Severní vody

• Velká Británie The North Water (více)

Epizody(5)

Seriál Severní vody se odehrává ve Velké Británii a v arktické pustině koncem 50. let 19. století. Vypráví příběh bývalého vojenského chirurga Patricka Sumnera (Jack O'Connell), který se přihlásí jako lodní lékař na velrybářskou výpravu do Arktidy. Na palubě potkává harpunáře Henryho Draxe (Colin Farrell), brutálního zabijáka, jehož nemorální a zrůdné chování má původ v krutém světě, kde vyrůstal. Summer se pokouší uniknout vlastní ponuré minulosti. Na strastiplné cestě s psychopatickým vrahem se ocitá v drsném mužském světě. Snaží se najít vykoupení a bojuje o přežití v arktické pustině. (HBO Europe)

jhrasko

Jack O'Connell je pre mňa nový Marlon Brando....prirodzený talent, hrajúci každú rolu inak a zase lepšie. Fascinujúco, živelne, pritom tlmene, žiadna exhibícia, žiadne "přehrávání". Fyzické a autentické. pritom jednoduché a tak uveriteľné. Podobne to mám s Michaelom Fassbenderom, Jamesom McAvoyom, Danielom Craigom...ach Vy ostrovní chlapci. Ten seriál je o ňom, nie o CF, akokoľvek je démonom zlým a dokonalým. A Andrew Haigh, pánečku, you ruleeeeeeee, too. ()

BoPo

Vizuálne veľmi pôsobivé, ale to si môžem pustiť aj nejaký arktický dokument. Postáv plná p*del, teda pardon loď, ale vyčnievajúca len jedna. A tá jedna, nie je až tak neuveriteľne démonická, ako hlásali nadšené komentáre. Parta chlapov sa vlečie do najviac zamrznutej diery sveta a tam sa kupodivu rozhádajú, a ešte väčším šokom niekto utrpí aj nejakú tú zdravotnú ujmu. Ťažkopádne, pomalé, ultra skromné na zaujímavé udalosti a neuveriteľne ukecané. Horúci kandidát na najuťahanejší seriál roku 2021. ()

Sharleen76

Vynikající minisérie z dílny BBC o mladém vojenském lékaři (Jack O'Connell), který se nechá najmout na velrybářskou loď s posádkou, která má všechno jen ne klášterní výchovu. Jedním ze členů posádky je drsný a živočišný harpunář (Colin Farrel) s autentickou chůzí a přízvukem, který se pro seriál změnil k nepoznání. Většina scén velrybářského příběhu se natáčela severně od Špicberků, v Severním ledovém oceánu. ()

Shakers

Bavilo ma to. Hlavne príbeh mi prišiel celkom zaujímavý a pútavý, ktorý sa odohráva koncom 50 rokov 19 storočia, a ktorý pojednáva o veľrybárskej výprave na Antarktídu. Veľa takých príbehov som nevidel a toto drsné a mrazivé dobrodružstva ma bavilo takmer od začiatku až do konca. Veľké plus sú herci (Colina Farella tu uvidíte v roli v akej ste ho ešte nevideli!), výborná atmosféra, napätie, výprava, kostýmy, lokácie mrazivej Antarktídy, akcie (drsný lov tuleňov alebo veľrýb) a prvé štyri diely sú super. Bavil ma takmer celý seriál, ale ta finálna epizóda je sklamanie. Pomalá, nudná, malo zaujímavá a takmer úplne iná ako celý seriál. Škoda mohlo to byť ešte lepšie. 75% - 3* ()

HorrFi

Každej kdo má v sobě aspon trošku dobrodruha a zajímá ho viktoriánská Anglie, tak by měl dát Severním vodám šanci.. tyhle minisérie začínam mít fakt rád, protože v případě zklamaní zas člověk o tolik času nepřijde (ikdyž já ho mam pořád naštěstí dost).. byl jsem na to zvědavej hlavně kvůli Colinovi a ten tu předvedl solidní hereckej výkon.. ()

• Aby sa Colin Farrell pripravil na úlohu Henryho Draxa, jedol denne až 8 jedál a pravidelne cvičil. Tento režim nekonzultoval so žiadnym lekárom, ani trénerom a vytvoril ho na základe historických fotografií boxerov a námorníkov z viktoriánskej doby. (einar)
  • Natáčanie jednej scény bolo prerušené kvôli vpádu mroža na scénu filmovania. (einar)
  • Kvôli extrémnemu počasiu a podmienkam nemohli herci a štáb pravidelne skúšať. (einar)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD