Lara Croft - Tomb Raider

トゥームレイダー

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

Nikdy mě nebrala ani hra, ale je fakt že ve své době působila rozpohybovanost Larry jako zjevení. Když vyšlo na povrch, že se hlavní role ujme Angelina Jolie, lépe vybrat nemohli, říkal jsem si. Ona totiž už na všech plakátech ke hře vypadá Larra jako výplod nejbujnějších snů šíleného plastického chirurga! Fyzicky tedy tvůrci hlavní postavu vystihli perfektně, ale škoda, že z ní udělali zároveň nesnesitelně dokonalou nadženu, která co neví nebo neumí, to neexistuje! Tuhle terminátorku vypustili do všech možných koutů světa, aby tam vyřešila nějakou trapnou indianajonesovskou záhadu a přitom ve špatně sestříhaných akčních scénách nakopala prdel všemu co se hýbe, včetně supermoderních robotů a my jí přitom drželi palce a napjatě se báli o její život. No, nevyšlo to a to jsem ještě ani netušil, co přijde v druhém díle!(12.2.2006)

::::::::::::::::::::::::::::: Co se na tom všem tak nelíbí proboha ?!? Vždyť je to skvělé natočené a zrežírované ! Prostě další film u kterého musíte vypnout ten svůj provařený mozek a jen se nechat unášet nádhernou Angelinou Joulie a skvělími akčními scénami. Nic víc. Mě se to líbilo moc ! :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(21.8.2008)

• Gilmour93

Andělína špulí smyslné pysky, prsí se v přiléhavých trikotech i v sibiřské zimě a v pozici nezranitelné královny profanace působí navýsost suverénně, ale abych jí to baštil, musel bych mít patnáct a v ruce držet (žilnatý) joystick. Když si k tomu přidám časté záchvěvy pitomosti, příběh pod úrovní Flynna Carsena a Westův nevýrazný režisérský příspěvek, mám sto chutí pokárat Rimmera, že si to sundal z čela a hned zkraje mi nenaznačil, jaká mě čeká Hovadina..(20.6.2018)

• Xmilden

Původní Lara Croft dostává od té nové škaredě nasekáno. Angelina je nesympatická a hrát rozhodně neumí (přesto v té době byla jakousi logickou volbou pro tuto roli). Její šatník je spíše trapný. Běhat po zimní Sibiři s rozeplou bundou může jen blbec. Craig je nevyužitý a i záporák Iain Glen toho mohl ukázat mnohem více. Simon West měl štěstí na jeden Con Air a od té doby toho moc nepředvedl. Nepochopil jsem jak se vůbec výprava nasměřovala k druhé části trojůhelníku, připadalo mě jakoby ve filmu minimálně 10 minut chybělo. 40%(14.6.2018)

• choze

Tenhle film má v mých očích dost možná nejlepších úvodních pět minut v historii kinematografie - sexy kočka vyřídí střelbou obouruč vražedného robota a jde se osprchovat. Pak to celé ale rychle zešediví a do konce už to na chvíli rozzáří jen jedna dobrá akční scéna (přepadení Lařiny rezidence). Průměrný scénář, průměrná režie a oproti Indymu žádný styl. A do role Lary jsem si představoval někoho úplně jiného, ale koho to neřeknu, smáli byste se mi. Mimochodem jde o druhý nejvýdělečnější akční film s ženou v hlavní roli po VETŘELCÍCH.(9.8.2005)

• - Během natáčení Tomb Raideru si Angelina Jolie spálila nohu na lustru a natrhla si vaz v kotníku. Kvůli tomu musela mezi scénami používat hůlku. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Sněm společenství Osvícených se koná v chrámu Santa Maria Della Salute v Benátkách, interiér chrámu je však místnost Painted Hall nacházející se v Old Royal Naval College v Londýně. (rala)

• - Angelina Jolie v rámci přípravy na roli absolvovala lekce jógy a kick-boxu a naučila se také jak zacházet se zbraněmi. Trénoval ji instruktor britských speciálních jednotek SAS. (HellFire)