Epizody(5)

Seriál AMC+ s Colinem Farrellem a Jackem O'Connellem v hlavních rolích nabízí napínavý příběh bývalého vojenského chirurga Patricka Sumnera, který přijme práci jako doktor na lodi lovců velryb. Na palubě s ním pracuje i harpunář a vrah Henry Drax, tenhle psychopat postupem času začne ukazovat svoji zvrácenost a Patrickovi nezbyde než pokusit se zachránit si život. (Michalek)

Trailer

Mamlas

Historické drama s drobnými prvky thrilleru a krimi. Velrybáři kamsi plují, někteří normální, jiní méně, ztroskotají, někteří přežívají jiní ne atd. Celkem dobrý námět na 1 průměrný celovečerák. Takhle, rozplizlé do 5 dílů po vzoru haldy jiných seriálů, plné zbytečných záběrů, keců a další vaty, ubíhající slimáčím tempem, je to prostě jen další nuda vyžadující neustálé přetáčení. (18%) ()

Maynard.

Herecká lahůdka. Po 2.skouknutí Her o trůny a SW : The Batch, sem potřeboval zaplnit v mém filmovém srdci díru nějakým svižným serošem. Svižným znamená, že to nemá 16 sérií po 2éti dílech :o). Tohle se povedlo. Herecký obsazení je fenomenální. Colin je prostě frajer a zraje jako víno, ještě nám toho určo hodně předvede. Příběh byl poměrně jednoduchej, ale zajímavej tím, kde se to odehrávalo. Asi největší "zážite" byl pro mě lov tuleňů, se s nima zrovna nepárali. No a jako bonus pár mrtvejjch verlib a eskymáků. Ochránci zvířat musej z tohodle bejt poměrně zhrozený... Ale na ty se á můžu z vysoka ()

verbal

Další výprava velrybářská k břehům Grónská, co nezdařila se, protože nikdo nejel na velryby, ale na Titanik. První tři díly jsou nádherně hnusným, až vizuálně nepříjemným a depresivním exkurzem na totální dno viktoriánské spodiny i humanity, poháněným zejména dokonalým, skvělým, vynikajícím až fenomenálním Kolínovým mrazivým sociopatem a animálním hovadem. Pak ale náhle v permafrostu lupne, pod ledem hrkne a v tvůrčí potenci těžce zakuňká, načež se vynoří dva díly brutálně nezáživného Teroru, eskymáckých lidových tradic a religiózních pičožvástů, ústících do hajzlu slabomyslného rychlokonce, bezradnějšího než katolická panna při felaci. Takže těsné vítězství fascinujících špíny, svrabu a palidství nad pravdou, láskou a scénáristickou bezmocí 3:2. ()

Radek99

Zřejmě seriálová událost této sezony! Intenzivní, temný, mrazivý vhled do běsů uvnitř nás lidí naroubovaný na život velrybářů a posádky velrybářské lodi. Zabíjení a masakrování velryb, tuleňů, zabíjení lidí... Strhující fyzické herectví a doslova démonický herecký výkon Colina Farrella - musím přiznat, že jsem ho na začátku vůbec nepoznal a neidentifikoval. Naprosto autentická mizanscéna, skvělá výprava, povedená kamera, přesvědčivé herecké výkony... Vysoký standard produkce BBC! Škoda jen, že to má pouhých pět dílů... ()

Tosi

Bejt s psychopatem zavřenej na rybářský lodi není žádný terno a z toho těží celej seriál. Jack O'Connell a Colin Farrell jakožto dva velmi odlišní chlápci zkouší kdo z koho. Možná to začíná jako příběh o vykoupení, ale závěr je o naprostém přežití. Zamrzlý moře posloužilo skvěle jako drsná kulisa pro drsný chlápky. ()