Lara Croft - Tomb Raider

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

• Marigold

Lara Croft jako nový filmový fenomén? Těžko. Hlavní hrdinka je plonková a krom oblasti ňaderní plochá, hrůza pohledět (marně se Angelina Jolie snaží dodat jí zdání stylu), akční sekvence nezáživné, příběh nudný a nevýrazný... Simon West se pokusil o moderní akční špektákl a uhnětl beztvarou patlaninou, ze které vysvítá několik slušných choreografií a docela vtipná postava červenotrpaslíkového Chrise Barrieho. Bohužel to nestačí ani k tomu, aby se lady Croftová čestně popásovala s kutilem MacGyverem a ztraceným pokladem Atlantidy. K čemu dobrodružný velkofilm, kterému chybí dobrodružství, dobrý hrdina a alespoň trochu pozoruhodný příběh?(11.11.2004)

::::::::::::::::::::::::::::: Co se na tom všem tak nelíbí proboha ?!? Vždyť je to skvělé natočené a zrežírované ! Prostě další film u kterého musíte vypnout ten svůj provařený mozek a jen se nechat unášet nádhernou Angelinou Joulie a skvělími akčními scénami. Nic víc. Mě se to líbilo moc ! :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(21.8.2008)

• BadoXXII

Vidět svět v zrnu písku a nebe v divoké květině. Držet nekonečno ve své dlani a věčnost v hodině...... Hlavná predstaviteľka je sexi a občas to má taký nádych Indianu Jonesa. To je asi všetko čo by som pochválil. Trestuhodne nevyužitý potenciál je pochovaný hlavne dementným scenárom. Každá jedna počítačová hra zo série o Lare Croft bola zábavnejšia.(14.9.2011)

• castor

Jak jednou řekl Michael Madsen: „Když jste zedník, pokládáte cihly. Když jste herec, hrajete..“ To aby trošku rozptýlil atmosféru při otázce, jaké sra*ky občas natočil. U Lary nejde ani tak o herce, ale o ty, kteří stáli za kamerou. Tady nikdo nic moc říkat a vysvětlovat nemusí, kvalita si tu totiž šla na hodně dlouhý výlet a kdysi velmi zajímavý Simon West jen smutně přešlapuje na hranici trapnosti!!(14.12.2005)

• tron

„Ráno som sa zobudila s HROZNOU náladou.“ Istý kritik svojho času o novom albume Michaela Jacksona napísal niečo v štýle "čakanie naň bolo lepšie, ako samotný album". Pri tomto príšerne nakrútenom/napísanom/zostrihanom/obsadenom filme sa mi tie slová vrátili ako bumerang. Hrozne som sa na to do kina tešil a prvým negatívnym recenziám som odmietal uveriť. Zle som urobil - taký znechutený som večer z kina už dávno nevychádzal. Je to stratený prípad, tento Indy v sukni. Jediným pozitívom je prsnatá Angelina Jolieová a snáď i hŕstka akčných scén (a Rimmer s guľovnicou, v papučiach a v župane). Výsledok je miestami o ničom, inokedy len nudný, rozpačitý, rozťahaný, nevierohodný, chaoticky poprestríhavaný a herci úplne nezaujímaví (od Jona Voighta, "veľmi vtipne" hrajúceho hrdinkinho otca, až po začínajúceho Daniela Craiga). Fuj! Kino Považan 2001(1.11.2004)

• - Původně se mělo natáčet u Velké čínské zdi. To však nedovoloval časový rozvrh, proto se filmaři rozhodli, že zeď postaví ve Skotsku. Nakonec se natáčelo v chrámech Kambože. (HellFire)

• - Otce Lary Croft zahrál Jon Voight, který je i skutečným otcem Angeliny Jolie. (Amplifier)

• - V době, kdy byla Angelina Jolie vdaná za Jonnyho Lee Millera, postavu Lary Croft doslova nesnášela, protože její tehdejší manžel věnoval hře "Tomb Raider" až příliš mnoho času. (Eldrick)