Reklama

Reklama

Mladý Herkules

Obsahy(1)

Známý silák Herkules, nemanželský syn Dia, se snaží svému otci zalíbit a odnese z jeskyně urnu, kterou jeho nevlastní bratr Áres Diovi ukradl. Áres a jeho vlastní sestra Discord Herkula nenávidí. Zároveň usilují o život korintského krále Aesona. Jenže urna se nešťastnou náhodou otevře a tornádo začne bičovat zemi. Herkules je nešťastný, protože ji nemohl Diovi vrátit… Jeho matka Alcmene, která ví, že ho Zeus zplodil, ale později zavrhl, mu poradí, aby odešel do školy bojového umění, kterou vede kentaur Cheiron. Ve škole se Herkules seznamuje z Iásonem z Korintu a jeho partnerem v učení se stane zlodějíček Iolaus. Do kasáren přichází do učení také dívka jménem Yvenna, jejíž vesnici přepadli nájezdníci. Herkules dělá v bojovém umění pokroky a naučí se všestrannému bojovému umění. Král Aeson náhle onemocní a Jáson odjíždí za ním. Doprovázejí ho Herkules a Iolaus. Jáson doma zjistí, že otec leží na smrtelném loži a králem se stal otcův ztracený bratr Pelias. Je to však Áres, který se za Pelia vydává. Spolu se sestrou Discord kují pikle proti Herkulovi. Aesonovi by pomohlo pouze zlaté rouno, které vyléčí každou nemoc. A tak se Iáson s kamarády vydává na plachetnici rouno hledat… Na jednom z ostrovů je svede Siréna a dva členové posádky se navzájem pobijí. Konečně doplují na Korsénii, kde v pagodě visí zlaté rouno. Dřív, než ho dostanou, musejí se utkat s obrem, kterého Herkules zabije. V boji umírá Yvenna, která studovala bojové umění proto, aby pomstila smrt své rodiny. Iáson se vrací do Korintu se zlatým rounem a jeho otec se probere. Pelias pak prozradí Herkulovi, že je jeho bratr Áres, a oba se utkají v souboji… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (11)

Molir 

všechny recenze uživatele

Prijemna pohodovka, uznavam, ze nekomu to muze pripadat jako totalni blbina (pokud se vam nezamlouva Xena a Hercules: Legendary Journeys, tak tohle radsi ani nezkousejte), ale ja se u toho celkem dobre pobavil... proste "teenage pop-fantasy" ;-) verze vypravy za zlatym rounem... z ciste technickeho hlediska misty pomerne zajimava kamera a dost dobre sednouci hudba... ()

Reklama

Angie91 

všechny recenze uživatele

Jestli tohle měla být náká parodie na Herkula tak se jim to docela povedlo. V teen podání bych to nenazvala ani filmem, byla to veliká kravina a doufám, že se příště takovým už vyhnu... Mělo to IQ houpacího koně a ani jako zábava mi to nepřišlo moc vtipný, takže pokud máte jen trochu rozumu ani si nezkoušejte tento film pouštět. ()

Jamajdzan odpad!

všechny recenze uživatele

Od zpracování Herkulese jsem po předchozích zkušenostech nečekal kvalitu příběhovou ani hereckou, ale po shlédnutí filmu jsem zjistil, že i tak jsem očekával příliš. Přesně nevím jestli to má být T.J.Scottova pomsta všem fanouškům kvalitního filmu nebo zda to opravdu myslel vážně, ale toto je odpad v tom pravém slova smyslu. Možná bych mohl dát hvězdu za to, že mě film místy dokázal rozesmát, ale vzhledem tomu, že to předpokládám neměl bý účel, tak nemohu hodnotit jinak... ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Samostatný film, který představil základní situaci pro navazující seriál Mladý Herkules. Nápad na teen dobrodružství bájného reka samozřejmě náleží do hlavního seriálu Herkules s Kevinem Sorbo, ve kterém se často vzpomínalo na jeho mládí. Navíc v této době svého Herkula měli i u Disneye a i oni to postavili jako from zero to hero. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama