poster

Lara Croft - Tomb Raider

 • Velká Británie

  Lara Croft: Tomb Raider

 • Německo

  Lara Croft: Tomb Raider

 • Slovensko

  Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

 • Tetsuo
  ***

  Skvělý koncept, hodně hypu, překvapivě obsazená Angelina Jolie, která celému intermediálnímu kultu dává nový rozměr, a film o ničem; ke všemu blbě nastříhaný. __________________ S odstupem několika let jsem přišel na to, v čem spočívá podivnost střihu: film se snaží, aby většina záběrů mohla být použita samostatně jako propagační fotografie, ovšem nikoli statická momentka pózování, ale jako highlight "zachycení nejatraktivnějších situací v pohybu". V důsledku toho si ale ony atraktivní situace nemůžeme moc užít, protože se před námi nerozvíjejí delší dobu, jednotlivé záběry nenavazují přesně a reálné vyvrcholení akce nenastává. Jen se za sebou sekají relativně atraktivní záběry z ostrých úhlů. _____________ K ději: pobavilo mě, že pro konspirační teoretiky je tento film příkladem, jak je manipulováno vědomím veřejnosti. Dílo údajně vzniklo, aby do hlav lidí zaselo, že existují jacísi pouze fiktivní ilumináti, a tím se zastřel zájem o existenci skutečných iluminátů, kteří řídí svět. Jinými slovy: plán iluminátů byl, aby si lidé říkali, že ilumináti ve skutečnosti neexistují, a tím je jejich moc posílena, protože se stávají neviditelnými. IMHO dokonalý příklad konspiračního mindfucku.(19.2.2003)

 • Radyo
  **

  Fenomén Lary Croft mě úspěšně minul už když šlo o počítačovou hru, no a u filmů s touto postavou tomu není jinak. Je pravda, že ve filmovém průmyslu bylo vyrobeno mnohem více daleko větších zmetků, než je tohle, avšak to tvůrce neomlouvá. Angelina Jolie je sice kočka, ale na můj vkus příliš "umělohmotná" (tedy to jsou dnes asi všechny hezké herečky, ale ona snad nejvíce), tudíž ani přes její půvaby cesta nevede. Na druhou stranu nepopírám, že právě díky nezvyklé oblibě počítačové hry s touto tématikou si asi i tento film získá hodně příznivců - budou ale vesměs z řad teenagerů, kteří se v podobném typu zábavy rádi vyžívají.(26.4.2004)

 • Slarque
  **

  Angelina Jolie působí v oblečku Lary Croft proklatě sexy. Bohužel je to jediné pozitivum filmu. Akční scény vypadají zmateně (a je jich málo), scénář je tak překombinovaný, že netuším, jestli v něm vlastně něco dává smysl, dialogy jsou směšné a většina filmu tím pádem nudná. Pokud chcete to nejlepší, co film nabízí, pořiďte si plakát, zbytek pak vlastně vidět ani nepotřebujete.(12.6.2005)

 • misterz
  ***

  Typický predstaviteľ Jones-Flynn Carsenovského typu filmov. Ničím nevybočuje od štandartných prvkov tohto žánru. Je tu dobrodružstvo, akcia, naháňačky, poklad s pascami... Škoda, že neprišlo nič inovatívne, ale na druhú stranu išlo o zábavu a ja som sa zabavil celkom fajn. Navyše sa na A. Jolie veľmi dobre pozeralo. 65/100(28.3.2014)

 • SexyAjinka
  **

  Nejlepší zde byl Chris Barrie a to z toho důvodu, že já jsem v něm stále viděla Rimmera a to nemělo chybu! Já ho jednoduše zbožňuji! To by se Lister divil k jaké ženské se Rimmrák dostal :D!! Každopádně to nic nemění na tom, že film je to hloupý, naivní, nepoutavý a ani ve hře jsem snad neviděla tolik fyzikálních nesmyslů. Už vidím, jak by 50 kilová Lara Croft dokázala rozhýbat 2 tunový kýl! :D To už si ten balónek mohla raději přijít propíchnout apartním špičatým nehtíkem. Mě tady tyhle nesmysly prostě vytáčí.(19.3.2013)

 • - Při zkoumání vnitřku hodin kamera ukazuje, že oko je ihned za ozubenými kolečky. Po rozbití je ale jasně vidět, že za kolečky je ještě jedna další stěna, která oko chrání. Nebylo tedy možné z úhlu od kleček oko plně vidět. (DexMASTER094)

 • - Simon West dal přednost režii tohoto filmu před režií Černý jestřáb sestřelen. (Karlos80)

 • - Natáčelo se v Pinewood Studios v Anglii – studiích, kde se točí filmy Jamese Bonda. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace