Debris

(TV seriál)
Drama / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, 2021, 9 h 17 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

J.H. Wyman

Raney Shockne

Riann Steele, Jonathan Tucker, Norbert Leo Butz, Thomas Cadrot, Jennifer Copping, Julia Benson, Sarah Desjardins, Alisha Newton, (více)

Epizody(13)

K Zemi se přiblíží a padnou na ni trosky mimozemské lodě. Některé kusy jsou jen kusem cizího materiálu, jiné ovlivňují své okolí. Kdo vyhraje závod a posíbár jich co nejvíce? (cerdax2)

h0n24

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Wymanovo životní dílo. Dost čerpá z Hranice Nemožného, ale Debris chtěl za každou cenu povýšit na umění. Problém je, že je to pro dnešního diváka pomalé a postavy nejednoznačné. Zároveň je těžké vymyslet ve sci-fi seriálu něco novátorského. Tady se to IMHO povedlo, základní premisa seriálu je jednoduchá. Technologie má obrovskou moc podle toho, v jakých rukou se nachází. Ta samá technologie se dá použít pro věci zlé i dobré. Technologie je jako zrcadlo, jak sám Wyman prohlásil v rozhovoru. Jenže co je dobré a co je zlé? Je to jen otázka pohledu. A seriál neustále předkládá nové a nové perspektivy, jak lze na to, co se děje, nahlížet. ()

JohnCZ

Seriál od tvůrce skvělého Fringe, to jsem si nemohl nechat ujít. A že má Debris fakt parádní námět. Zároveň působí jako takový ten tradiční mysteriózní seriál z nultých let, který má rozhodně co vyprávět a především překypuje potenciálem do budoucna. Zároveň je ale hodně pomalý a dost dlouho trvá, než se posune k věci, což se v dnešní době plné obsahově nadupaných minisérií už moc nenosí. Kvalit klasických mysteriózních sci-fi seriálu to ale asi úplně nedosahuje. Ač má série pár zajímavých momentů a příjemné zasazení do krajiny východního pobřeží, podobně jako první řady Akt X, chyběl tomu paradoxně nějaký dosud neviděný wow moment. A samozřejmě i konec. Seriál byl po první sérii zrušen, což je trochu škoda, protože všichni víme, jak dalekou cestu ušel zprvu také pomalejší a spíše epizodický Fringe. ()

iXtr3m3

Škoda seriálu, mal totiž okrem slabých chvíľok aj tie lepšie, napríklad dvojčasť s časom a dimenziami bola fajn. Na konci predstavili zaujímavého záporáka, ktorého predstaviteľa poznáme už z The Fringe, takže naozaj škoda ukončenia. ()

M.i.k.e

v prvních dílech,kdy se řešily jednotlivé případy mi Debris hodně připomínaly moje oblíbené Fringe (to že za tím stojí stejní tvůrci sem zjistil až později) a opravdu mě bavily.Když se to ale postupem času začalo zamotávat a byla tady snaha o něco víc už to taková sláva nebyla a závěr mě upřímně nechal chladným.Před pár dny oznamené zrušení seriálu tak není nic co by muselo mrzet,i když určitá šance,že by se vše pořádně rozjelo tu byla.To už se nicméně nedozvíme...60% ()

Wally

Seriál se mi díl od dílu líbil víc a víc a pak do toho poslední díl hodí atomovku...v podstatě nic nevysvětlí, ale nastolí dalších milión otázek s tím, že seriál je ukončen... Tohle nebylo ve finále moc povedené...vše, co vás zajímalo můžete vyhodit do koše, nikdo vám to již nevysvětlí... Škoda... ()