Lara Croft - Tomb Raider

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

• k212

Ach jo, kdyby nebylo docela zajímavého soundtracku, vyhodila bych tenhle film z hlavy raz dva. Za Groove Armadu a jedinou zajímavou scénu (letící nůž), která je podmalována podmanivou hudbou od těchto tvůrců dávám jednu hvězdičku. Druhou dávám za malou dávku ironického nadhledu a suchého málomluvného humoru, který dává tušit, že se dílo nebere až zas tak moc vážně a má jen pobavit.(4.2.2003)

Nakoľko Tomb Raider hrávam od 10 rokov, som jeho veľká fanúšička a Lara je pre mňa ako polobohyňa, budem neobjektívna a nebudem si všímať nedostatky filmu ako napr. málo pútavý dej, pretože mne stačí, že to bolo o Lare ja som bola spokojná. A prečo vlastne len 4*, pretože verím, že bude určite lepší Tomb Raider. Ale neviem kedy sa ho dočkám. Snáď teda ten rok 2015. (Zhliadnuté 6x)(20.4.2012)

• Gilmour93

Andělína špulí smyslné pysky, prsí se v přiléhavých trikotech i v sibiřské zimě a v pozici nezranitelné královny profanace působí navýsost suverénně, ale abych jí to baštil, musel bych mít patnáct a v ruce držet (žilnatý) joystick. Když si k tomu přidám časté záchvěvy pitomosti, příběh pod úrovní Flynna Carsena a Westův nevýrazný režisérský příspěvek, mám sto chutí pokárat Rimmera, že si to sundal z čela a hned zkraje mi nenaznačil, jaká mě čeká Hovadina..(20.6.2018)

• Hal_Moore

Nebudu chodit kolem horké kaše a rovnou zmíním, že Tomb Raider je sice místy až sračkoidní taškařice, která má do ženské verze Indiana Jonese daleko jako Casanova k životu v celibátu, to však nic nemění na tom, že Lara Croft se stala ikonou filmografie Angeliny Jolie (bohužel pro ni). S herní předlohou film mnoho společného nemá, jestli jde o pozitivum nebo negativum, ať si každý hráč a následný divák zhodnotí sám, u herní předlohy jsem se však bavil nesrovnatelně lépe (i když srovnávat pc hru a film není příliš košer). Pokračování není o mnoho lepší, a tak jsem zvědav na chystaný třetí díl, který má dorazit v roce 2012.(3.6.2010)

• -bad-mad-wolf-

Herního Tomb Raidera mám rád. Ten filmový je ovšem přesně ta záležitost, která působí jako nesnesitelně drahý vtip - ano, Lara tu sice hopsá, hledá starobylé cosi a oživuje dávné nadpřirozené síly, mnohem častěji ovšem tupě střílí a cestuje v rámci neuvěřitelně banálního (a stupidního) příběhu, aby si občas mohla zasmutnit nad mrtvým otcem a zaskotačit si se superrobotem svého nerdovského poskoka. Dvě hvězdy za nadhled a absenci výraznější nudy.(23.2.2013)

• - Celosvětová premiéra proběhla 11. června 2001 ve Westwoodu (Kalifornie). (Varan)

• - Natáčelo se v Pinewood Studios v Anglii – studiích, kde se točí filmy Jamese Bonda, na Islandu a v Číně. Natáčelo se od 31. července do 30. listopadu 2000. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy k Laře (Angelina Jolie) domů přichází po noční přestřelce poslíček, vstupuje do domu otevřenými dveřmi a nezavře je za sebou. V následující scéně jsou však přesto zavřené. (Jirka_Globus)