Reklama

Reklama

Lara Croft - Tomb Raider

  • Velká Británie Lara Croft: Tomb Raider (více)

Obsahy(1)

Lara Croft, dcera známého a bohatého vědce, je připravena kráčet v jeho stopách. Dostalo se jí dobré průpravy. Studovala na nejlepších školách, domluví se mnoha jazyky, ovládá bravurně nejrůznější druhy sebeobrany a hlavně se svým otcem, který před lety zemřel za nevyjasněných okolností, procestovala celý svět. Lord Croft hledal vzácné, ztracené krypty i dávno zapomenutá a často navěky pohřbená místa. Tentokrát, už zcela sama, musí Lara Croft překonat největší překážku. Nalézt obě části prastarého "šému", který jí zajistí neomezenou moc nad časem a prostorem ve jménu lidstva. Aby toho dosáhla, je třeba zvítězit nad nebezpečným a přísně utajovaným společenstvím, které má stejný cíl, jen touha po moci je motivována zcela jinak... Mladá Angličanka Lara žije v rozlehlém zámku, který zdědila po svém otci, lordu Croftovi, jenž zahynul před patnácti lety za nevyjasněných okolností. Kromě ní v sídle žije jen její tajemník Hillary a počítačový expert Bryce, který ovšem bydlí v karavanu před domem. Jedno noci najde Lara v domě staré hodiny, které se samy uvedly do chodu. Začaly odpočítávat dobu zbývající do konjunkce všech planet sluneční soustavy, k níž dochází poprvé po pěti tisících letech. Je to jediná chvíle, kdy lze s pomocí dvou magických předmětů ovládnout čas a tím i chod světa. Najít se je pokouší nejen Lara, ale také tajný spolek Osvícených. Její člen Monafred Powell má už jen týden na to, aby našel klíč, s jehož pomocí by získal poloviny magického trojúhelníku, potřebného k ovládnutí času.
Lara najde starého otcova přítele, sběratele hodin Wilsona, který ji odkáže na Manfreda Powella. Ten jí sice tvrdí, že drahokam z hodin nezná, Lara však pozná, že lže. Téže noci je zámek Croftových přepaden komandem, které vede Powell. Žena s nimi svede tvrdý boj, ale nepodaří se jí zabránit krádeži drahokamu. Podle otcových pokynů pochopí o co jde a také, co je třeba udělat, aby se magické předměty nedostaly do rukou Osvícených, kteří chtějí ovládnout svět. Vydá se do Kambodže, kde je ve starobylém chrámu Angkor Vat ukryta první polovina trojúhelníku. Dovnitř se jí podaří dostat dřív než tam pronikne Powell se svými muži a ziskuchtivým archeologem Alexem Westem, Lařiným dávným konkurentem. Podaří se jí dostat k uložené polovině trojúhelníku, musí však společně s ostatními svést boj s oživlými kamennými sochami. Potom se v Benátkách setká s Powellem. On má drahokam, ona část trojúhelníku, a proto potřebují jeden druhého, aby dosáhli cíle. Lara pochopí, že Powell je druhým nejvyšším mužem Osvícených, ke kterým patřil i její otec. Ten se však postavil proti jejich plánům na ovládnutí světa, a proto ho Powell zavraždil. Společně se dostanou do chrámu na zamrzlém sibiřském jezeře, kde objeví sál s modelem sluneční soustavy. Začíná konjunkce planet doprovázená zatměním Slunce. Začíná boj o nadvládu nad světem. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (558)

korbitch22 

všechny recenze uživatele

koupil sem si dývko za kilčo a nelituju,byl sem na tom jako cucák v kině,to sem byl vodvařenej a teď poletech musim říct že supr.taková oddychovka.angelinu sem jednu dobu nemohl vystát,nevim proč,vždycky mi někdo nesedne a pak chvilku trvá než si ho buď oblíbím,nebo ho nechám zatraceného.od té doby co jsem viděl wanted angelinju doslova miluju.za pět minut sní bych vraždil.ale hele kotě,dětí a brada nech doma:-) ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Roztříštěné, nechtěně vtipné a říkejte si co chcete, ale Angie do pravé Lary Croft chybí ještě pořádný kus. Simon West na sebe naplácal několik scén (nejlepší je asi ta co se odehrává v Kambodži) a ty polepil chatrnou vatou a nudnými dialogy. Přitom nápad s ovládnutím času by se dal využít tak pěkně. Legrační bylo po těch letech sledovat CroftBoye Daniela Craiga. Že se z něho vyklube budoucí Bond by tipoval málokdo. Jo a Iain Glen je jako záporák k smíchu. ()

Reklama

Indiana 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byla mega blbost, která i při nehorázném rozpočtu na mě působila jako nějaký televizní seriál (především kvůli těm směšným vizuálním efektům a laciné výpravě). Plus když k tomu připočtete nevýraznou Angelinu Jolie, ještě více nevýrazné záporáky a stupidní (předvídatelný) scénář, musí vám dojít, že to je prostě blbost, kterou nemohl zachránit ani Jon Voight, ani Chris "Rimmer" Barrie. ()

Reiniš 

všechny recenze uživatele

Já se musím Lary trochu zastat. Podle mě to vůbec není, tak špatné jak se píše tady okolo. Děj skvěle odsýpá, akční scény jsou nápadité a celkově má film dobrou atmosféru. Angelina se pro tu roli snad narodila a skvěle ji sekunduje i (před bondovský) Daniel Craig nebo komická dvojice Taylor&Barrie. Příběh má svoje trhliny, ale to mi nevadilo, když jsem na tom byl v jedenácti v kině a nevadí mi to ani teď, když si Tomb Raider pustím v televizi. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

je drsná, nebezpečná a sexy. je to LARA CROFT. již v úvodu jsme svědky akce, která ukazuje, že do speciálních efektů bylo vloženo spousty peněz. a také, že film bude stát na kouzlu osobnosti A.Jolie, která by se mohla zůčastnit soutěže miss mokré tričko. a tohle vše má oblbnout naše smysli, abychom si nevšímali scénáře, který je jemně řečeno dost naivní. a to je opravdu jemně řečeno. ()

Galerie (83)

Zajímavosti (36)

  • Zbraň, kterou Daniel Craig jako Alex West používá v Hrobce tančícího světla je Walther P99, zbraň Jamese Bonda. Později si tuto zbraň potěžkal jako agent 007 ve filmu Casino Royale (2006). (HellFire)
  • Když se Lara (Angelina Jolie) náhle probudí ze snu o svém otci, drží dýku Xianu ze druhého dílu herní série. (HellFire)

Související novinky

Statham nahradí Bronsona

Statham nahradí Bronsona

23.04.2009

Hádáte správně, chystá se další remake. Crank 2 se sice v amerických kinech zastavil a komerčně nepřežil, ale na statusu Jasona Stathama jako jednoho z nejdrsnějších chlápků v akčním žánru to šrám… (více)

Filmové kočky: Nová generace

Filmové kočky: Nová generace

27.01.2009

Jen předevčírem jsme psali o možné trojce Charlieho andílků, ve které by Drew, Cameron a Lucy dostaly mladší posilu. Už se i ví, kdo by to měl být – o filmovou kariéru se pokoušející Rihanna. A to… (více)

Angelina špiónkou a Bondův protivník

Angelina špiónkou a Bondův protivník

08.12.2007

Zní to jak z dob otrokářské společnosti, když si přečtete, že nějaké filmové studio zakoupilo life rights, tedy práva na život nějaké skutečně žijící osoby. Samozřejmě to není důkaz o všemocnosti… (více)

Reklama

Reklama