Lara Croft - Tomb Raider

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

• d1x

1 hvěžidička za to, že se tam v roli sluhy objevil Chris Barrie akka Rimmer:-) Druhá za některé pěkné akční prvky. Celkově však zklamání. Scénář šílený, o to větší škoda je to, když potenciál byl díky populární poč. hře ohromný. Škoda Lary...(24.4.2009)

• jprmusic

jakej je rozdíl mezi Larou Croft a Indianou Jonesem ? .... stejnej jako mezi Angelinou a H.Fordem - čtyři hvězdičky. Abych neurazil Simona Westa a spol. - film je řemeslně v pohodě.(8.12.2009)

• route60

Tento příšerně nudný výtvor stál 115 miliónu dolarů? To si tvůrci dělají z diváku prdel to že režisér obleče Angelinu Jolie do těsného oblečku a dá ji do rukou stříkací pistolku tak to neznamená že to bude zábavné to ji měl dát rovnou do rukou bičík s větráním mezi nohama a o zábavu by bylo postaráno, hlavní záporák je tak nudný že jde spíše o parodii sebe sama a náznak nějakého nebezpečí z něj je už z říše pohádek, akce na kterou člověk za pár minut zapomene atd, zkrátka Lara Croft je sakra drahé filmové utrpení a Simon West zapomněl po slušném Con Air vše co mohl, kdo mě opravdu zaujal a rozesmál byl jedině Chris Barrie jen díky němu jsem dal alespoň jednu hvězdu.(14.1.2010)

Indian Jones v podání Angeliny je zabavný, víc než zábavu asi nedá, ale co taky chtít od akčního dobrodružného filmu jehož postava byla prvně hrdinkou PC her.(6.2.2010)

James Bond s copem co na to říct(13.2.2010)

Standardní akčňák, kterému jako do komické schránky přispívá Chris Barrie.(9.2.2011)

Celkom fajn jednohubka. Akcia je celkom slušná, nuž a na Angelinu sa vždy dobre pozerá, a to aj keď nerobí nič zaujímavé.(17.3.2013)

Sám jsem Laru coby videohru hrál a potil se u luštění různých hádanek, a tak jsem byl na filmové ztvárnění velice zvědav. Natáčení probíhalo ještě v době, kdy se takový ohromný boom na videoherní a komiksové filmové verze ještě nekonal. Scénář, akce a vůbec celková vizuální podoba tomu odpovídá. Pořád se tu jen nekecá, neputuje, nebojuje, zkrátka, mi vše připadá vcelku vyvážené. Scénář je zpracován uspokojivě, i když je videoherní předloze věrná pouze v určitých aspektech. Při porovnání s klasikou Indiana Jones, kromě hlavní postavy tu není rozdílu. A popravdě, Angelina Jolie mi v této roli také nějak moc nesedla. Ale to neznamená, že by to měl být špatný film. Ba, naopak. Dobrodružný zážitek snímek vyvolá, což je hlavní.(2.4.2014)

ano, dám nejdřív dva body, a pak o tom napíšu esej. no to by mě položilo. to je to samý, jako bych já šel do divadla na Labutí jezero nebo jinou ptákovinu a čekal, že to bude dávat smysl... to si u toho raději otevřu toho lahváče.(17.7.2014)

Lara je moje srdcovka. Je to sice plné kravin, stupidních dialogů, ale já vypnul mozek a prostě se bavil.(29.11.2014)

• lobo87

Som sklamaný, ale vyššie hodnotenie jednoducho nemôžem dať. Tento film ma NEBAVIL. Nie som divák, ktorý si vyberá intelektuálne kúsky, viem sa zabaviť i na béčkach či blockbusteroch, ale filmové spracovanie Lary Croft bolo nudné a scenáristicky odfláknuté. Cageovi Lovci pokladov ma bavili omnoho viac. Nechce sa mi veriť, že toto natočil režisér môjho obľúbeného Con Air. Najväčšou a možno jedinou devízou tohto filmu je Angelina Jolie, ktorá sa na postavu veľmi hodila a uchvátila nejedno mužské oko... 45%(18.9.2015)

• Urgost

15%(14.1.2018)

• Trevor

Nechystám sa k filmu písať rozsiahly komentár, pretože film bol obrovským sklamaním a nie som užívateľom, ktorý by filmu pridával na hodnotení iba na zaklade toho, že tam hrá Angelina. Lara Croft je podstatne lepšia videohra ako film. 30%(23.3.2018)

Poprvé jsem tento známý akčňák viděl až 7 let po jeho natočení.. a řek bych, že je snad nadčasový a bude bavit i za dalších deset let. V dnešní době, kdy je snaha u diváka akčních filmů vzbuzovat iluzi uvěřitelnosti, především co do fyziky, s kterou se objekty nebo lidé pohybují, vybuchují/umírají ap. ...působí původní Tomb Rider dost odlehčeně, jak pro děti. Mě tato zjevná nereálnost ale děsně bavila - mimo jiné i proto, že dává prostor pro neotřelé a esteticky kvalitní způsoby boje a taky se snadněji vyjadřuje energie a dynamičnost. To teda hlavně platí pro jeho první část ..později už šla kvalita trochu dolů. Pokud jde o neakční části, Angelina je celkem hezká, ale především v každé scéně jakoby s divákem flirtovala. Tak okatě a zbytečně, až je to vtipné, možná i absurdní ..ale 100% sexy. Navíc se při každé příležitosti nelogicky pousmívá, že člověk uvažuje, jestli je mentálně v pořádku. A má všechno děsně na háku ..něco jako James Bond (když ho hrával Brosnan) v dámském provedení. 60%(9.10.2018)

• dudo24

Angelina Jolie vo svojich zlatých časoch. Bohužiaľ okrem nej a nostalgie som tam toho až tak veľa iného nenašiel. Áno, lov na poklady, lúštenie hádaniek a tajné spoločnosti, to nikdy neomrzí. V tomto prípade avšak išlo o zlátaninu bez hlavy a päty na všetkých frontoch.(20.3.2019)

Musím přiznat, že tento film zas až tak špatný není. Jsem asi jeden z mála co to tvrdí, ale nemůžu si pomoct. Angelina je Angelina(19.3.2003)

jeden z tych vydarenejsich prepisov pocitacovej hry na filmove platno(28.7.2003)

• Dim-mak

Nuda, nuda, nuda...a ani Angelina to nevytrhne.(1.3.2008)

1 hvězda za film a 2 za ty dvě DUDY! :-)(18.4.2008)

Už jenom kvůli Lauře musím dát za tři.(7.1.2009)