Lara Croft - Tomb Raider

トゥームレイダー

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

Nikdy mě nebrala ani hra, ale je fakt že ve své době působila rozpohybovanost Larry jako zjevení. Když vyšlo na povrch, že se hlavní role ujme Angelina Jolie, lépe vybrat nemohli, říkal jsem si. Ona totiž už na všech plakátech ke hře vypadá Larra jako výplod nejbujnějších snů šíleného plastického chirurga! Fyzicky tedy tvůrci hlavní postavu vystihli perfektně, ale škoda, že z ní udělali zároveň nesnesitelně dokonalou nadženu, která co neví nebo neumí, to neexistuje! Tuhle terminátorku vypustili do všech možných koutů světa, aby tam vyřešila nějakou trapnou indianajonesovskou záhadu a přitom ve špatně sestříhaných akčních scénách nakopala prdel všemu co se hýbe, včetně supermoderních robotů a my jí přitom drželi palce a napjatě se báli o její život. No, nevyšlo to a to jsem ještě ani netušil, co přijde v druhém díle!(12.2.2006)

Nejsem obdivovatelkou Angeliny, ale v tomto případě její herecký výkon měl úžasný náboj a film jsem sledovala s nadšením a to i proto, že jsem fanouškem takovýchto fantasy oddechovek. Nijak zvlášť neoslní ale pobaví :-)(29.12.2011)

S prehľadom zrežirovaná akcia, ktorej je ako šafránu, je v zúfalom scenári spolu s Angelinou jediný svetlý aspekt tejto sezónnej jednohubky. Žiaľ po očakávaniach nového Indiana Jonesa, zakladám so slzou v oku do poličky, medzi sprasené herné adaptácie. Škoda, preškoda toho potencálu.(17.6.2006)

Je to docela slabota...teda scénář. Plus trestuhodné nevyužití Chrise Barrieho. Ale na druhou stranu je tu dokonalá a naprosto nádherná a sexy Angelina(!), díky které jsem si tenhle film koupil i na videokazetě (pravda, ve výprodeji za 50,- Kč :-)) a jen díky ní se těším i na druhej díl. Btw nemáte někdo plakát?(18.8.2003)

• 3DD!3

Roztříštěné, nechtěně vtipné a říkejte si co chcete, ale Angie do pravé Lary Croft chybí ještě pořádný kus. Simon West na sebe naplácal několik scén (nejlepší je asi ta co se odehrává v Kambodži) a ty polepil chatrnou vatou a nudnými dialogy. Přitom nápad s ovládnutím času by se dal využít tak pěkně. Legrační bylo po těch letech sledovat CroftBoye Daniela Craiga. Že se z něho vyklube budoucí Bond by tipoval málokdo. Jo a Iain Glen je jako záporák k smíchu.(7.9.2007)

• sud

Angelina je sice sexy, ale to je celý. Film je sice pouze zábava, ovšem ne tolik zábavná, abych celou tuhle anabázi mohl ještě někdy podstoupit. 40%.(3.9.2007)

• Trellíno

Ale to jenom za jisté partie hlavní postavy.(26.5.2002)

Trápny dej, neskutočné "herecké výkony" a chabé kulisy. tak toto všetko je LC.... Škoda, veď Angelina, mala s počítačovou predlohou rovnakú postavu, takmer rovnaký xicht, obdobnú chôdzu, ba i rovnako veľlké a oblé ženské vnady . Samozrejme, že tá jedna hviezdička je navyše - len tak z nostalgie nad hodinami strávenými nad Playstation ....(21.6.2005)

• castor

Jak jednou řekl Michael Madsen: „Když jste zedník, pokládáte cihly. Když jste herec, hrajete..“ To aby trošku rozptýlil atmosféru při otázce, jaké sra*ky občas natočil. U Lary nejde ani tak o herce, ale o ty, kteří stáli za kamerou. Tady nikdo nic moc říkat a vysvětlovat nemusí, kvalita si tu totiž šla na hodně dlouhý výlet a kdysi velmi zajímavý Simon West jen smutně přešlapuje na hranici trapnosti!!(14.12.2005)

• MM_Ramone

Tento film je pre mňa dosť rozporuplný. Pred pár rokmi som patril medzi vášnivých, vytrvalých fanúšikov hernej konzoly Sony Play Station. Nikdy som však nemal zrovna rád hry typu Tombraider. Nemám nič proti popcornovým, efektami nabitým, dobrodružným snímkom. No pri tomto titule to akosi nefungovalo. Tiež, a to v neposlednom rade, sa mi páčia krásne ženy. Ale Angelina Jolie sa mi zdá akási divná. Toto filmové randevu s nebojácnou, akčnou archeologičkou Larou Croft sa mi moc nepozdávalo. **(15.10.2011)

Nejsem vyloženě zastánce herní předlohy, ale svůdnou Angelinu v Tomb Raiderovi jsem vždycky miloval...A hele, můj oblíbenec Simon West, to jsem ani nevěděl...100%(15.3.2013)

Já se musím Lary trochu zastat. Podle mě to vůbec není, tak špatné jak se píše tady okolo. Děj skvěle odsýpá, akční scény jsou nápadité a celkově má film dobrou atmosféru. Angelina se pro tu roli snad narodila a skvěle ji sekunduje i (před bondovský) Daniel Craig nebo komická dvojice Taylor&Barrie. Příběh má svoje trhliny, ale to mi nevadilo, když jsem na tom byl v jedenácti v kině a nevadí mi to ani teď, když si Tomb Raider pustím v televizi.(15.5.2006)

• Niktorius

Kdo z vás měl chuť odejít ze sálu už ve chvíli kdy si dává Lara pěstní souboj s robotem?(2.9.2007)

Asi jen málo kdo si už vzpomene, že před tímhle filmem po Angelině téměř neštěknul pes. Ale pak Buch, získala roli nejkultovnější ženské videoherní hrdinky vůbec a její hvězda vyletěla směrem k Hollywoodskému nebi. Popravdě osobně si myslím, že hrdinka ve videohře svým sexappealem Angelinu hravě předčí. (Což neberte jako že jsem nějaký úchyl;))(20.3.2007)

• Xmilden

Původní Lara Croft dostává od té nové škaredě nasekáno. Angelina je nesympatická a hrát rozhodně neumí (přesto v té době byla jakousi logickou volbou pro tuto roli). Její šatník je spíše trapný. Běhat po zimní Sibiři s rozeplou bundou může jen blbec. Craig je nevyužitý a i záporák Iain Glen toho mohl ukázat mnohem více. Simon West měl štěstí na jeden Con Air a od té doby toho moc nepředvedl. Nepochopil jsem jak se vůbec výprava nasměřovala k druhé části trojůhelníku, připadalo mě jakoby ve filmu minimálně 10 minut chybělo. 40%(14.6.2018)

• -bad-mad-wolf-

Herního Tomb Raidera mám rád. Ten filmový je ovšem přesně ta záležitost, která působí jako nesnesitelně drahý vtip - ano, Lara tu sice hopsá, hledá starobylé cosi a oživuje dávné nadpřirozené síly, mnohem častěji ovšem tupě střílí a cestuje v rámci neuvěřitelně banálního (a stupidního) příběhu, aby si občas mohla zasmutnit nad mrtvým otcem a zaskotačit si se superrobotem svého nerdovského poskoka. Dvě hvězdy za nadhled a absenci výraznější nudy.(23.2.2013)

Z kultovního příběhu, z kultovní hry se stal nekultovní film, který na to měl ale silný náběh. Ale tvůrci by měli hledat, proč se tomu tak nestalo. Osobně to vidím ve scénáři a Simon West si vzal velke sousto, ktere neutahl. Ale docela jsem mu veril, protoze ON na to ma :)(10.12.2006)

• nunka

Jedinou ambíciou tohto nenáročného filmu bolo previesť hrdinu počítačového virtuálneho sveta na filmové plátno. Inak nič inovatívne, len tupé akčné scény a neskutočná nuda. Bohužial ani Angelina to nezachránila...(30.7.2006)

• paascha

V PC hrách nesnáším skákání a tahle hra je na tom založená. Takže to měl tenhle pokus o vytvoření Indyho s copem předm prohraný. Snad jediné, čím lara zaujala, bylo její bujné poprsí, a to zase Angelina nemá, takže zklamání i tady(22.4.2008)

• Hrabka

Srovnávat tento film s "Dobyvatelé ztracené archy" a vůbec s kultovní postavou Indiana Jonese je absurdní. Angelina Jolie se sice hodí do této postavy skvěle, ale děj nestojí za nic. 25%(28.12.2007)

Hra Tomb Raider je jedna z mých oblíbených a takřka srdečních záležitostí. Laru ve filmu jsem poprvé viděl v jejím druhém pokračování (2003), které bylo velmi slabé a nemělo ani na Indianu Jonese, ani na Jamese Bonda (jak se o těchto snímcích rádo psalo), natož na počítačovou archeoložku Croftovou. Angelina Jolie je sice vizáží podobná své herní předloze, avšak nepůsobí zdaleka tak dobře v akčních scénách, což platí pro oba díly. Tento je však ještě v mnohém celkem podobný hře a dokáže svým způsobem zaujmout a nenudit, tudíž mu dávám o hvězdičku víc.(9.1.2011)

1 2 3 4 5 6 8 14 21 27