Lara Croft - Tomb Raider

トゥームレイダー

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

Já se musím Lary trochu zastat. Podle mě to vůbec není, tak špatné jak se píše tady okolo. Děj skvěle odsýpá, akční scény jsou nápadité a celkově má film dobrou atmosféru. Angelina se pro tu roli snad narodila a skvěle ji sekunduje i (před bondovský) Daniel Craig nebo komická dvojice Taylor&Barrie. Příběh má svoje trhliny, ale to mi nevadilo, když jsem na tom byl v jedenácti v kině a nevadí mi to ani teď, když si Tomb Raider pustím v televizi.(15.5.2006)

Čím to sakra je, že pokiaľ je akčným hrdinom vo filme žena, film je vopred odsúdený na neúspech. Nespomínam si na jeden, ktorý by bol aspoň trošku hitíkom a zažiaril by aspoň chvíľku. Ved viď toto - 'Aeon Flux', 'Ultraviolet', 'Catwoman', 'Elektra', snáď možno len 'Resident Evil'. A pritom ženské by na to boli. A opačnému pohlaviu sa to tiež páči. Čo už. Indy s podprsenkou zaujal akurát s tým, čo bolo pod ňou, pár kvalitnými akčnými zábermi a už bola na ceste dvojka. 55%.(22.11.2006)

Soundtrack Graeme Revell: 1. Elevation (Tomb Raider Mix) ,2. Deep ,3. Galaxy Bounce (Soundtrack Version) ,4. Get Ur Freak On [Featuring Nelly Furtado For Tomb Raider Soundtrack] (Amended) [Remix] ,5. Speedballin' (Soundtrack Version) ,6. Ain't Never Learned (Lara Croft Tomb Raider) ,7. The Revolution ,8. Terra Firma (Delerium Feat. Aude) (Lara's Mix) ,9. Where's Your Head At ,10. Illuminati ,11. Absurd ,12. Song Of Life ,13. Edge Hill (Groove Armada) ,14. Satellite ,15. Devil's Nightmare,(19.5.2011)

• Lateef

Tak tenhle obrbordel jsem přežil jenom díky jedné věci. A Angelina Jolie to není. Správně, je to soundtrack! Naprosto neuvěřitelná sestava se sešla (př.: U2, Nine Inch Nails, Fluke, Basement Jaxx), nazpívala a zvítězila. Film si otipujete hned v prvním několika minutách, po kterých se buď fláknete dálkovým ovladačem do hlavy, abyste zbytek prospali v sladkém bezvědomí nebo skočíte pro tři orosený a jeden pořádně dlouhej špek. Angeline Jolie věřím jenom to chození v přiléhavým oblečku a cudné uculování se. Nějaké rošády s tělem, přemety, salta, vruty a podobné akrobatické vylomeniny, které metá playstationovská Lara, jsou ve filmovém podání úplně mimo, viditelně na drátech a navíc jsou potřebně rozstříhané. Rádoby vtipné hlášky, kecy o planetách v konjunkci, Vševidoucím oku, Trojúhelníku světla a dalších perličkách do mě bušily razancí mnohakilového kladiva, ale já odolávám a na tuhle tu tombraiderovskou hru nepřistupuji. Dříve by mě možná zmíněné vymyšlené mystické řečičky asi zaujaly, jako -náctiletý jsem Laru provedl všemi herními dobrodružstvími, Jolie je však zcela nepřesvědčivá a všechno uhrává svým hrudníkem. Závěr je reálný asi jako život na Jupiteru a jen potvrdil můj dojem z tohohle mišmaše. Nic, jdu si poslechnout alespoň ten božský soundtrack... 115 miliónů dolarů(rozpočet)/274,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.9.2007)

• Sobis87

Je to jako hrát videohru Tomb Raider na těžkou obtížnost...zaseknete se na jednom pekelném úseku a opakujete ho tak dlouho, až vás to celé začne pěkně sr*t. V případě filmu mě konkrétně sr*la nekonečná smyška hollywoodských debilit a únavných postupů převzatých z produktů druhé cenové. Ale přece jen...druhý díl je ještě větší peklo, proto ty dvě hvězdy za dobrý castingový tah a neurážející řemeslnou stránku.(6.7.2011)

• - Tréninkový robot Lary se jmenuje Simon, po režiséru Simonu Westovi. (HellFire)

• - V závěrečné scéně, kde si Manfred Powell (Iain Glen) vytahuje nůž z těla, je možné vidět, že se nůž ve skutečnosti vysouvá z rukojeti. (rala)

• - Původně se mělo natáčet u Velké čínské zdi. To však nedovoloval časový rozvrh, proto se filmaři rozhodli, že zeď postaví ve Skotsku. Nakonec se natáčelo v chrámech Kambože. (HellFire)