Lara Croft - Tomb Raider

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

• tron

„Ráno som sa zobudila s HROZNOU náladou.“ Jeden kritik svojho času o novom albume Michaela Jacksona napísal niečo v štýle "čakanie naň bolo lepšie". Pri tomto príšerne nakrútenom/napísanom/zostrihanom/obsadenom filme sa mi jeho slová vrátili ako bumerang. Hrozne som sa na to do kina tešil a prvým negatívnym recenziám som odmietal uveriť. Zle som urobil - taký znechutený som večer z kina už dávno nevychádzal. Je to stratený prípad, tento Indy v sukni. Jediným pozitívom je Angelina Jolie, hŕstka akčných scén a Rimmer s guľovnicou, v papučiach a v župane. Výsledok je miestami o ničom, inokedy len nudný, rozpačitý, rozťahaný, nevierohodný, chaoticky zostrihaný a herci úplne nezaujímaví (od Jona Voighta, "veľmi vtipne" hrajúceho hrdinkinho otca, až po začínajúceho Daniela Craiga). Fuj! Kino Považan NMnV 2001(1.11.2004)

• Indiana

Tak tohle byla mega blbost, která i při nehorázném rozpočtu na mě působila jako nějaký televizní seriál (především kvůli těm směšným vizuálním efektům a laciné výpravě). Plus když k tomu připočtete nevýraznou Angelinu Jolie, ještě více nevýrazné záporáky a stupidní (předvídatelný) scénář, musí vám dojít, že to je prostě blbost, kterou nemohl zachránit ani Jon Voight, ani Chris "Rimmer" Barrie.(8.6.2005)

• castor

Jak jednou řekl Michael Madsen: „Když jste zedník, pokládáte cihly. Když jste herec, hrajete..“ To aby trošku rozptýlil atmosféru při otázce, jaké sra*ky občas natočil. U Lary nejde ani tak o herce, ale o ty, kteří stáli za kamerou. Tady nikdo nic moc říkat a vysvětlovat nemusí, kvalita si tu totiž šla na hodně dlouhý výlet a kdysi velmi zajímavý Simon West jen smutně přešlapuje na hranici trapnosti!!(14.12.2005)

Tak jsem si pustil zas jeden film z mých raných let. Tomb Raider byla moje oblíbená herní série. Když tehdy přišla Lara Croft v podání Angeliny Jolie na VHS, tak jsem neváhal a hned jsem si to šel půjčit! Ženský Indiana Jones, asi není to přesný. Akčnější a zběsilejší Mumie asi taky ne. Filmové zpracování TR je něco mezi tím. Srovnávat herní Laru a Jolieninu Laru je těžký. Každopádně film se mi jako takový líbil. Rychle a příjemně to odsýpá a stále je na co koukat. Navíc kromě Lary je tohle můj debutující film Daniela Craiga. A taky nesmím zapomenout, že to je snad jediný film kde vidím Arno... Chrise Barrieho mimo RD. Já tedy Tomb Raidera hodnotím nahoru. Drobné odkazy na hru jsou fajn a myslím, že i mezi herními adaptacemi to není zlé. Velmi příjemný akční dobrodružák. (80 %)(12.2.2014)

• k212

Ach jo, kdyby nebylo docela zajímavého soundtracku, vyhodila bych tenhle film z hlavy raz dva. Za Groove Armadu a jedinou zajímavou scénu (letící nůž), která je podmalována podmanivou hudbou od těchto tvůrců dávám jednu hvězdičku. Druhou dávám za malou dávku ironického nadhledu a suchého málomluvného humoru, který dává tušit, že se dílo nebere až zas tak moc vážně a má jen pobavit.(4.2.2003)