M.O.D.O.K.

• USA M.O.D.O.K.

Epizody(10)

JamesSi

Dobré pro začátek, snad se to později víc rozvine. Občas vtipy nefungují (zvlášť když se odkazuje na něco ze skutečného světa, nebo jen postavy ramblují o něčem), ale celkově mě to příjemně překvapilo. "It's about family... and that's what's important" Rozvod to řeší podrobněji a komplikovaněji než třetí série Ricka a Mortyho. Je vidět, že Stoopid Buddies studios pochází ze stáje Adult Swimu, jelikož v mnohém mi to připomnělo jak R a M, tak Venture Bros. Bohužel o trochu málo horší než oba seriály (které považuji za geniální). Je tu občas takový ten Family Guyovský gagový humor, který moc nemusím. Samotná zápletka mezi všemi epizodami mi přišla zajímavá. Dvě epizody jsou za mě naprosto skvělé - ta s cestováním v čase a ta s roboty. Ty podle mě využilo sci-fi koncepty zajímavým způsobem. Seriál často mate samotného diváka, kdy zjistíme například, že cliffhanger z minulého dílu byl jen podfukem. Jen mě trochu mrzí, že zatím nějak nedokončili tu zápletku se "skutečnými šéfy" společnosti GRUMBLu. Skoro to působilo, že to jde nikam. Takže ve zkratce: jsem si to dost užil, i když s nejlepšími animáky se to asi nerovná. Jsem rád, že jsme konečně dostali nějaký nový stop-motion animovaný seriál (studio tvůrců Robot Chicken je asi jedno z mála v US, které se tím zabývá). ()

filmfanouch

V Marvel Studios už též začali se seriálovou tvorbou a na WandaVision a Falcona a Winter Soldiera v brzké době navážou Loki nebo Hawkeye. I mimo Marvel Studios ovšem jeden seriál, který je adaptací komiksů ze stáje Marvel Comics aktuálně premiéruje na streamovací službě Hulu. Nenechte se ovšem odradit tím, že je M.O.D.O.K. animovaný stop motion seriál. Pro děti totiž opravdu není!   Mental Organism Designed Only for Killing je hlavním ´´ hrdinou ´´ seriálu, který se snaží ovládnout svět, v rámci událostí seriálu se ovšem musí především snažit udržet svojí rodinu pohromadě. Tvůrci seriálu Patton Oswalt (který mluví právě M.O.D.O.K.A.) a Jordan Blum (Americký táta) skutečně vytváří něco zcela nového v rámci aktuálních moderních adaptací. M.O.D.O.K. má velmi blízko k animovaným seriálům pro dospělé jako právě Americký táta nebo Griffinovi. Seriál M.O.D.O.K. je jednoduše brutální a vulgární, mnoho postav v něm umře brutální smrtí a dojde na mnoha věcí, které by děti rozhodně vidět neměli. Jen s tou animací je trochu problém.   Za seriálem totiž stojí též tvůrci Robot Chicken. A animace do velké míry připomíná právě jednotlivé skeče z Robot Chicken. Takový M.O.D.O.K. sice vypadá relativně dobře, většina postav ovšem připomíná ty nejohavnější panáky z Robot Chicken. Na jednu stranu se to při výběru tohle stylu animace dalo čekat, na druhou stranu zamrzí, že seriál v rámci stop motion jede tak trochu druhou ligu a že si s designem charakterů tvůrci nevyhráli jiným způsobem. Šlo to ovšem vlastně vůbec? Těžko říct, nicméně sázka na nejistotu v podobě stop motion animace nedopadla úplně nejlíp.   Další problém s M.O.D.O.K.E.M. je až přílišná snaha o různé easter eggy, kterých je ve finálním součtu strašně moc a do jisté míry působí velkým způsobem na sílu. Každá z epizod ovšem trvá po 20 minutách a tudíž se seriálu alespoň nedá vyčítat přílišné natahování. Seriál se časem sice vydává dost předvídatelným směrem a tuny WOW překvápek M.O.D.O.K. nenabídne, nadále jde ovšem skutečně o zábavnou černou komedii, která do jisté míry funguje i jako tragický příběh jednoho záporáka, který se ovšem v jádru duše jen chce stát spokojenou hlavou rodiny. I když to není úplně jednoduché.   Musí se nechat, že všech 10 epizod působí kompatibilním způsobem a dohromady utváří jeden ucelený příběh. 10 epizod M.O.D.O.K.A. tak v podstatě funguje jako celovečerní film, kdy se tvůrcům skutečně daří přijít s několika velmi zábavnými vtipy. Vyložená várka tuny různých vtipů, které by si divák automaticky pamatoval a ještě týden nad nimi uchechtával sice nedorazí, přesto se ovšem musí nechat, že snaha o humor do jisté míry funguje. Jen se možná vyplatí mít trochu slabost pro černý humor. Kromě odkazů na komiksy dorazí i pár odkazů na popkulturu, které jsou o poznání zajímavější a zábavnější než právě odkazy na komiksy.   Pattonu Oswaltovi se daří dát do hlasu M.O.D.O.K.A. duši, stejně tak i zbytek hlasového obsazení odvádí velmi slušnou práci. Slušně se pracuje nejen s M.O.D.O.K.E.M. a jeho rodinou, ale i zbytkem postav ze seriálu. Pro fanoušky právě zmíněných Griffinových by vlastně M.O.D.O.K. mohl být do jisté míry ideální záležitostí v momentě, kdy tak trochu přihlédne k tomu, že animace vypadá tak, jak vypadá.   M.O.D.O.K. je do jisté míry svěží vítr v rámci moderních adaptací ze stáje Marvel Comics. Jen není tak vtipný, jak nejspíše chtěl v samotném zárodku být, v mnoha ohledech zaostává za svým potenciálem a volba animace nebyla úplně tou nejšťastnější volbou. Přesto M.O.D.O.K. v rámci aktuální Marvel mánie předvádí, že se i s komiksy od Marvelu dá pracovat tak trochu jiným způsobem. Tak snad plánovaná 2. série dopadne o poznání líp a to i především díky tomu, že se tentokrát bude moc obejít bez uvítací expozice. Slušným startem je 1. série M.O.D.O.K.A. totiž určitě........ () (méně) (více)

SeBig

Otřesná fekálie. Jedna za to zpracování iguess i když to mě taky nenadchlo. Hlavně sem myslel, že to bude navazovat aspoň na Modoka z Ant-mana: Quantanamo, ale ono hovno. Nesledovatelné. ()

M.i.k.e

tenhle druh animáků úplně nevyhledávám a Modok jako postava mi byla neznámá.Nakonec mě ale přesvědčila animace ve stylu Robot Chicken a výsledek není vůbec špatný.Chvílemi je to extrémně vtipné,chvílemi bizarní,hravé,většinu času brutální a jako oddechová zábava to funguje nad očekávání...70% ()

VanTom

Nějak jsem se vždy dokázal naladit a slušně nekorektní humor si užít (často až po několika minutách v rozpacích, do jaké trapárny jsem se to zase uvrtal :)). Před patáliemi s M.O.D.O.K.ovou rodinou či překážkami v práci holt musejí světovládné sny a plány, zahrnující porážku komplet Avengers, jít stranou. Patton Oswald si hlavní roli dává, scénáristé dovedně pracují s referencemi na (alternativní) Marvel Universe a show hodně pozvedá roztomile neokoukaná stop-motion animace; jinak samozřejmě škoda nezavřených vrátek do 2. sezóny. ()

LizianShaw

Nevím, nečekal jsem mnoho, ale chtěl jsem se aspoň trochu zasmát, a to se u deseti epizod povedlo asi dvakrát. Seriál láká poměrně dobrými dabéry, a také má být pro dospělé, avšak toho vůbec nevyužívá a humor mi připadal spíš pro mladší publikum, které se ale musí vyznat v různé americké popkultuře. Příběhově to není špatné, ale ve výsledku jsem spíš zklamaný, a pokud bych měl doporučit top pobavení, tak nikoliv M.O.D.O.K.a ale Harley Quinn. 6/10 ()

iXtr3m3

Zvládol som len prvú časť. Určite za slabé hodnotenie môže aj fakt, že som sa to snažil pochopiť bez titulkov, čo na pomery komédie je pre mňa evidentne príliš veľké sústo, ale popravde ani to spracovanie ma moc nenadchlo, radšej klasickú animáciu, či kreslenú podobu, ale toto moc nemusím. Robot Chicken je tiež pecka len v určitých okamihoch, ale ako celok to bezkonkurenčný seroš určite nie je a toto ho chcelo evidentne napodobniť, ale moc mu to nevyšlo. Prehodnotím, ak raz vyjdú titulky, ale obávam sa, že sa už k tomu asi nevrátim, na zabíjanie času je to toho omnoho viac a omnoho kvalitnejšieho. ()

PISTA226

8,5/10 Jeden z nejlepších Marvel seriálů, škoda že nepatří mezi MCU a není tak populární, jak by si zasloužil. Je to udělaný na styl modelíny a mě to přesně takhle dokonale vyhovuje, už jen díky téhle animaci sem si to mega oblíbil a strašně hezky se na to kouká. Příběh je naprosto skvělý a úplně jiný než by kdokoli čekal, místo příběhu padoucha a jeho velké moci a zločinů se tu spíš zaměřují na rodinu a otcovství. A díky tomu máte k postavě větší a lepší vztah, protože ho nevidíte jen jako padoucha, ale taky jako chudáka. Celá organizace AIM je dobře vymyšlená a figurky jsou tu jako vtipní minioni. Možná bych uvítal víc důležitosti pro firmu, ale i takhle to bylo dobré. Hlavní linka příběhu je dobře vymyšlená a i přes drsné rodičovství umí vložit kousek toho padoušství se super padouchem. Většina humoru tady stojí na hlavní postavě a to Modokovi, který svým skvělým hlasem od Pattona působí ještě vtipněji. Občas sou tam vtipy ze smutných věcí na odlehčenou a všechno to krásně funguje a člověk se baví. Naprosto hloupý minioni taky mají humor skvělý, i když mají být chytří. Některé díly v sobě mají takový mini bosse, kteří jsou podle komiksu a jsou naprosto skvěle vtipný. Tady je tolik easter eggů na MCU a na Marvel komiksy, že se člověk nestíhá nabažit. Rukavice nekonečna, Iron man, Shield, různí padouši, či vesmírná mimozemská dance želva. S těmihke eastereggy se dobře spojuje právě ten humor dělá to ještě lepší atmošku. Sám Modok je skvěle udělaný. Člověk si ho prostě okamžitě oblíbí a díky jemnému příběhu ho prostě člověk nechce stratit. A jelikož vysvětlí třeba proč se mu zvětšila hlava a má tam i tu rodinu, tak ten konec je ještě lepší. ()