Lara Croft - Tomb Raider

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

• InJo

V tomhle filmu se všichni a všechno snaží tvářit tak zatraceně cool až to působí skoro směšně... Příběh je naprostý blábol, scénář nudný a ta nadupaná (i když řádně nesmyslná) akce, která by se mimochodem mnohem víc hodila do nějaké adaptace superhero comicsu, samozřejmě nemůže zachránit všechnu tu prasečinu okolo. Víc než promarněná šance na poli dobrodružných akčních filmů... 40 %(12.6.2005)

• Big Bear

Když se potká paní Smithová, agent 007 a Rimmer bez háčka na čele, nemůže z toho vzniknout dobrá věc. A také nevznikla. Dnes jsem se zkusmo u Lary zkusil vrátit v čase zpět, kdy jsem s ní prožíval její dobrodružství na PC v krásných devadesátkách. Byla to jedna z mála her, kde mi nevadilo, že hraji za ženu. Bylo tehdy věru na co koukat a tvůrci moc dobře věděli proč do hry nedali archeologa třeba jména Larsona Crofta. Kde nestačily pixely, dotvořovala u všech těch záhybů obraz fantazie. Lara byla prostě sexy symbol své doby a kdo hrál Tomb Raidera ví o čem píšu. Urostlá, štíhlá ve farmářkách s bílým lemem ohrnutých ponožek, kraťáskách a proklatě krátkém nátělníku začínajícím nad pevným pupíkem, který jen s vypětím všech svých bavlněných vláken obepínal to dmoucí se svalstvo na hrudníku. Bylo tedy na co koukat při všem tom lezení a skákání. Nicméně jsem gentleman a nikdy jsem se nesnížil k ,,nude'' patchi, který na Laře nechal jen zbraně... Měl jsem tedy na co vzpomínat a s čím srovnávat. A říkám rovnou, první láska je prostě jedinečná. Angelina sice byla taky fešná, ale moc často špulila nepřirozeně pusu a ty její ,,drsné'' pohledy byly spíše trapné. Ona celá ta zápletky byla zvlářtní a tečku tomu daly zoufalé digitální efekty, které byly i na ten rok 2001 těžký podprůměr. Dávám tedy jen za dvě půlky trojúhelníku a hned jej zahazuji. * *(23.3.2019)

• castor

Jak jednou řekl Michael Madsen: „Když jste zedník, pokládáte cihly. Když jste herec, hrajete..“ To aby trošku rozptýlil atmosféru při otázce, jaké sra*ky občas natočil. U Lary nejde ani tak o herce, ale o ty, kteří stáli za kamerou. Tady nikdo nic moc říkat a vysvětlovat nemusí, kvalita si tu totiž šla na hodně dlouhý výlet a kdysi velmi zajímavý Simon West jen smutně přešlapuje na hranici trapnosti!!(14.12.2005)

• Fr

je drsná, nebezpečná a sexy. je to LARA CROFT. již v úvodu jsme svědky akce, která ukazuje, že do speciálních efektů bylo vloženo spousty peněz. a také, že film bude stát na kouzlu osobnosti A.Jolie, která by se mohla zůčastnit soutěže miss mokré tričko. a tohle vše má oblbnout naše smysli, abychom si nevšímali scénáře, který je jemně řečeno dost naivní. a to je opravdu jemně řečeno.(2.6.2006)

Když jsem to viděl poprvé, tak mi to připadalo jako šílená blbost a dost mě to zklamalo, ale kupodivu když jsem to viděl podruhý, tak muj dojem z filmu byl mnohem lepší a daleke víc jsem se u toho bavil, možná to je tim že moje očekávání už byly menší, ale i tak si teď myslim že to neni tak špatný. Je to něco jako Indiana Jones a taky je na tom dost vidět že se ho tvůrci snažili napodobovat, což se v rámci možností povedlo. Asi nejvíc to připomíná Jonese příběhem, kterej je dobrej, ale někdy je až moc přehnanej, jako třeba když se probudí nějaký sochy a začnou bitkařit, nebo souboj Lary s robotem či cestování časem za svým mrtvým otcem(teda nevim proč zrovna vybrali na roli otce pravýho otce Angeliny Jolie) a taky závěrečnej souboj byl absolutně zbytečnej a spíš to tim pokazili, ale jinak si na akci moc stěžovat nemůžu. Angelina Jolie neni žádná akční hrdinka, ale zvládla to bez potíží a ještě k tomu mě potěšilo, že vypadal skoro stejně jako její počítačová předloha a její přiléhavý oblečení mě donutilo zvýšit hodnocení ze 3* na 4*(12.6.2005)

• - Angelina Jolie v rámci přípravy na roli absolvovala lekce jógy a kick-boxu a naučila se také jak zacházet se zbraněmi. Trénoval ji instruktor britských speciálních jednotek SAS. (HellFire)

• - Když se Lara náhle probudí ze snu o svém otci, drží dýku Xianu z druhého dílu stejnojmenné počítačové hry. (HellFire)

• - Sněm společenství Osvícených se koná v chrámu Santa Maria Della Salute v Benátkách, interiér chrámu je však místnost Painted Hall nacházející se v Old Royal Naval College v Londýně. (rala)