Reklama

Reklama

Úplně cizí lidé

(seriál)
  • USA Nine Perfect Strangers
Trailer 3

Epizody(8)

Obsahy(1)

Deväť ludí sa prihlasilo na 10-dňový pobyt v tajomnom Tranquillium House rezorte, ktorý vedie tajomná Masha (Nicole Kidman). Pobyt sľubuje úplnú transformáciu života. Každým dňom sa však na povrch dostávajú tajomstvá nielen o hosťoch, ale aj o tajomnej Mashi. (tahir)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (30)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Fajn ale strašne vidieť, že sa to hrá na HBO a napriek áčkovému castingu, predlohe, producentovi i prvoligovému režisérovi to nie je ono. Je tu pomerne dosť vaty (dalo sa to osekať na cca 5 častí) a napriek veľkej stopáži nie všetky postavy majú adekvátny priestor (o zamestnancoch "sanatória" skoro nič nevieme a pozeral som to kvôli Samare a tá tam mala malý priestor). Dobrá oddychovka ale nie je to nové Big Little Lies. ()

Elyssea 

všechny recenze uživatele

Vítejte v Tranquillu. Osmidílný pobyt v tomto exkluzivním letovisku vám nabídne mnoho příležitostí k relaxaci, ke hrám, a niterným prožitkům. Zhmotní se vám tu traumata, nejistoty a vzpomínky. To vše pod dohledem enigmatické Mášy, která má vše pevně pod kontrolou. Všetně dávkování psychedelik (zejména psylocybinu). Nicole Kidman oprášila paruku z Aquamana a první část seriálu se záhadně usmívá a pomalu a klidně hovoří. V té druhé už se jí začne drolit fasáda znovuzrozené korporátní šéfky, která pomáhá lidem a nutno říct, že ji to sice polidšťuje, ale na úkor atmosféry (a hlavně mi přišla její dvojitá motivace vesměs naprosto zbytečná). Na Tranquillu je totiž od začátku něco jenom trošku špatně a ono rozkrývání mohlo být mnohem výraznější i podstatnější. Titulních devět cizinců je pak zastoupeno homosexuálním novinářem Larsem (Luke Evans v jeho první gay roli od coming outu, pokud vím), rodinou Marconiových (z nichž je velmi výrazný Michael Shannon, jehož postupný útlum je jen ku prospěchu), spisovatelkou romancí Florence (Melissa McCarthy ve velmi civilním provedení), "prostě" Tonym (skvělý Bobby Cannavalle), influencerkou Jess s manželem Benem (Samara Weaving by si zasloužila víc prostoru) a konečně Carmel (Regina Hall). Zvlášť Carmel se mi dostala pod kůži a celou dobu mi byla příjemná jako tříska pod nehtem. Partička to není náhodně poskládaná a velmi postupné odkrývání jejich problémů vás buďto bude nudit nebo bavit. Mně to i přes pomalejší tempo sedlo. Zcela zásadní výtku mám ale k "terapeutickým" metodám. Chápu, že posledních pár let jsou psychedelika trendy (obzvlášť mezi různými self-dostaďte slovo -či), jejich způsob prezentace mě tady minimálně překvapil a ne zrovna pozitivně. Také mi přijde nevyužitá linka kolem Delilah a Yaa (Manny Macinto v docela jiné roli než v the Good Place). Jejich motivace a společná minulost s Mášou se dala rozebrat mnohem více do hloubky. Celkově bych seriál nedoporučila nikomu v akutní psychické nepohodě (ačkoli není vůbec tak trýznivý jako třeba Ostré předměty) a tomu, kdo má rád rychlejší tempo. ()

Reklama

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Táto miniséria trošku dopláca na to, že sa snaží divákov navnadiť na mysteriózni thriller. Nič z toho sa tu nenachádza. Nine Perfect Strangers je o bolesti, psychohygiene a psychoterapií a o vnútorných démonoch, ktoré si každá z postáv ťahá od prvého dielu po posledný, len preto, aby sa s nimi snažila úspešne popasovať. Ak je niečo takéto pre vás zaujímavé, choďte do toho. Charaktery pôsobia uveriteľne a má to znova plejádu hercov, ktorý chcú ukázať, že hrajú prvú ligu. Najviac potešila McCarthyová a Cannavale. Ale ani ostatní nezaostávajú. Atraktívne prostredie, postupná dramatizácia a aj tajomstvo fungujú v prospech naratívu. Čo trošku nefunguje je finále, ktoré aj napriek tomu, že ho vnímam pozitívne, nedokázalo priniesť potrebnú katarziu. Tu sa do určitej miery ukazujú limity Jonathana Levina ako režiséra. Niektoré dejové línie vyšumia do prázdna - ustúpia tým dôležitejším, čo tiež považujem za chybu. Buď ich tam nedávať, alebo ich treba nejako uzatvoriť. Ale mimo toho, sa mi na to pozeralo dobre. A hoci som nedostal mysteriózni thriller, určite nie som sklamaný. Páči sa mi, ako si David E. Kelley vyberá ľudské látky. Niektoré sú čitateľné. Iné nie až tak celkom. Ale stále je to cítiť človečinou a snahou aj niečo vypovedať. A to sa mi ráta. ()

Sobis87 

všechny recenze uživatele

Až na nechutně zbotoxovanou Kidmanku, která prostě už moc nezahraje, super casting, a to jakože moc, rozjezd víc než slibný, jen škoda, že se to v půlce začne lámat v celkem plochou banalitu, která vytasí jeden slabší twist a nijaký závěr. Sedmilhářky jsou někde úplně jinde. Škoda, ale i tak se na to příjemně koukalo. ()

Caminzind 

všechny recenze uživatele

Ten typ seriálu, který namísto gradace rozbředává, až nakonec zůstane jen úleva, že jste to konečně dokoukali. Na začátku se zajímavě profilují postavy, utvářejí vztahy a buduje napětí, přičemž už od poloviny je třeba přeskakovat, jak jsou scény roztahané. Ve výsledku pak nezůstává žádný zajímavý motiv a jen pramálo sympatií  pro jednotlivé postavy. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama