Lara Croft - Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

Typický predstaviteľ Jones-Flynn Carsenovského typu filmov. Ničím nevybočuje od štandartných prvkov tohto žánru. Je tu dobrodružstvo, akcia, naháňačky, poklad s pascami... Škoda, že neprišlo nič inovatívne, ale na druhú stranu išlo o zábavu a ja som sa zabavil celkom fajn. Navyše sa na A. Jolie veľmi dobre pozeralo. 65/100(28.3.2014)

• Lateef

Tak tenhle obrbordel jsem přežil jenom díky jedné věci. A Angelina Jolie to není. Správně, je to soundtrack! Naprosto neuvěřitelná sestava se sešla (př.: U2, Nine Inch Nails, Fluke, Basement Jaxx), nazpívala a zvítězila. Film si otipujete hned v prvním několika minutách, po kterých se buď fláknete dálkovým ovladačem do hlavy, abyste zbytek prospali v sladkém bezvědomí nebo skočíte pro tři orosený a jeden pořádně dlouhej špek. Angeline Jolie věřím jenom to chození v přiléhavým oblečku a cudné uculování se. Nějaké rošády s tělem, přemety, salta, vruty a podobné akrobatické vylomeniny, které metá playstationovská Lara, jsou ve filmovém podání úplně mimo, viditelně na drátech a navíc jsou potřebně rozstříhané. Rádoby vtipné hlášky, kecy o planetách v konjunkci, Vševidoucím oku, Trojúhelníku světla a dalších perličkách do mě bušily razancí mnohakilového kladiva, ale já odolávám a na tuhle tu tombraiderovskou hru nepřistupuji. Dříve by mě možná zmíněné vymyšlené mystické řečičky asi zaujaly, jako -náctiletý jsem Laru provedl všemi herními dobrodružstvími, Jolie je však zcela nepřesvědčivá a všechno uhrává svým hrudníkem. Závěr je reálný asi jako život na Jupiteru a jen potvrdil můj dojem z tohohle mišmaše. Nic, jdu si poslechnout alespoň ten božský soundtrack... 115 miliónů dolarů(rozpočet)/274,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.9.2007)

• tron

„Ráno som sa zobudila s HROZNOU náladou.“ Istý kritik svojho času o novom albume Michaela Jacksona napísal niečo v štýle "čakanie naň bolo lepšie, ako samotný album". Pri tomto príšerne nakrútenom/napísanom/zostrihanom/obsadenom filme sa mi tie slová vrátili ako bumerang. Hrozne som sa na to do kina tešil a prvým negatívnym recenziám som odmietal uveriť. Zle som urobil - taký znechutený som večer z kina už dávno nevychádzal. Je to stratený prípad, tento Indy v sukni. Jediným pozitívom je prsnatá Angelina Jolieová a snáď i hŕstka akčných scén (a Rimmer s guľovnicou, v papučiach a v župane). Výsledok je miestami o ničom, inokedy len nudný, rozpačitý, rozťahaný, nevierohodný, chaoticky poprestríhavaný a herci úplne nezaujímaví (od Jona Voighta, "veľmi vtipne" hrajúceho hrdinkinho otca, až po začínajúceho Daniela Craiga). Fuj! Kino Považan 2001(1.11.2004)

Když jsem to viděl poprvé, tak mi to připadalo jako šílená blbost a dost mě to zklamalo, ale kupodivu když jsem to viděl podruhý, tak muj dojem z filmu byl mnohem lepší a daleke víc jsem se u toho bavil, možná to je tim že moje očekávání už byly menší, ale i tak si teď myslim že to neni tak špatný. Je to něco jako Indiana Jones a taky je na tom dost vidět že se ho tvůrci snažili napodobovat, což se v rámci možností povedlo. Asi nejvíc to připomíná Jonese příběhem, kterej je dobrej, ale někdy je až moc přehnanej, jako třeba když se probudí nějaký sochy a začnou bitkařit, nebo souboj Lary s robotem či cestování časem za svým mrtvým otcem(teda nevim proč zrovna vybrali na roli otce pravýho otce Angeliny Jolie) a taky závěrečnej souboj byl absolutně zbytečnej a spíš to tim pokazili, ale jinak si na akci moc stěžovat nemůžu. Angelina Jolie neni žádná akční hrdinka, ale zvládla to bez potíží a ještě k tomu mě potěšilo, že vypadal skoro stejně jako její počítačová předloha a její přiléhavý oblečení mě donutilo zvýšit hodnocení ze 3* na 4*(12.6.2005)

Soundtrack Graeme Revell: 1. Elevation (Tomb Raider Mix) ,2. Deep ,3. Galaxy Bounce (Soundtrack Version) ,4. Get Ur Freak On [Featuring Nelly Furtado For Tomb Raider Soundtrack] (Amended) [Remix] ,5. Speedballin' (Soundtrack Version) ,6. Ain't Never Learned (Lara Croft Tomb Raider) ,7. The Revolution ,8. Terra Firma (Delerium Feat. Aude) (Lara's Mix) ,9. Where's Your Head At ,10. Illuminati ,11. Absurd ,12. Song Of Life ,13. Edge Hill (Groove Armada) ,14. Satellite ,15. Devil's Nightmare,(19.5.2011)

• - Při zkoumání vnitřku hodin kamera ukazuje, že oko je ihned za ozubenými kolečky. Po rozbití je ale jasně vidět, že za kolečky je ještě jedna další stěna, která oko chrání. Nebylo tedy možné z úhlu od kleček oko plně vidět. (DexMASTER094)

• - Tréninkový robot Lary se jmenuje Simon, po režiséru Simonu Westovi. (HellFire)

• - Spoiler: Když Lara při finální bitce usmrtí svého protivníka ranou do srdce, drží jej na své levé straně a uštědří mu svou levou rukou úder na jeho pravou stranu. Kdežto srdce je na levé straně. (DominikV)