Lara Croft - Tomb Raider

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

• -bad-mad-wolf-

Herního Tomb Raidera mám rád. Ten filmový je ovšem přesně ta záležitost, která působí jako nesnesitelně drahý vtip - ano, Lara tu sice hopsá, hledá starobylé cosi a oživuje dávné nadpřirozené síly, mnohem častěji ovšem tupě střílí a cestuje v rámci neuvěřitelně banálního (a stupidního) příběhu, aby si občas mohla zasmutnit nad mrtvým otcem a zaskotačit si se superrobotem svého nerdovského poskoka. Dvě hvězdy za nadhled a absenci výraznější nudy.(23.2.2013)

I když je Lara Croft až tragicky dřevěná, její kolegové záporáci situaci trochu zachraňují a Chris Barrie se jako sluha taky neztratí. Nezbavil jsem se ale pocitu, že tenhle příběh je tak neuvěřitelný (i vzhledem k žánru a postavě), že se s ním nedokážu ztotožnit. Ze hry si snímek vzal mnohé, ale nějaký ten příběh má malou hodnotu. 50% = 3-/5(12.2.2011)

• SG-1

"Jeden vykradač hrobů je dobrý, dva lepší." -Powell-(26.2.2012)

• sedm.1

No, takže ... uf. Asi takto. Lara Croft se snaží být neskutečně cool a sexy. Dokonalou moderní jízdou, plná efektů, akce, výpravných expozicí a snaží se o to tak zoufale moc, že se to ve výsledku ale bohužel vůbec nepovedlo. Určitě tedy musím tvůrce pochválit za obsazení Angeliny Jolii do role Lary. Je v ní totiž neskutečně sexy, je výrazná, zajímavá, věřím jí jak emoce, tak akční polohu, prostě v té roli si nedokážu představit jinou představitelku a hotovo. První problém ovšem vidím v zápletce, která mi jednak přišla neuvěřitelně, zbytečně a nemístně přestřelená (cestování v čase, oživlé sochy, spousta akčních scén - to jsem prostě od tohoto filmu absolutně nečekal a především nechtěl!!!) a jednak mi přišla na možnosti samotné postavy Lary Croft zoufale nevýrazná. Přišlo mi to celé jen jako zoufalé přemísťování z jednoho exteriéru do druhého, bez nějakého zvláštního působení. Další problém je pak právě v exteriérech, které se snaží být velkolepě výpravné, ale vesměs mi přišli jak vystřižené z dobrodružných filmů z padesátých let, natáčených v jedné větší hale poblíž nějakého pole. Hrůza. To samé by se dalo říct i o většině efektů. Nevím, zda-li nechtělo studio investovat nějakou tu škváru navíc, nebo co za tím stálo, ale prostě celé první dobrodružství Lary Croft na mě zapůsobilo hodně levně a utaženě. Akce pak sice patřila k těm světlejším bodům filmu, ale že by mě nějak strhla, to ani náhodou a navíc že by jí bylo také nějak moc, to se též nedá tvrdit! A tak krom Angeliny mě vlastně uspokojila ještě jen jedna záležitost, že tvůrci do těch 90 minut té celé upachtěnosti toho narvali tolik, že ikdyž mě to vůbec nenadchlo, tak jsem vlastně neměl ani vteřinku čas se nudit, protože tempo vyprávění bylo zvoleno skutečně ve vysokých otáčkách. Tomb Raider mě ale zkrátka moc zklamal, na mě film zapůsobil jako skutečně hodně financemi omezený (rozuměj levný) blábol, téměř bez jakéhokoliv výraznějšího prvku či scény. Tedy krom zmiňované, velice působivě obdařené a ještě působivěji pobýhající, Angeliny Croft :-).(10.3.2013)

• tommy187

Otrasný pokus o spravenie dobrodružného mega-hitu, čo sa tvorcom podarilo. Film zostane navždy v mojej mysli ako niečo otrasné, niečo na čo mám proste alergiu ... A. Jolie svoju úlohu úplne nezvládla, snažila sa zahrať kult, no tento zúfalý pokus jej vôbec nevyšiel. Príšerne som sa nudil a už nikdy viac ... :) 10% odpad!(8.4.2013)

Průměrný akční film, u kterého jsem se příliš nenudil, ale který už bych si ani znovu nepustil. Měl to být trhák jak hrom, vzhledem k herní předloze. Ale jelikož mě nebavila ani hra, tak není překvapením, že mi nic neříkal ani film. Na Angelinu se sice koukalo dobře, ale to je asi tak všechno. 50%(4.5.2013)

• herr_carter

Brutální hovadina - a to už jsem si říkal v době vzniku filmu, ve svých 16 pubertálních letech, to člověk nemůže ocenit ani vycpané kozy, ani její bojové umění, ani nic..a to přitom byla ještě doba, kdy se na Anželínu dalo koukat, jelikož vážila monstrózních 49 kilo...............moje hodnocení = 1,5 z 10.(18.11.2016)

• Smileface

Zdá se že Simon West ze zhoršuje každým dalším natočeným filmem.Con Air byl skvělej akční nářez(****),Generálova dcera lehký nadprůměr(***) a Lara Croft - Tomb Raider je už opravdu slátanina(**).Série počítačových her Tomb Raider neměla být podle mě nikdy nafilmována,protože tahle kravina ničí pohled i na celkem zábavné počítačové hry.(29.7.2003)

Slusny akci B-cko, skoda ze trochu nezapracovali na pribehu. ps: dost naslapanej soundtrack(28.4.2005)

• NICOX

Vlastně sem ani neměla v úmyslu se na to dívat, protože tu hru nesnášim, ale nakonec sem se koukla a... fakt nuda a ani Angelina nic moc nezahrála. Naštěstí to trochu oživil Chris Barrie, kterého bych ovšem mnohem radši viděla v (doufám, že někdy natočených) dalších dílech RD, než v takový nuďárně. 50 %(7.8.2007)

angelina je v tej roli dokonala, jej neprinalezi vina. lenze snaha vytvorit zenskeho indiana jonesa nie je len o tom, ze si vrazednu krasku natiahneme do o tri cisla mensieho oblecku pane west. a o dvojke ani nehovorim.(9.12.2007)

• Hortenzia

mohli si ušetriť námahu...(aj keď, čo by potom na markíze dávali stále dokola okrem susedov,že)(25.2.2008)

• bloodvomit

otřesný(23.4.2009)

Stará klasika. Pro hráče nebo i labužníky. Přeci jen, je to jenom o pár let mladší jak já. To se podepisuje více na tom, jak je film vlastně divný, zaostalý a i ty efekty nevypadá moc efektivně. Lara má v celku zajímavý příběh, ale opravdu to osloví lidi mladší patnácti let dejme tomu. Drží se to starých tradic a hlavně to chce udělat nějakou hezkou reklamu hře. Která stejně dostala zajímavější remake, který nyní dostane i film. Jolie možná zůstane ikonou, ale pro mě to je jenom další role, kterou ještě ke všemu nezahrála nijak extrémně dobře. Spíše tomu dominuje tolik hereckých rolí, které jsou dnes notoricky známé, ať už je jeden z nich James Bond, komik ze slavného britského seriálu a nebo někdo z ještě známějšího britského seriály s draky.(14.3.2018)

• Red Meat

No budiž, jeden bod, ale opravdu jenom kvůli sexy Angelině Jolie...(11.2.2004)

• PALINO

TOMB RAIDER je film premárnených príležitostí. Dobrodružné prvky, príbeh, prostredie, archeologička v hlavnej úlohe..., to všetko nasvedčovalo tomu, že by mohol vzniknúť film podobný môjmu obľúbenému Indianovi Jonesovi. No tento film má s Jonesom rovnakú len jednu vec - bezchybné obsadenie hlavnej úlohy. Nevýraznosť vedlajších postáv, réžie, doplňuje katastrofálna hudba Graeme Revella, ktorý nedokázal Lare zložiť ani jej hudobný motív a namiesto orchestrálnej pôsobivosti uprednostňuje skôr nevýraznú elektroniku. Ale na zloženie hudby mal len 10 dní, takže kritiku si zaslúžia predovšetkým tí, ktorí mu túto zákazku dali a na hudbe vo filme im asi veľa nezáležalo. A tak iba jediným plusom filmu zostáva Angelina Jolie a pár (ale iba pár) akčných scén.(7.5.2004)

Tak něco bylo dobrý a něco stálo za nic:)(27.9.2005)

• Theraphosa

Jak tohle někdo může myslet vážně?!Profackovat pár lidí zadním kolem od motorky!(26.11.2005)

• MARTIN*I

Tak dá se na to koukat... Ale spíš se tady v tomhle filmu hodnotí hlavní hrdinka než samotný film.. A špatná neni to je fakt :-)) ale film stojí za starou bačkoru(20.3.2007)

Myslím si že se Angelina Jolie do role Lary Croft vžila dobře, páe chybiček by se našlo ale to se dá přehlédnout. Co mi však v tom filmu vsadilo je poslední akce někde v tundře v Rusku.(14.11.2008)

• JohnSmith

Simon West má pěkně sestupnou tendenci. Po dost dobrým Con Airu přišla slušná Generálova dcera a teď tohle?Scénář jak cedník,charizmatickej záporák nikde a všude jen vycpaný prsa Angeliny. No ona je sice k pokoukání,ale zbytek je tragédie.(22.3.2009)