Případu sexuálně motivované vraždy studentky filozofické fakulty se ujímá tým kriminalistů vedený postarším a konzervativním vrchním komisařem Slámou (J. Slovák). Jeho tým tvoří energická a inteligentní Lída Stehlíková (M. Issová), která žije v partnerském svazku se ženou a genderově předpojatý Ondřej Zach (T. Bambušek), který si svoji kolegyni pro její orientaci stále dobírá. Tím vzniká v týmu vyšetřovatelů poněkud výbušné prostředí. Fakulta je ochromena tragickou událostí a tísnivou atmosférou, způsobenou policejním vyšetřováním vraždy. Děkanka Klusová (J. Čvančarová) následkem událostí nebezpečně zvyšuje svoji aktivitu. Zaměřuje se především na nekorektní vztahy mezi studentkami a profesory. Exemplárním případem se stávají vedoucí katedry Mojmír Mádler (L. Veselý) a jeho studentka Klára Machová (S. Haváčová). Kriminalisté vyšetřují vraždu studentky Daniely (K. Trnková) a přitom se stále více utvrzují ve svých odlišných verzích. Zach má svého jednoznačného favorita a na něm trvá. Lída Stehlíková se naopak zaměřuje na chování některých podezřelých členů divadelního spolku a klíč hledá v obsahu skandálního románu Soni Kostkové (P. Hřebíčková) POZADÍ UDÁLOSTÍ, jehož výtisk byl nalezen na místě činu poblíž těla oběti... (Česká televize)

Lukrecie

Mě to teda vůbec nebaví. Podivné obsazení, major, který není major ale pardon takový Ňouma. Blbý kecy a poznámky a vše hlavně aby bylo trendy nebo spíš rádoby trendy.... umělé, nepřirozené. To je zase slátanina. Realita: máme tu situaci sexuálního zneužívání na školách. Realizace: ztvárníme to tak, jak to vyhovuje mocenskému a šovinistickému uspořádání společnosti. To, že někdo s někým x let žije není zneužívání. Zajímavý a trefný komentář honajz. Většina žen je zde schválně zobrazena tak, aby budila antipatie! ()

halogenka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Serial, ktery je jako jeho hlavni hrdina - tvari se hrozne chytre a na oko resi nejaka ozehava aktualni temata, ale cokoli, co by mohlo byt opravdove nebo zajimave, hned shazuje svym prizdisracstvim a radoby humorem. Vetsina postav (zejmena zen) jsou tu jen jakesi karikatury, cele to hrozne smrdi machismem a malomestactvim maskovanym za intelektualstvi. ()

honajz

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Strašně se těším na zítřejší Případy 1. oddělení, kde jsou policajti uvěřitelní a pátrají co nejblíže reálným vyšetřovacím postupům, a ne že se třikrát za díl potřebují shrnout to, co už si předtím několikrát řekli a ty řeči nikam nevedou, spíše to vypadá, jako by dostali herci pokyn improvizovat na téma, co si asi tak ti policisté mezi sebou mohou říkat. Jinak došlo na má slova u komentáře k minulému dílu - lesbická rodina hlavní vyšetřovatelky je pohodová, bez konfliktů, všichni se mají rádi a jsou k sobě vstřícní, prostě idylka oproti těm fuj fuj heterosexuálním manželstvím. Jinak děj se nikam nepohnul. Btw si myslím, že vrahem je ten plešatý klíčník. ()

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatímco Havelka doma „zahlazuje“ stopy noční rozkoše, na fakultě startuje vyšetřování vraždy. A Univerzita Palackého v Olomouci má problém. Jasně, ambiciózní vyšetřovatelka Martha Issová řeší při sdělování tragické události rodičům soukromé hovory a její šéf na jejich křesle „cvičí“ s bolestivými zády, jinak to ale má spád a třeba slovní přestřelky mezi Havelkou a dalším detektivem Tomášem Bambuškem jsou za mě fajn – dialogově i herecky. Tip na vraha mám a asi se nespletu. Ovšem samotné vyšetřování zločinu je jen záminkou k tomu, aby si autoři mohli hrát s komplikovanějšími mezilidskými vztahy. Zároveň se začínají vyskytovat následky kroků upjaté děkanky (samozřejmě netvrdím, že české akademické prostředí je v téhle otázce zdravé jak řípa), která hodlá potírat vztahy mezi pedagogy a studentstvem. Naštěstí pryč (ale ještě se vrátí) je špatně napsaná a zahraná postava manželky hlavního hrdiny (Katarzia to schytává oprávněně), navíc odskoky do pražského ateliéru vyznívají rušivé. Tak nízké hodnocení se mi nicméně zdá přehnané, možná i proto jdu o hvězdu výš. ()

6thSun

Těžko brát vážně jakékoli dílo, kde rodiče, kteří se právě dozvěděli o smrti své dcery jsou tak v pohodě, až to vypadá, že je smrt potomka potěšila. Do toho vyšetřující policistka, která si jde uprostřed sdělování oné tragické události vyřídit hovor a minutu mluví nahlas bez nulového náznaku empatie. Po tomhle by musela dostat vyhazov, nadřízený, jenž je u všeho přítomný, jí ale jenom lehoulince vyčiní a poté od ní s povděkem přijme brufen na bolest zad. ()