poster

Lara Croft - Tomb Raider

 • Velká Británie

  Lara Croft: Tomb Raider

 • Německo

  Lara Croft: Tomb Raider

 • Japonsko

  トゥームレイダー

 • Slovensko

  Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (523)

 • LiVentura
  odpad!

  Dokonce se svým pravým otcem...(28.10.2013)

 • cheyene
  ***

  Hra Tomb Raider je jedna z mých oblíbených a takřka srdečních záležitostí. Laru ve filmu jsem poprvé viděl v jejím druhém pokračování (2003), které bylo velmi slabé a nemělo ani na Indianu Jonese, ani na Jamese Bonda (jak se o těchto snímcích rádo psalo), natož na počítačovou archeoložku Croftovou. Angelina Jolie je sice vizáží podobná své herní předloze, avšak nepůsobí zdaleka tak dobře v akčních scénách, což platí pro oba díly. Tento je však ještě v mnohém celkem podobný hře a dokáže svým způsobem zaujmout a nenudit, tudíž mu dávám o hvězdičku víc.(9.1.2011)

 • Indiana
  **

  Tak tohle byla mega blbost, která i při nehorázném rozpočtu na mě působila jako nějaký televizní seriál (především kvůli těm směšným vizuálním efektům a laciné výpravě). Plus když k tomu připočtete nevýraznou Angelinu Jolie, ještě více nevýrazné záporáky a stupidní (předvídatelný) scénář, musí vám dojít, že to je prostě blbost, kterou nemohl zachránit ani Jon Voight, ani Chris "Rimmer" Barrie.(8.6.2005)

 • Boogeyman
  ***

  Nikdy mě nebrala ani hra, ale je fakt že ve své době působila rozpohybovanost Larry jako zjevení. Když vyšlo na povrch, že se hlavní role ujme Angelina Jolie, lépe vybrat nemohli, říkal jsem si. Ona totiž už na všech plakátech ke hře vypadá Larra jako výplod nejbujnějších snů šíleného plastického chirurga! Fyzicky tedy tvůrci hlavní postavu vystihli perfektně, ale škoda, že z ní udělali zároveň nesnesitelně dokonalou nadženu, která co neví nebo neumí, to neexistuje! Tuhle terminátorku vypustili do všech možných koutů světa, aby tam vyřešila nějakou trapnou indianajonesovskou záhadu a přitom ve špatně sestříhaných akčních scénách nakopala prdel všemu co se hýbe, včetně supermoderních robotů a my jí přitom drželi palce a napjatě se báli o její život. No, nevyšlo to a to jsem ještě ani netušil, co přijde v druhém díle!(12.2.2006)

 • Jacinda
  odpad!

  Naprosté pohrdnutí počítačovou hrou. S kamarádem jsem hrála všechny díly a nutno podotknouti, že film je prostě výsměch. Angelina Jolie se podobá Laře Croft pouze copem. Na jednom blogu jsem viděla zajímavé srovnání počítačové předlohy a výsledkem ve filmu. Škoda že jsem zapomněla tu adresu(26.10.2008)

 • sheen
  ****

  Joo, na Angelinu Jolie v oblečku Tom Raidera jak skotačí se prostě dobře díva, jedna z mála hereček, které sedí akční filmy.(26.6.2011)

 • JohnnyD
  ***

  Nebolo to bohviečo ani vo svojej dobe ako nabúchaný akčný blockbuster, ktorého predlohu ak nie hral tak aspoň poznal každý. Záverečný pračudesný twist je zaujímavý asi iba tým, že sa tam objavil skutočný otec Angeliny Jolie.(17.6.2012)

 • Stegr
  ***

  50%(13.5.2007)

 • Idaho
  *

  Jedna hvězda za Rimmsiho z Červeného Trpaslíka(19.1.2006)

 • salahadin
  odpad!

  Tak u nás na fakultě tahle "archeoložka" určitě nestudovala. Nevím, za co mám dát aspon jednu hvězdu, fakt mě nic nenapadá. Ani Angelina není obrázek k pokoukání, fakt mě při pohledu na ni nepadá čelist jako jiným chlápkům. Takže kein Problem.(20.8.2008)

 • Payushka
  *

  Angelina tu rozhodne neni sexy.(17.9.2007)

 • Satan
  ***

  Dobrodružná cesta vyplněná akčními scénami. Anebo spíše akční scény doplněné o dobrodružství trojúhelníku? Tak to opravdu nevím. Angelina Jolie Laru skutečně hraje dobře a akční scény vypadají velmi věrohodně. Ovšem celá ta zápletka a stát Německo v kolonce států u tohoto filmu nedělají dobrotu.(12.6.2005)

 • k212
  **

  Ach jo, kdyby nebylo docela zajímavého soundtracku, vyhodila bych tenhle film z hlavy raz dva. Za Groove Armadu a jedinou zajímavou scénu (letící nůž), která je podmalována podmanivou hudbou od těchto tvůrců dávám jednu hvězdičku. Druhou dávám za malou dávku ironického nadhledu a suchého málomluvného humoru, který dává tušit, že se dílo nebere až zas tak moc vážně a má jen pobavit.(4.2.2003)

 • Carol Pifková
  ****

  Nakoľko Tomb Raider hrávam od 10 rokov, som jeho veľká fanúšička a Lara je pre mňa ako polobohyňa, budem neobjektívna a nebudem si všímať nedostatky filmu ako napr. málo pútavý dej, pretože mne stačí, že to bolo o Lare ja som bola spokojná. A prečo vlastne len 4*, pretože verím, že bude určite lepší Tomb Raider. Ale neviem kedy sa ho dočkám. Snáď teda ten rok 2015. (Zhliadnuté 6x)(20.4.2012)

 • MaedhRos
  ***

  Příjemná akční jednohubka, která neoslní, neohromí, neurazí a rozhodně pobaví. A na Angelinu Jolie se kouká opravdu dobře.(7.9.2007)

 • Allien.9
  **

  Jedna hvězda za Craiga a druhá za... Já vlastně ani nevím za co. Ale za nechutnou Angelinu v hlavní roli nee.;-)(10.3.2013)

 • misterz
  ***

  Typický predstaviteľ Jones-Flynn Carsenovského typu filmov. Ničím nevybočuje od štandartných prvkov tohto žánru. Je tu dobrodružstvo, akcia, naháňačky, poklad s pascami... Škoda, že neprišlo nič inovatívne, ale na druhú stranu išlo o zábavu a ja som sa zabavil celkom fajn. Navyše sa na A. Jolie veľmi dobre pozeralo. 65/100(28.3.2014)

 • HoneyBunny
  *

  V souvislosti s tímto výtvorem je hodně skloňováno jméno Indiana Jones. Při sledování té mizerné akce, která by asi chtěla být zájímavá, mě napadlo pár důvodů, proč by Indy vždy a všude filmové Laře nedžentlmentsky nakopal pozadí: 1.) Tam, kde Indy s klidem odstřelí beduína, co na něj machruje s šavlí, Lara odloží zbraň a na férovku se začne mlátit s protivníkem. 2.) Když se takto Lara začne mlátit, dělá to jako chlap. Ona se vůbec chová jako chlap. Když už je hrdinka žena, tak by se alespoň občas jako žena chovat měla. To Indy je pěknej macho. 3.) Pan Jones má za protivníky vždy důstojné a zajímavé soupeře. Lara jen slizouny, o kterých od začátku víme, že téhle emancipované nadženě nesahají ani po vycpaná ňadra (mimochodem, Ford se nikde vycpávat nemusel a Angelina s těma velkýma balónkama vypadá dost legračně). 4.) Pan Jones měl vedle sebe vždy sobě rovnou partnerku. Lara? Kde nic tu nic. 5.) Indy je vždy na plátně zajímavější než jeho poskok (tímto zdravím Chrise "Rimmera" Barrieho, jehož přítomnost alespoň místo prosvětlí tuhle nudnou slátaninu).(13.6.2005)

 • Sobis87
  **

  Je to jako hrát videohru Tomb Raider na těžkou obtížnost...zaseknete se na jednom pekelném úseku a opakujete ho tak dlouho, až vás to celé začne pěkně sr*t. V případě filmu mě konkrétně sr*la nekonečná smyška hollywoodských debilit a únavných postupů převzatých z produktů druhé cenové. Ale přece jen...druhý díl je ještě větší peklo, proto ty dvě hvězdy za dobrý castingový tah a neurážející řemeslnou stránku.(6.7.2011)

 • AllShallFall
  odpad!

  Tvle to je pitcha(26.6.2018)