Lara Croft - Tomb Raider

トゥームレイダー

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

Nakoľko Tomb Raider hrávam od 10 rokov, som jeho veľká fanúšička a Lara je pre mňa ako polobohyňa, budem neobjektívna a nebudem si všímať nedostatky filmu ako napr. málo pútavý dej, pretože mne stačí, že to bolo o Lare ja som bola spokojná. A prečo vlastne len 4*, pretože verím, že bude určite lepší Tomb Raider. Ale neviem kedy sa ho dočkám. Snáď teda ten rok 2015. (Zhliadnuté 6x)(20.4.2012)

• k212

Ach jo, kdyby nebylo docela zajímavého soundtracku, vyhodila bych tenhle film z hlavy raz dva. Za Groove Armadu a jedinou zajímavou scénu (letící nůž), která je podmalována podmanivou hudbou od těchto tvůrců dávám jednu hvězdičku. Druhou dávám za malou dávku ironického nadhledu a suchého málomluvného humoru, který dává tušit, že se dílo nebere až zas tak moc vážně a má jen pobavit.(4.2.2003)

• HoneyBunny

V souvislosti s tímto výtvorem je hodně skloňováno jméno Indiana Jones. Při sledování té mizerné akce, která by asi chtěla být zájímavá, mě napadlo pár důvodů, proč by Indy vždy a všude filmové Laře nedžentlmentsky nakopal pozadí: 1.) Tam, kde Indy s klidem odstřelí beduína, co na něj machruje s šavlí, Lara odloží zbraň a na férovku se začne mlátit s protivníkem. 2.) Když se takto Lara začne mlátit, dělá to jako chlap. Ona se vůbec chová jako chlap. Když už je hrdinka žena, tak by se alespoň občas jako žena chovat měla. To Indy je pěknej macho. 3.) Pan Jones má za protivníky vždy důstojné a zajímavé soupeře. Lara jen slizouny, o kterých od začátku víme, že téhle emancipované nadženě nesahají ani po vycpaná ňadra (mimochodem, Ford se nikde vycpávat nemusel a Angelina s těma velkýma balónkama vypadá dost legračně). 4.) Pan Jones měl vedle sebe vždy sobě rovnou partnerku. Lara? Kde nic tu nic. 5.) Indy je vždy na plátně zajímavější než jeho poskok (tímto zdravím Chrise "Rimmera" Barrieho, jehož přítomnost alespoň místo prosvětlí tuhle nudnou slátaninu).(13.6.2005)

Angelina Jolie sa do tejto role veľmi hodila, bola okúzľujúca a sexy. Tento film patril dlho medzi moje obľúbené akčné filmy. Natáčanie prebiehalo ešte v čase, keď sa taký ohromný boom na videoherné a komiksové filmové verzie ešte nekonal. Scenár, akcia a vôbec celková vizuálna podoba tomu zodpovedá. Tiež všetky tie bojové a technické vychytávky idú filmu k duhu a to najdôležitejšie je bezpochyby príbeh, ktorý tu nechýba. Celý film má spád, naháňačky striedajú strieľačky, boj a alebo útek, proste akčný film ako sa patrí, ktorý stojí za to.(11.1.2015)

• Radek99

Až na hranici trapnosti místy došli tvůrci celovečerní filmové adaptace počítačové hry Tomb Raider, tím nejtrapnějším je fakt, že tomu, čemu se dá s přimhouřením oka říkat v případě počítačové hry inspirace, to je v případě hraného celovečerního snímku bezostyšné vykrádání Spielbergovské tetralogie o Indiana Jonesovi...(24.11.2006)

• - Angelině Jolie (Lara Croft) dělalo největší problém naučit se střílet pravou rukou. Je totiž levačka. (DominikV)

• - O roli Lary Croft prý vážně uvažovala i Demi Moore. (Karlos80)

• - Spoiler: Když Lara při finální bitce usmrtí svého protivníka ranou do srdce, drží jej na své levé straně a uštědří mu svou levou rukou úder na jeho pravou stranu. Kdežto srdce je na levé straně. (DominikV)