El Santo proti fantomu škrtiči (festivalový název)

• španělský

Santo vs el estrangulador

Akční / Dobrodružný / Krimi

Mexiko, 1965, 90 min

Ertai má naprostou pravdu, výše uvedený obsah se týká pokračování tohoto filmu... V tomto díle se Santo se šktričem, který nenávidí divadelní herečky, potkává poprvé a jde o setkání průměrné, spíše i podprůměrné a to z jednoho prostého důvodu... Vystříhat již z tak docela krátkého filmu všechny pěvecké a taneční vložky, zůstane materiál z bídou na jeden díl jakéhokoliv 40-minutového seriálu... Prostě se ve filmu nic moc neděje, pořád se jen tančí a zpívá, sem tam nějaká ta vražda, pár klasických wrestlingových fightů... Ne, tento Santo mě moc nenadchnul a z úcty dám za tři, ale dle mého se jedná jednoho z nejslabších Santů...(5.5.2014)

• Ertai

Upozorňuji, že tohle není film co šel na FOD 13, tam šel http://www.csfd.cz/film/97108-espectro-del-estrangulador , v obsahu i překladu je chyba.(9.3.2013)

• majo25

Môj prvý El Santo dopadol teda hrozne. Podpriemerne spracovaný a veľmi naivný krimi-príbeh o škrtičovi, ktorý si robí zálusk na divadelné herečky. El Santo v maske a s pláštom, v ktorých zaiste aj spí, pôsobí smiešne a detsky naivne. Celkovo film pôsobí, ako keby bol natočený o 10 rokov skôr. A čo to celé podupáva ešte viac, sú početné divadelno-spevácke vsuvky, ktoré doslova hatia celý dej.(14.6.2018)