Generálova dcera

Generálova dcéra

Drama / Mysteriózní / Thriller

Německo / USA, 1999, 112 min

• fantoci

Kriminální film z vojenského prostředí ze kterého jsem vlastně moc nepochopil o co jde. Asi moc americkou mentalitu nechápu. Docela by mne zajímalo, zda-li jsou lidé v reálu skutečně v běžné mluvě tak sprostí, jako postavy příběhu. Řekla by snad někdy neznámá krásná blondýnka, která se živí jako vojenská psycholožka, neznámému muži - důstojníkovy, jako odpověď na otázku čím se živí, či, co dělá. - "Seru se lidem do mozku." - Já myslím, že ne, ale pro diváky je to takové atraktivní. I Travolta se ve své roli nechoval tak, jak by se choval vyšetřovatel v reálu, či v evropském filmu. Jinak film je koukatelný.(20.6.2006)

Průměrný snímek, Samotný scénář je průměrný, ovšem záleží na tom jak se to padaří ztvárnit na plátně a hlavně kým. Příběh mě od začátku zaujal a trocha toho správného krimi napětí tam byla. Zajímavé je i prostředí vojenské základny, kde máte pocit, že se nic stát nemůže. Je ale naprosto jasné že tahounem a motorem filmu je Travolta díky němu se mě film nejen zaujal, ale i posadil a dokonce nepustil. I průměr se dá prožít nadprůměrně a dobrý začátek na lodi a neobvyklý závěr,,, Ten se mi líbil. Stylová je i atmosféra základny, všude přítomné lží, strachu a nejistoty,, k tomu dobré soudtracky a Travolta co sype jednu hlášku za druhou 70% s trochou pochopení a nadsázky i klidně 75% Rozhodně nedělá thrillerům ostudu.(11.10.2012)

Hudba je velmi vkusná, kamera na jedničku. Co se tady vlastně soudruzi skrývá? Hloupý militantní příběh úchylky z Army USA. Zaprcatělý tělnatý Travi na to ale příjde, nebojí se ničeho a obviní kdekoho. Salutoval jsem po shlédnutí i větráku na hajzlu. Kámoš z Chicaga mi píše, že se na to tam asi vysere. Má toho fašismu a pochodování s vlajkami už plné zuby. Tento film dokládá, že nelže.(15.6.2013)

Dobrý námět, jen co je pravda. Avšak film je moc dlouhý na to, aby Vás po celý čas nenudil, což je škoda. Má své dobré i špatné stránky. Najdete tu překvapivé rozuzlení, neotřelé prostředí, nevyvážené herecké výkony a odfláknutou hudbu. Pokud máte rádi styl dialogů ala "Con Air", prosím, já ne. Mezi žánrovými kolegy jeden ze zdařilejších filmů. 60% = 3/5(27.7.2010)

Nejedná se o nějaký dokonalý film, na který by se dalo koukat často opakovaně, a přesto to není nijak hloupé a nekoukatelné. John Travolta hraje s gustem a přesvědčivě, bez nějakého přehrávání. Ostatní mu sice spíš sekundují, ale dělají to dost dobře. Tohle kriminální drama z prostředí vojenské základny se mi dost líbilo...a za nějaký čas se určitě kouknu znova, i když to bude až po mnohem delší době než u jiných filmů.(22.9.2013)

• - Scény z pevnosti Fort MacCallum byly natočeny v areálu Savannahské státní univerzity a na letišti Van Nuys. (Karlos80)

• - Filmový zámek se nachází v Granthamu v Anglii a je majetkem Evansvillské univerzity. (Karlos80)

• - V jedné z fází projektu byl největším adeptem na roli Paula Brennera John Cusack. Postavu ale nakonec neztvárnil pro svůj nízký věk. (Coldrex)