Lara Croft - Tomb Raider

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

• InJo

V tomhle filmu se všichni a všechno snaží tvářit tak zatraceně cool až to působí skoro směšně... Příběh je naprostý blábol, scénář nudný a ta nadupaná (i když řádně nesmyslná) akce, která by se mimochodem mnohem víc hodila do nějaké adaptace superhero comicsu, samozřejmě nemůže zachránit všechnu tu prasečinu okolo. Víc než promarněná šance na poli dobrodružných akčních filmů... 40 %(12.6.2005)

• Sašenka165

Je to snad ještě horší, než jsem čekala/doufala. Naprostá debilita, ale debilita z čistého zlata. Jak jinak si vysvětlil dvojku?(23.11.2007)

• swamp

Samozřejmě jsme na to kdysi šli do kina - ale ne na film. :) ( . )( . )(31.1.2012)

• predators

Kdo by neznal Laru Croft? Ať už počítačovou gamesu nebo X-tou modelku, všechno mělo jedno společné. Vnadnou akrobatku, která nosí místo kabelky dva kolty a hlavní večerní róbou je jí elastická kombinéza. Znalí ví, že herních pokračování je snad desítka, některé díly byly vynikající, jiné za moc nestály. A právě ten druhý případ se týká i filmové předlohy. Ta poměrně věrně kopíruje svého interaktivnějšího původce, ale postrádá šťávu, náboj, jisté dobrodružství s nápady, které provází např. mužského kolegu Indiana. Ale je fakt, že Lara by měla být akční, tou je a v tomto směru není až tak moc co vytknout. 40%(10.6.2011)

Indy v ženském provedení, proč ne? Kdo by Laře Croft nefandil v podání Angeliny Jolie. Je to podle známé počítačové hry. Pěkné chrámy a příroda i akce. Nebylo to vůbec špatné. "Můj telefon mokrý."(28.1.2013)

• Pluhy

Stejně všichni víme, že nejšukéznější Lara byla v roce 1996 s špičatejma kozama o čtyřech poligonech. Stáhnul bych z ní tu hnědou texturu šortek a naplácal jí na její low definition pixelový hýždě. Něžně bych jí promasíroval integrovaný obvody a pohladil jí po culíku.(5.8.2014)

• bassator

40%(24.3.2009)

Tomb Raider je herní ikona kterou jsem kdysi hrával na PS1. Vlastně ji hrají do dnes. Film jsem viděl kdysi když byl novej, a pak nic. V dnešní době jsem si říkal že to bude asi srajda ale film mě bavil. Jolie byla solidní volbou, sice tu nehrála moc dobře ale dokázala solidně nakopat. Příběh je klišé, takový typický Indiana Jones. Akce je tu dost a je solidně natočená, hlavně scéna v Lařině baráku. Vedlejší herci byly solidní až na Craigovo, který tu hrál dost prkeně, ale Glen jako záporák vždy potěší. TR je film který mě po nějakých 16 letech docela potěšil, není to nic složitého, akce je dostatek a člověk se nenudí.(31.1.2018)

• LaciLC

Slabota.. Najhorší Westov film, aj keď pozerateľný..(18.8.2007)

• Big Bear

Když se potká paní Smithová, agent 007 a Rimmer bez háčka na čele, nemůže z toho vzniknout dobrá věc. A také nevznikla. Dnes jsem se zkusmo u Lary zkusil vrátit v čase zpět, kdy jsem s ní prožíval její dobrodružství na PC v krásných devadesátkách. Byla to jedna z mála her, kde mi nevadilo, že hraji za ženu. Bylo tehdy věru na co koukat a tvůrci moc dobře věděli proč do hry nedali archeologa třeba jména Larsona Crofta. Kde nestačily pixely, dotvořovala u všech těch záhybů obraz fantazie. Lara byla prostě sexy symbol své doby a kdo hrál Tomb Raidera ví o čem píšu. Urostlá, štíhlá ve farmářkách s bílým lemem ohrnutých ponožek, kraťáskách a proklatě krátkém nátělníku začínajícím nad pevným pupíkem, který jen s vypětím všech svých bavlněných vláken obepínal to dmoucí se svalstvo na hrudníku. Bylo tedy na co koukat při všem tom lezení a skákání. Nicméně jsem gentleman a nikdy jsem se nesnížil k ,,nude'' patchi, který na Laře nechal jen zbraně... Měl jsem tedy na co vzpomínat a s čím srovnávat. A říkám rovnou, první láska je prostě jedinečná. Angelina sice byla taky fešná, ale moc často špulila nepřirozeně pusu a ty její ,,drsné'' pohledy byly spíše trapné. Ona celá ta zápletky byla zvlářtní a tečku tomu daly zoufalé digitální efekty, které byly i na ten rok 2001 těžký podprůměr. Dávám tedy jen za dvě půlky trojúhelníku a hned jej zahazuji. * *(23.3.2019)

Tohle není Tomb Raider! Tomb Raider je prvních deset minut filmu pak je to celkem o ničem..kdyby to aspon nenosilo jméno slavné klasické hry tak neřeknu ale takhle...příběh dobrý ale s Tomb Raiderem to nemá nic společného až na hlavní hrdinku co má jméno Lara.(5.2.2012)

Kto zbožnuje hru, dostane infarkt. Nemá to ani ten najslabší nádych Bondoviek a o Indym počula Lara len v chrčiacom rádiu... Zlátanina na VEĽMI horuce leto, keď nikto nechce rozmýšľať a všetci hovoria, že CHARLIEHO ANJELI sú bomba...(4.11.2005)

• Nancy

Nikdy jsem nebyla zrovna zastánce natáčení filmů podle počítačových her a tenhle snímek na tom nic nezmění. Není nad to, když si s Larou můžete sami zabít pár chlapíků, nějaké to zlé zviřátko nebo roztomilého mutantíka, když to ale všechno za vás udělejí tvůrci a vy se jen koukáte na ženskou, která skáče po zdi a střílí po všem, co se hne. Děj je tudíž značně chudý a kromě akčních scén (které jsou pořád na jedno brdo) jsem se celý film nudila. Angelina zahrála Laru dobře, to zas jo, ale s mizerným scénářem nic nenadělá sebelepší herec. Dobře se na to kouká, ale jako kratší akční klip by to klidně stačilo a nedošlo by ani na zdlouhavé a nudné scény.(25.2.2005)

• Slarque

Angelina Jolie působí v oblečku Lary Croft proklatě sexy. Bohužel je to jediné pozitivum filmu. Akční scény vypadají zmateně (a je jich málo), scénář je tak překombinovaný, že netuším, jestli v něm vlastně něco dává smysl, dialogy jsou směšné a většina filmu tím pádem nudná. Pokud chcete to nejlepší, co film nabízí, pořiďte si plakát, zbytek pak vlastně vidět ani nepotřebujete.(12.6.2005)

Solidní akční podívaná na motivy mé oblíbené počítačové hry. Angelina se sem opravdu hodí, ikdyž není úplně můj herecký typ. Takže zasloužené 3 hvězdičky i díky hodně efektnímu začátku, který vyhodil tu laťku docela vysoko.(30.10.2009)

Angelina Jolie sa do tejto role veľmi hodila, bola okúzľujúca a sexy. Tento film patril dlho medzi moje obľúbené akčné filmy. Natáčanie prebiehalo ešte v čase, keď sa taký ohromný boom na videoherné a komiksové filmové verzie ešte nekonal. Scenár, akcia a vôbec celková vizuálna podoba tomu zodpovedá. Tiež všetky tie bojové a technické vychytávky idú filmu k duhu a to najdôležitejšie je bezpochyby príbeh, ktorý tu nechýba. Celý film má spád, naháňačky striedajú strieľačky, boj a alebo útek, proste akčný film ako sa patrí, ktorý stojí za to.(11.1.2015)

• Jinny

Lara je "vnučka" Indiana Jonese, anglická lady, morf mezi atletkou a archeologem - a vzniklo... toto.(11.5.2004)

• Chrustyn

Další filmové sprznění klasické PC hry.(6.5.2007)

• becki_tu

Převedení slavné herní série na stříbrné plátno nedopadlo dobře, ale ještě to není takový trapas jako dvojka. Materiál by byl, slušný režisér taky, ale všechno zase ztroskotává na slaboučkém a tupém scénaři. Kvalitních adaptací počítačových her je po hříchu málo a to je nesmírná škoda, neboť v herním průmyslu je zajímavých her a nápadů na zfilmování poměrně dost. Věřím, že se dočkám nějakého filmového restartu Tomb Raidera dřív, než si ho natočí "po svém" třeba Uwe Boll.(1.7.2008)

• Bauer

Tenhle film si hraje na Indiana Jonese.Docela jsem se hodně nudil.Angelina Jolie se ale hodí na představitelku Tomb Ridera.Podruhý už to nemusím vidět.(27.8.2005)