Žabí teror

R. J. Kizer

Scénografie:

Dins W.W. Danielsen

• Lima

Po revoluci se u nás objevilo několik obskurních distribučních společností, které náš malý videotrh zaplavily ještě obskurnějšími lacinými béčky. Jednou z nich byla společnost, na jejíž jméno si už nevzpomenu a jejím žhavým koněm ŽABÍ TEROR. Na obalu muskulatorní jedinec se samopalem, k nohám se mu vinula na jistých partiích vyvinutá slečna a okolo stály rezolutně tvářící se žabáci se střelnými zbraněmi rozličného druhu. No řekněte, kdo by něčemu takovému odolal? A tak jsme si to tady s kolegou Cooperem půjčili a těšili se na blitkózní béčko. Bylo to ještě horší, než jsme si mysleli. Těžce ubohé a amaterské, ale ti herci ve špatných maskách měli něco do sebe. Vlastně nic, ale to si jenom tak morálně zdůvodňuji, proč jsem za takovou blitku dal 20 korun půjčovnýho a obětoval tomu hodinu a půl svého času.(11.5.2003)

• Isherwood

Problém většiny těchto postapokalyptických béček se zmutovanými zvířaty bývá většinou stejný: a) mají zatraceně lákavý název a plakát, b) jsou neskonale dementní. No, a Žabí teror má oboje. I když nutno uznat, že masky žabáků se relativně povedly a dámské osazenstvo se vyvedlo (i když ne herecky) natolik, až chlapovi brada padá. Ne, že by to na tu jednu hvězdičku stačilo, ale za ten srandovní suspenzor s vestavěnou bombou… :)(30.11.2007)

• Chupacabre

Tento film jsem viděl asi v 10-ti letech, to mě ještě docela bavil, ale dnes raději zapomenu.(18.11.2007)

• JFL

"Žabí teror" v sobě spojuje elementy trashových i žánrových klasik jako "Amerika 3000", "Chlapec a jeho pes" či "Útěk z New Yorku", má skvostné herecké obsazení v čele s Roddym Piperem a Sandahl Bergman a premisu i jednotlivé prvky, které by z něj mohly udělat famózní campovou brakovku. Bohužel ale veškerý potenciál pohřbývá neschopácká režie a zfušovaný scénář, tedy pokud vůbec nějaký existoval. Ne náhodou režisér Donald G. Jackson později proslul jako praktikant "zenové filmařiny" Scotta Shawa, která právě vychází z nepotřebnosti scénáře. "Žabí teror" tak zůstává typickým produktem VHS éry, kdy stačilo mít nápad, který obstojí v podobě plakátu či traileru (obojí je v tomto případě vynikající), zatímco samotný film byla jakási přidružená povinnost a nebyl radno věnovat jí příliš úsilí. Dnes se toto fiasko nicméně stává nečekanou kuriozitou, neboť vykazuje překvapivě silné paralely s ničím menším než "Šílený Max: Zběsilá cesta". Také zde totiž máme ikonického hrdinu (Roddy Piper byl známý wrestler), který je větší část filmu v pozici pasivního oběktu bez vlivu na vývoj vyprávění, silné aktivní hrdinky a příběh o osvobození chovných žen ze spáru záporáka, což eskaluje v honičku vyšinutě modifikovaných automobilů pustinou. Nutno ovšem dodat, že na rozdíl od skrznaskrz emancipačního Millerova mistrovského díla se "Žabí teror" nese v očekávaném duchu osmdesátkového machismu, podkuřování patriarchátu a to nemluvě o zneklidňující scéně přitákávající znásilnění za užití drog. Je pěkné vidět, že se společnost a popkultura od dob "Žabího teroru" přecjen posunuly.(15.8.2015)

• choze

Jen bych doplnil Limu a dodal, že ona obskurní společnost se jmenovala LARS a dále vydala třeba KUKUŘIČNÉ DĚTI, SLIMÁKY nebo V PASTI. Za geniální žabí námět (i když zápletka s antihrdinou zachráněným z křesla a poslaným s implantovanou bombou proti jeho vůli na misi do nebezpečné zóny těžce vykrádá ÚTĚK Z N.Y.) a VHS cover, ucházející masky a množství atraktivních slečen dávám tu jednu hvězdu, ale jinak je post-katastrofický ŽABÍ TEROR katastrofa. Sice to není tak trapné jako tromárny, ale je to přibližně stejně nudné a neakční. Defacto je tu jen jedna větší akce a sice podprůměrná honička dvou futuristických vozítek na konci, jinak se tvůrci zaměřili na humor, ale nějak zapomněli být vtipní. Film se dočkal pokračování ŽABÍ MĚSTO II (1993), kde si Sama Hella zahrál Robert Z´dar, TOAD WARRIOR (1996) a MAX HELL COMES TO FROGTOWN (2002).(27.11.2007)

Zábavný post-apocalyptický film. Film jsem viděl někdy v první polovině 90. let na VHS. Zajimavá hlaška:" Váše dcera zrušila obvinění ze znasilnění, protože zjistila, že je těhotná." Tento film musí člověk brát s humorem a nostalgii.(14.9.2008)

• Ruut

Žabácká verze Šíleného Maxe říznutá Planetou opic? No ne tak uplně :-). Mohlo to být naprosto ultimátní béčko a totalní sranda, jenže to by to musel natočit někdo jiný než (původním povoláním zápasník) Roddy Piper, který si samozřejmě zahrál i hlavní roli ó. Takhle je to většina filmu exemplarní sbírka výpotků jednoho egoistického, ješitného a buranského pitomečka, který sází jednu traparnu za druhoua tváří se ři tom jako James Bond. Trošičku přecejen tento blábol pozvedne poslední pulhodinka filmu a dvojice hezkých "asistentek" hlavního "hrdiny". Jo a to poslední co vás zajímá asi ale nejvíc - jo prsa tam jsou ...(6.1.2009)

Tak tohle u nás vydala společnost LARS. Obal vynikající,dějově velkej podřaďák. Tady se šetřilo,aby bylo na kostýmy a masky zmutovanejch žab. Zápletka slušná,ženský pěkný,ale ten dojem studijovýho filmu mi nedá spát.(9.5.2006)

• matestlust

Bohužel sem nevydržel na takovou ptákovinu koukat do konce a to jsem milovník post-apocaliptických béček velikej...Ale tohle je fakt kravina nehorázná.Jediný,na co se tam dá koukat,sou krásný kozy jedné z Piperovo společnice,to mi ale bohužel nestačí...(3.6.2008)

• Anderton

Kamarátovmu videoprehrávaču zo začiatku 90. rokov muselo byť z tohto "filmu" aj vďaka mne poriadne zle.(30.4.2015)

• ben666

No dávám dvě hvězdy jen za pěkný holky a žabí masky, jinak film nic moc teda..(14.6.2015)

• McLushi

Čekal jsem originální pecku. Originální Žabí teror teda je - to musím uznat ale o pecce bych si nebyl až zas tak jistý. Na odpad to není protože jsem to celé zkouknul s lehkým úsměvem a párkrát jsem se pobavil.(4.2.2008)

• MrPierc

Hlavní hrdina patří v postapokalyptickém světě mezi poslední mužské samce, kteří jsou schopní rozsévat mužské sémě. Je to legenda mezi samci a má nedobrovolně rozmnožit americkou rasu. Je využit ženskou ligou pro obrodu lidstva a musí najít přeživší ženy. Každá žena ve filmu je modelka a každá mu kvůli jeho pověsti leze do kalhot. Problémem je, že mu ženská liga dala pás cudnosti s výbušninou. Proto je musí poslouchat a bojuje i proti zmutovaným žábám, které vede nelítostný žabotyran s logem Mercedesu na hrudi. Tenhle film nemá chybu, scénář dokonalý, herci nehrají, triky neexistují a natáčelo se to v jedné staré továrně. Hlavní hrdina hází se samurajským mečem jako s vrhacím nožem, krev je oranžová a na konci ho čeká největší boj. Musí oplodnit plné auto neznámých žen, které mají inteligenci malého slůněte. Přejme mu štěstí a výdrž, bude jí potřebovat.(31.12.2012)

Posledni samec na zemekouli v doprovodu luxusnich vojakyn se vydava s pasem cudnosti do zabiho meste. Ja vim ze je to mega thrash jenze me se to zatracene libilo. Jako skolakovi i dneska(21.2.2012)

Nebert mé hodnocení moc vážně, film jsem viděl před strašlivou dobou. Ale ten námět, to zpracování, to je prostě béčko se vším, co na něm mám rád. A ty masky obojživelníků nemají chybu.(31.5.2011)

• TERRORDROME

Tento film má všetko čo také béčko potrebuje, pompézny názov, pošahanú story, postkatastrofické kulisy, zmutovaných gangsta žabiakov, sexi ženské a elektrošokový pás cudnosti pre mužov. Hrdina, jediný potentný chlap široko-ďaleko, ho vyfasuje aby musel ísť oslobodiť ľudské otrokyne do žabieho mesta. Avšak škoda námahy, tento Žabí Teror je bohužiaľ rovnako nemohúci ako hociktorý iný zabudnutý kus trashovej produkcie. Väčšinu času sa tam takmer nič nedeje, trvá dlho než hrdina s parťáčkami dorazia na miesto a aj potom sa stále len kecá. Niektoré pokusy o humor sú slušné, hlavne Piperova snaha nenechať si uškvariť gule, ale to ako sa na neho furt vrhali všetky ženské ( vrátane žabej striptérky ) aby ich ošukal bolo skôr otravné. Viac-menej jediná akčná scéna je pre tento žáner typická púštna naháňačka dvoch obskurných vozítok. Masky žabiakov sú podarené a ich "herecké výkony" o žabie stehno prevyšujú nemaskovaných kolegov. Roddy Piper je taký vytlemený kokotko, uveriť mu borca sa mi nejako nedarilo. Ešte že tu je ďalšia béčková postapo/fantasy klasička ktorá nikdy nemohla odolať roli v poriadnej chobotovine - Sandahl Bergman v čiernom erotickom prádle a obrovskými okuliarmi navrch. Žabí Teror mohol byť pecka, ale to by sa musel hlavne rozhýbať a dať viac života do toho umierania.(2.11.2014)

Postapo trash s výpravou za pár šupů, který není ani moc akční, ani moc násilný, a celkově je tak nějak "krotký" (té divnosti a bizáru tam není málo, ale všechno je jen tak nenápadně naznačeno, nikdy nedojde k utržení ze řetězu). Ovšem ta pošahaná zápletka, to všudypřítomné sexuální dusno a ta hora nadsázky navrch, to mě prostě bavilo. Tenhle film je ze všeho nejvíc komedie, a když oceníte humor ve stylu neustálého balancování na hraně trapnosti, je to komedie poměrně vtipná. Solidní tři hvězdy.(23.7.2017)

Roddy Piper(They Live) správnej ovar,sexuální zápletka. Žáby "pěkně" udělaný,motorová pila,a hraje tam paní z Conana.Kdo by to moh nemilovat?(13.1.2008)