Lara Croft - Tomb Raider

トゥームレイダー

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

Nikdy mě nebrala ani hra, ale je fakt že ve své době působila rozpohybovanost Larry jako zjevení. Když vyšlo na povrch, že se hlavní role ujme Angelina Jolie, lépe vybrat nemohli, říkal jsem si. Ona totiž už na všech plakátech ke hře vypadá Larra jako výplod nejbujnějších snů šíleného plastického chirurga! Fyzicky tedy tvůrci hlavní postavu vystihli perfektně, ale škoda, že z ní udělali zároveň nesnesitelně dokonalou nadženu, která co neví nebo neumí, to neexistuje! Tuhle terminátorku vypustili do všech možných koutů světa, aby tam vyřešila nějakou trapnou indianajonesovskou záhadu a přitom ve špatně sestříhaných akčních scénách nakopala prdel všemu co se hýbe, včetně supermoderních robotů a my jí přitom drželi palce a napjatě se báli o její život. No, nevyšlo to a to jsem ještě ani netušil, co přijde v druhém díle!(12.2.2006)

• Indiana

Tak tohle byla mega blbost, která i při nehorázném rozpočtu na mě působila jako nějaký televizní seriál (především kvůli těm směšným vizuálním efektům a laciné výpravě). Plus když k tomu připočtete nevýraznou Angelinu Jolie, ještě více nevýrazné záporáky a stupidní (předvídatelný) scénář, musí vám dojít, že to je prostě blbost, kterou nemohl zachránit ani Jon Voight, ani Chris "Rimmer" Barrie.(8.6.2005)

• Sawy

Podle slavné videohry vznikl film,který se snaží vypadat jako konkurence k Indymu,ale ve skutečnosti mu nesahá ani po kotníky.Zatímco Indy je zkrátka sympaťák,kterému musíte držet palce i kdyby jste nechtěli,rádobydrsná Lara Croft je spíš trapná.Ani se mi nechce věřit,že Simon West kdysi natočil výborný akčňák Con Air.Jakoby od té doby zapomněl,jak se natáčejí akční scény.Angelina se na Laru hodí dobře,ale stejně podává jeden z nejhorších výkonů své kariéry.Alespoň že je sexy.Druhou hvězdičku přidávám za slušného Daniela Craiga.35 %(13.4.2009)

• Nancy

Nikdy jsem nebyla zrovna zastánce natáčení filmů podle počítačových her a tenhle snímek na tom nic nezmění. Není nad to, když si s Larou můžete sami zabít pár chlapíků, nějaké to zlé zviřátko nebo roztomilého mutantíka, když to ale všechno za vás udělejí tvůrci a vy se jen koukáte na ženskou, která skáče po zdi a střílí po všem, co se hne. Děj je tudíž značně chudý a kromě akčních scén (které jsou pořád na jedno brdo) jsem se celý film nudila. Angelina zahrála Laru dobře, to zas jo, ale s mizerným scénářem nic nenadělá sebelepší herec. Dobře se na to kouká, ale jako kratší akční klip by to klidně stačilo a nedošlo by ani na zdlouhavé a nudné scény.(25.2.2005)

Asi jen málo kdo si už vzpomene, že před tímhle filmem po Angelině téměř neštěknul pes. Ale pak Buch, získala roli nejkultovnější ženské videoherní hrdinky vůbec a její hvězda vyletěla směrem k Hollywoodskému nebi. Popravdě osobně si myslím, že hrdinka ve videohře svým sexappealem Angelinu hravě předčí. (Což neberte jako že jsem nějaký úchyl;))(20.3.2007)

• - V závěrečné scéně, kde si Manfred Powell (Iain Glen) vytahuje nůž z těla, je možné vidět, že se nůž ve skutečnosti vysouvá z rukojeti. (rala)

• - Angelině Jolie (Lara Croft) dělalo největší problém naučit se střílet pravou rukou. Je totiž levačka. (DominikV)

• - V době, kdy byla Angelina Jolie vdaná za Jonnyho Lee Millera, postavu Lary Croft doslova nesnášela, protože její tehdejší manžel věnoval hře "Tomb Raider" až příliš mnoho času. (Eldrick)