Lara Croft - Tomb Raider

トゥームレイダー

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

Hra Tomb Raider je jedna z mých oblíbených a takřka srdečních záležitostí. Laru ve filmu jsem poprvé viděl v jejím druhém pokračování (2003), které bylo velmi slabé a nemělo ani na Indianu Jonese, ani na Jamese Bonda (jak se o těchto snímcích rádo psalo), natož na počítačovou archeoložku Croftovou. Angelina Jolie je sice vizáží podobná své herní předloze, avšak nepůsobí zdaleka tak dobře v akčních scénách, což platí pro oba díly. Tento je však ještě v mnohém celkem podobný hře a dokáže svým způsobem zaujmout a nenudit, tudíž mu dávám o hvězdičku víc.(9.1.2011)

• 902 10

lara croft, drzitelka titulu o nejnesympatictejsi filmovou postavu (nominovan byl i jar jar binks) bohuzel devalvuje jakekoliv snahy filmu o zaujeti divaka, ktery sice lehce povytahne oboci pri vystupu chrise "rimmera" barrieho, ale to je asi tak vse. pokud vas extreme nepritahuje angelina jolie (nestydte se), nema cenu s timhle "dilkem" ztracet cas. a to jsem jeste decentne pomlcel o demenci pribehu a 1000 dalsich veci.(7.2.2006)

• Slarque

Angelina Jolie působí v oblečku Lary Croft proklatě sexy. Bohužel je to jediné pozitivum filmu. Akční scény vypadají zmateně (a je jich málo), scénář je tak překombinovaný, že netuším, jestli v něm vlastně něco dává smysl, dialogy jsou směšné a většina filmu tím pádem nudná. Pokud chcete to nejlepší, co film nabízí, pořiďte si plakát, zbytek pak vlastně vidět ani nepotřebujete.(12.6.2005)

• 3DD!3

Roztříštěné, nechtěně vtipné a říkejte si co chcete, ale Angie do pravé Lary Croft chybí ještě pořádný kus. Simon West na sebe naplácal několik scén (nejlepší je asi ta co se odehrává v Kambodži) a ty polepil chatrnou vatou a nudnými dialogy. Přitom nápad s ovládnutím času by se dal využít tak pěkně. Legrační bylo po těch letech sledovat CroftBoye Daniela Craiga. Že se z něho vyklube budoucí Bond by tipoval málokdo. Jo a Iain Glen je jako záporák k smíchu.(7.9.2007)

Je to docela slabota...teda scénář. Plus trestuhodné nevyužití Chrise Barrieho. Ale na druhou stranu je tu dokonalá a naprosto nádherná a sexy Angelina(!), díky které jsem si tenhle film koupil i na videokazetě (pravda, ve výprodeji za 50,- Kč :-)) a jen díky ní se těším i na druhej díl. Btw nemáte někdo plakát?(18.8.2003)

• - V době, kdy byla Angelina Jolie vdaná za Jonnyho Lee Millera, postavu Lary Croft doslova nesnášela, protože její tehdejší manžel věnoval hře "Tomb Raider" až příliš mnoho času. (Eldrick)

• - Otce Lary Croft zahrál Jon Voight, který je i skutečným otcem Angeliny Jolie. (Amplifier)

• - V závěrečné scéně, kde si Manfred Powell (Iain Glen) vytahuje nůž z těla, je možné vidět, že se nůž ve skutečnosti vysouvá z rukojeti. (rala)