poster

Generálova dcera

 • Německo

  The General's Daughter

 • Německo

  Wehrlos - Die Tochter des Generals

 • Slovensko

  Generálova dcéra

Drama / Mysteriózní / Thriller

Německo / USA, 1999, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fantoci
  **

  Kriminální film z vojenského prostředí ze kterého jsem vlastně moc nepochopil o co jde. Asi moc americkou mentalitu nechápu. Docela by mne zajímalo, zda-li jsou lidé v reálu skutečně v běžné mluvě tak sprostí, jako postavy příběhu. Řekla by snad někdy neznámá krásná blondýnka, která se živí jako vojenská psycholožka, neznámému muži - důstojníkovy, jako odpověď na otázku čím se živí, či, co dělá. - "Seru se lidem do mozku." - Já myslím, že ne, ale pro diváky je to takové atraktivní. I Travolta se ve své roli nechoval tak, jak by se choval vyšetřovatel v reálu, či v evropském filmu. Jinak film je koukatelný.(20.6.2006)

 • Puchyr
  *****

  Průměrný snímek, Samotný scénář je průměrný, ovšem záleží na tom jak se to padaří ztvárnit na plátně a hlavně kým. Příběh mě od začátku zaujal a trocha toho správného krimi napětí tam byla. Zajímavé je i prostředí vojenské základny, kde máte pocit, že se nic stát nemůže. Je ale naprosto jasné že tahounem a motorem filmu je Travolta díky němu se mě film nejen zaujal, ale i posadil a dokonce nepustil. I průměr se dá prožít nadprůměrně a dobrý začátek na lodi a neobvyklý závěr,,, Ten se mi líbil. Stylová je i atmosféra základny, všude přítomné lží, strachu a nejistoty,, k tomu dobré soudtracky a Travolta co sype jednu hlášku za druhou 70% s trochou pochopení a nadsázky i klidně 75% Rozhodně nedělá thrillerům ostudu.(11.10.2012)

 • farmnf
  ***

  Hudba je velmi vkusná, kamera na jedničku. Co se tady vlastně soudruzi skrývá? Hloupý militantní příběh úchylky z Army USA. Zaprcatělý tělnatý Travi na to ale příjde, nebojí se ničeho a obviní kdekoho. Salutoval jsem po shlédnutí i větráku na hajzlu. Kámoš z Chicaga mi píše, že se na to tam asi vysere. Má toho fašismu a pochodování s vlajkami už plné zuby. Tento film dokládá, že nelže.(15.6.2013)

 • Ravi
  ***

  Dobrý námět, jen co je pravda. Avšak film je moc dlouhý na to, aby Vás po celý čas nenudil, což je škoda. Má své dobré i špatné stránky. Najdete tu překvapivé rozuzlení, neotřelé prostředí, nevyvážené herecké výkony a odfláknutou hudbu. Pokud máte rádi styl dialogů ala "Con Air", prosím, já ne. Mezi žánrovými kolegy jeden ze zdařilejších filmů. 60% = 3/5(27.7.2010)

 • Skip
  ****

  Nejedná se o nějaký dokonalý film, na který by se dalo koukat často opakovaně, a přesto to není nijak hloupé a nekoukatelné. John Travolta hraje s gustem a přesvědčivě, bez nějakého přehrávání. Ostatní mu sice spíš sekundují, ale dělají to dost dobře. Tohle kriminální drama z prostředí vojenské základny se mi dost líbilo...a za nějaký čas se určitě kouknu znova, i když to bude až po mnohem delší době než u jiných filmů.(22.9.2013)

 • - Scény z pevnosti Fort MacCallum byly natočeny v areálu Savannahské státní univerzity a na letišti Van Nuys. (Karlos80)

 • - Filmový zámek se nachází v Granthamu v Anglii a je majetkem Evansvillské univerzity. (Karlos80)

 • - V jedné z fází projektu byl největším adeptem na roli Paula Brennera John Cusack. Postavu ale nakonec neztvárnil pro svůj nízký věk. (Coldrex)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace