Nikoliv! Případ skončil šťastně!

• Itálie

No il caso è felicemente risolto

• angličtina

No, the Case Is Happily Resolved

Nie! Prípad sa skončil šťastne!

Thriller

Itálie, 1973, 85 min

Velmi umírněná politicky orientovaná taliánská eurokrimoška s význačnými hereckými výkony a památným hudebním skórem od Riza Ortolaniho. Mladý muž, později velmi ustaraný svědek (Enzo Cerusico-Fabio Santamaria), je svědkem brutální vraždy. Tváří tvář se dokonce střetne se samotným vrahem, nicméně později doplatí na nesmyslné vyčkávání a důvěřivost, až se nakonec obrátí všechno proti němu. Vrah totiž hraje na jedinou kartu a tak řekne, že on byl tím svědkem a mladý muž že vraždil. Klasický kriminální příběh s nikterak originálním tématem, úvodní realistická scéna je hodně syrová, pak už ve filmu nic podobného nevidíme. Je tu spousta psychologie, vzájemné konfrontace, vyšetřování, ale i tak nelze říct, že bych se nudil..Film režíroval Vittorio Salerno (pregiallo "Libido", poliziesco "Fango bollente"), jak jsem zjistil, bratr vynikajícího herce Enrica Marii Salerna, který si ve filmu zahrál druhou hlavní roli intelektuálního profesora z vyšší společnosti (ze začátku jsem ho vůbec nemohl poznat, jak byl zajímavě namaskován).(16.7.2010)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 1.3.1986, réžia českého znenia (ČST Praha 1985) = MIROSLAV KUBIŠTA (6.2.2009)(6.2.2009)

• dyfur

....veľmi pomaly spád - vcelku nuda,bez dynamiky - jediné prečo som sa dal na pozeranie bol fakt,že toto je raritka ,ktorú má málokto - ale o moc ste neprišli....jááj a dabing - no dá sa ale ten vnútorný hlas hlavného hrdinu - uši boleli....film v skratke : ako sa zamotať to prípadu,keď máte v hlave zapchaté synapsy....čakal som viac...len dve hviezdy(17.4.2017)

• Martin741

Raritny film, ktory pochopitelne mainstreamovi divaci nepoznaju - ti poznaju tak akurat dementalne picoidy ako Tchor, Avengers, Ant Many, Dedpuly atd atd. kazdopadne slabe , najlepsi film rezisera Salerna bol asi Libido 1965, toto je vyslovena planoba s prisernym tempom a vatovo planym plkanim. 30 %(11.9.2018)