Zkrať to, zlato

Teddy je notorický lenoch. Jeho dny jsou většinou jeden za druhým naplněné nudou a flákáním. Setkání s tajemnou cizinkou však všechno změní. Z jeho života se stává doslova chvilková záležitost. Ráno po svatbě s milovanou Leannou se Teddy vzbudí a než se naděje, zjistí, že po pár minutách jeho život skočil o rok dopředu. Mají den prvního výročí své svatby a Leanna má krátce před porodem. Teddy má za sebou rok, ale nepamatuje si, že by ho prožil. Jeho život se rozpadá a pro Teddyho začíná šílený závod s časem. S pomocí svého nejlepšího přítele Sama se snaží během pár chvilek dát dohromady všechno, co se pokazilo. Musí se naučit žít svůj život ve vzácných okamžicích, aby získal zpět ženu, kterou miluje, i kdyby to mělo být jen na pár vteřin... (TV Nova)

silentname

Myslím si, že ak v "Long Story Short" hľadáte skutočne vtipnú komédiu, tak toto asi nie je úplne najlepšia voľba. Poviem to takto. Pokiaľ máte radi filmy s časovou slučkou, ktoré okrem toho majú priniesť nejaké morálne posolstvo ("Click" , "Just Another Christmas"), tak toto je presne film pre vás. A môžem osobne povedať, že aj mne dnes celkom dobre ulahodil do nálady. Napriek tomu, že koncept nie je originálny a viete od prvého momentu ako to na konci dopadne, tak minimálne má film skvelý spád, dobré postavy a svoje posolstvo na konci podľa mňa podáva veľmi decentne a sympaticky. A vďaka tomu záver pôsobí veľmi príjemne a úprimne. Tiež sa mi páči aj to, že dostaneme pre ten "dar" nakoniec aj reálne pochopenie, ktoré tomu skutočne dá tú prídavnú hodnotu, ktorú to potrebovalo. Pretože niekedy by sme mohli veľa vecí zmeniť, keby sme si nepovedali to dôležité "neskôr". Slovíčko, ktorým posúvame veci ďalej a ďalej, až nakoniec si uvedomíme, že sme stratili dni, mesiace a roky, ktoré už nikdy nebudeme mať šancu vrátiť späť. Ale niekedy je možnosť dostať druhú šancu. Film ma bavilo sledovať, tempo išlo príjemne a nebyť toho, že koncept je už vysoko obohraný, išlo by o vynikajúci film. Ale aj s tým konceptom, stále hodné vášho času. Hodnotenie: B ()

Johnny.ARN

Toto by chcel zažiť asi každý. Kedysi sa tomuto hovorila krištáľová guľa, vidieť do budúcnosti. Kto by nechcel? Kto by nechcel vedieť, či jeho rozhodnutie je alebo nie je správne? Veď aj na pohovoroch sa vás pýtajú, kde sa vidíte za 10 rokov. Čávovcovi sa stačilo len pár krát vyspať, klipnúť očami a bol tam. 10 rokov dopredu, videl následky svojích rozhodnutí. Žiadna ťažká dráma, žiadna uletená komédia, len snímok so silným posolstvom. 3 z 5 ()

Asmodin

Komu by se nelíbil film, ve kterém by se aspoň trochu nepoznal? Hodně podobné filmu Klik, život na dálkové ovládání. Sice trochu předvídatelné, ale koukatelné a poutavé. Sympatické obsazení, pěkné záběry krajiny. Nezbývá nám než si vzájemně přát víc dní strávených s lidmi, které milujem a míň blbácký práce. ()

blondboss

Pri tomto snímku som si dokonale pripomenul môj najobľúbenejší film v rámci podobného žánru Click. Tieto filmy s časovou smyčkou ma dosť bavia a viem si predstaviť ešte pár podobných. Dá sa povedať, že toto je v podstate taká austrálska verzia Clicku upgradnutá o väčšiu časovú tieseň. Každopádne ale účel to splnilo, ja som sa bavil, ale pozor, nemožno to veľmi nazývať komédiou, to by bolo zavádzanie. 75 % ()

Arsenal83

Hlavný hrdina Teddy sa každý deň zobúdza s tým, že prešiel rok jeho života. Tak to bude sakra krátky život. Film je námetom podobný Šagrénovej koži resp. Kliku, ale v komediálnom obale. Veľmi veľa situácií je tu naozaj vtipných a filmu treba odpustiť malé nedostatky napríklad s tým,  že postavy starnú len pomaly. Teddy sa ožení a ako sa zobúdza vždy o tok ďalej, postupne stráca ženu a sám ani nevie prečo. Napriek tomu, že ústredný pár nie je nič extra, čo sa týka sympatií, ako romantická komédia je film nadpriemerným počinom. S posolstvom, že si treba vážiť každú sekundu i každú maličkosť v našom živote. Pretože ten beží rýchlejšie než si myslíme. LGBT podprahovka mohla byť vynechaná, nakoľko mi na záver trochu pokazila dojem, ale aj tak super. ()