekáža tomu, aby si aspoň na chvíľu nevyskúšala svoje typické filmové kreácie, t. j. tancovanie a stepovanie, ale bez spievania. Jej postava si užíva PUBLICITY vo väzení, kam ju zašili za obvinenie z vraždy. A na tom si chce postaviť kariéru... Ako sa to vlastne presne stalo, vyrozpráva novinár Homer Howard, čo sa odohralo v Chicagu pred pätnástimi rokmi ? Namiesto vyzývavej blondínky prichádza dlho očakávaná zmena v podobe kučeravej hnedovlásky, ktorej nechýba nič, čím ju príroda náramne obdarovala, že i POROTA si na nej môže pokojne nechať oči - vyočiť, čo aj činia. Zručne jej sekunduje obhajca Billy Flynn, s tvárou Adolphea Menjouea, a áno, zahral si v Cestách slávy, ktoré nerežíroval nik iný, ako mladý sopliak Kubrick, geniálna úloha pre tohto talentovaného herca. Opäť sa na filme zišli samí kvalifikovaní odborníci, a tak to nemohlo ani inak dopadnúť, tak si k môjmu hodnoteniu pokojne pridajte ďalších desať percent navrch, lebo si to bezpodmienečne zaslúži. ()

Dale

Opäť raz skvelá a neodolateľná Ginger. Roxie Hart so svojim obhajcom tu rozohrali fantastické predstavenie plné vtipných momentov a je úžasné a zábavné zároveň sledovať, akú moc už vtedy mali média... Naozaj vydarená komédia, ktorá miestami pôsobí až ako paródia. ()

Mol

YOU SAID SLUMP, DIDN'T YOU? BUT GENTLY, DELICATELY, LIKE A LADY. YOU WERE GOING ON LIKE SEA LION. K Roxie jsem nějak sympatiemi neoplýval, protože to prostě byla prvoplánová cuchta, ale bylo vtipné sledovat její scénky s obhájcem a její taneční kreace. Více méně k tomu již nemám co říct. ()

ilclassico

Má-li být kladný hrdina sympatický a akceptovatelný pro diváka, no přitom je přesným opakem, je tu problém. A takovým problémem je pro mě hrdinka, která pro svou kariéru a zviditelnění udělá cokoliv. A dopadne jako laciná, oportunistická blbka. Kvůli tomuto pomýlenému zobrazení povahy hrdinky nemohu výš. V rámci žánru za 3. ()