poster

Lara Croft - Tomb Raider

 • Velká Británie

  Lara Croft: Tomb Raider

 • Německo

  Lara Croft: Tomb Raider

 • Japonsko

  トゥームレイダー

 • Slovensko

  Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (521)

 • Ainy
  ****

  Nejsem obdivovatelkou Angeliny, ale v tomto případě její herecký výkon měl úžasný náboj a film jsem sledovala s nadšením a to i proto, že jsem fanouškem takovýchto fantasy oddechovek. Nijak zvlášť neoslní ale pobaví :-)(29.12.2011)

 • Le_Chuck
  ***

  S prehľadom zrežirovaná akcia, ktorej je ako šafránu, je v zúfalom scenári spolu s Angelinou jediný svetlý aspekt tejto sezónnej jednohubky. Žiaľ po očakávaniach nového Indiana Jonesa, zakladám so slzou v oku do poličky, medzi sprasené herné adaptácie. Škoda, preškoda toho potencálu.(17.6.2006)

 • 3DD!3
  **

  Roztříštěné, nechtěně vtipné a říkejte si co chcete, ale Angie do pravé Lary Croft chybí ještě pořádný kus. Simon West na sebe naplácal několik scén (nejlepší je asi ta co se odehrává v Kambodži) a ty polepil chatrnou vatou a nudnými dialogy. Přitom nápad s ovládnutím času by se dal využít tak pěkně. Legrační bylo po těch letech sledovat CroftBoye Daniela Craiga. Že se z něho vyklube budoucí Bond by tipoval málokdo. Jo a Iain Glen je jako záporák k smíchu.(7.9.2007)

 • Tyler
  ****

  Je to docela slabota...teda scénář. Plus trestuhodné nevyužití Chrise Barrieho. Ale na druhou stranu je tu dokonalá a naprosto nádherná a sexy Angelina(!), díky které jsem si tenhle film koupil i na videokazetě (pravda, ve výprodeji za 50,- Kč :-)) a jen díky ní se těším i na druhej díl. Btw nemáte někdo plakát?(18.8.2003)

 • sud
  **

  Angelina je sice sexy, ale to je celý. Film je sice pouze zábava, ovšem ne tolik zábavná, abych celou tuhle anabázi mohl ještě někdy podstoupit. 40%.(3.9.2007)

 • Trellíno
  **

  Ale to jenom za jisté partie hlavní postavy.(26.5.2002)

 • ripo
  ***

  Trápny dej, neskutočné "herecké výkony" a chabé kulisy. tak toto všetko je LC.... Škoda, veď Angelina, mala s počítačovou predlohou rovnakú postavu, takmer rovnaký xicht, obdobnú chôdzu, ba i rovnako veľlké a oblé ženské vnady . Samozrejme, že tá jedna hviezdička je navyše - len tak z nostalgie nad hodinami strávenými nad Playstation ....(21.6.2005)

 • castor
  **

  Jak jednou řekl Michael Madsen: „Když jste zedník, pokládáte cihly. Když jste herec, hrajete..“ To aby trošku rozptýlil atmosféru při otázce, jaké sra*ky občas natočil. U Lary nejde ani tak o herce, ale o ty, kteří stáli za kamerou. Tady nikdo nic moc říkat a vysvětlovat nemusí, kvalita si tu totiž šla na hodně dlouhý výlet a kdysi velmi zajímavý Simon West jen smutně přešlapuje na hranici trapnosti!!(14.12.2005)

 • MM_Ramone
  **

  Tento film je pre mňa dosť rozporuplný. Pred pár rokmi som patril medzi vášnivých, vytrvalých fanúšikov hernej konzoly Sony Play Station. Nikdy som však nemal zrovna rád hry typu Tombraider. Nemám nič proti popcornovým, efektami nabitým, dobrodružným snímkom. No pri tomto titule to akosi nefungovalo. Tiež, a to v neposlednom rade, sa mi páčia krásne ženy. Ale Angelina Jolie sa mi zdá akási divná. Toto filmové randevu s nebojácnou, akčnou archeologičkou Larou Croft sa mi moc nepozdávalo. **(15.10.2011)

 • Reiniš
  ***

  Já se musím Lary trochu zastat. Podle mě to vůbec není, tak špatné jak se píše tady okolo. Děj skvěle odsýpá, akční scény jsou nápadité a celkově má film dobrou atmosféru. Angelina se pro tu roli snad narodila a skvěle ji sekunduje i (před bondovský) Daniel Craig nebo komická dvojice Taylor&Barrie. Příběh má svoje trhliny, ale to mi nevadilo, když jsem na tom byl v jedenácti v kině a nevadí mi to ani teď, když si Tomb Raider pustím v televizi.(15.5.2006)

 • Spiker01
  *****

  Nejsem vyloženě zastánce herní předlohy, ale svůdnou Angelinu v Tomb Raiderovi jsem vždycky miloval...A hele, můj oblíbenec Simon West, to jsem ani nevěděl...100%(15.3.2013)

 • Niktorius
  **

  Kdo z vás měl chuť odejít ze sálu už ve chvíli kdy si dává Lara pěstní souboj s robotem?(2.9.2007)

 • Divočák
  ***

  Asi jen málo kdo si už vzpomene, že před tímhle filmem po Angelině téměř neštěknul pes. Ale pak Buch, získala roli nejkultovnější ženské videoherní hrdinky vůbec a její hvězda vyletěla směrem k Hollywoodskému nebi. Popravdě osobně si myslím, že hrdinka ve videohře svým sexappealem Angelinu hravě předčí. (Což neberte jako že jsem nějaký úchyl;))(20.3.2007)

 • Xmilden
  **

  Původní Lara Croft dostává od té nové škaredě nasekáno. Angelina je nesympatická a hrát rozhodně neumí (přesto v té době byla jakousi logickou volbou pro tuto roli). Její šatník je spíše trapný. Běhat po zimní Sibiři s rozeplou bundou může jen blbec. Craig je nevyužitý a i záporák Iain Glen toho mohl ukázat mnohem více. Simon West měl štěstí na jeden Con Air a od té doby toho moc nepředvedl. Nepochopil jsem jak se vůbec výprava nasměřovala k druhé části trojůhelníku, připadalo mě jakoby ve filmu minimálně 10 minut chybělo. 40%(14.6.2018)

 • lesumir
  ***

  Z kultovního příběhu, z kultovní hry se stal nekultovní film, který na to měl ale silný náběh. Ale tvůrci by měli hledat, proč se tomu tak nestalo. Osobně to vidím ve scénáři a Simon West si vzal velke sousto, ktere neutahl. Ale docela jsem mu veril, protoze ON na to ma :)(10.12.2006)

 • -bad-mad-wolf-
  **

  Herního Tomb Raidera mám rád. Ten filmový je ovšem přesně ta záležitost, která působí jako nesnesitelně drahý vtip - ano, Lara tu sice hopsá, hledá starobylé cosi a oživuje dávné nadpřirozené síly, mnohem častěji ovšem tupě střílí a cestuje v rámci neuvěřitelně banálního (a stupidního) příběhu, aby si občas mohla zasmutnit nad mrtvým otcem a zaskotačit si se superrobotem svého nerdovského poskoka. Dvě hvězdy za nadhled a absenci výraznější nudy.(23.2.2013)

 • nunka
  **

  Jedinou ambíciou tohto nenáročného filmu bolo previesť hrdinu počítačového virtuálneho sveta na filmové plátno. Inak nič inovatívne, len tupé akčné scény a neskutočná nuda. Bohužial ani Angelina to nezachránila...(30.7.2006)

 • paascha
  *

  V PC hrách nesnáším skákání a tahle hra je na tom založená. Takže to měl tenhle pokus o vytvoření Indyho s copem předm prohraný. Snad jediné, čím lara zaujala, bylo její bujné poprsí, a to zase Angelina nemá, takže zklamání i tady(22.4.2008)

 • SNCIS
  **

  "Vrať oko do náručí kamene a kolo se pohne. Vysvoboď světlo z vodního hrobu a dostaneš dar z nebes. Neboť jsi odsouzen k hlubinám pekla... Takže, jestli se něčeho dotkneš, tak ti to usekne palici." Mladej Bond Craig a kozatá Angelina. Spousta laciných efektů a nudný příběh. Film podle počítačové hry, kterou jsem jako malej pařil... Kdo ne, že?. Ocením asi jen outfit Angelini, protože Lara díky ní skutečně ožila. "Vítej v Mrtvé zóně." - 35%.(28.9.2017)

 • Hrabka
  *

  Srovnávat tento film s "Dobyvatelé ztracené archy" a vůbec s kultovní postavou Indiana Jonese je absurdní. Angelina Jolie se sice hodí do této postavy skvěle, ale děj nestojí za nic. 25%(28.12.2007)

1 2 3 4 5 6 8 14 21 27