Neviditeľný muž ma ihneď zaujal svojim zmyslom pre detail. Nečakal som, že sa bude scenárista obťažovať vecami ako zimou, snehom, mrázom, jedením, atď, aby vďaka týmto detailom aj film vypointoval. Film má jasné posolstvo, vplyv moci (poprípade drog) na osobnosť človeka. Všimnite si, čo je ešte na začiatku spúšťačom hrdinovej agresie. Tá vyše hodina uplynie v zbesilom tempe plného nápadov, akcie a skvelých a chytrých trikov. Na konci nám režisér neostane vôbec nič dlžný, ako sa presvedčíme v záverečnej scéne filmu.(24.10.2012)

,,AK SI DÁ DOLE VŠETKO OBLEČENIE, NECHYTÍME HO ANI ZA TISÍC ROKOV." __ Ja som sa nikdy nestotožňoval s pasážou z ,,Pekařovho císaře" (,,Chce někdo z vás být neviditeľný?" ,,Ne!"), i keď samozrejme ako film dobre ukazuje, nič nie je ideálne. Po technickej stránke je hrbá handier so slnečnými okuliarmi azda najdokonalejším zo starých filmov - dokonca aj tohoročný King Kong oproti nemu vyznieva ako chudobný príbuzný, i keď triky vo ,,Veľkej opici" vznikali predsa len trocha inak. A vidieť tu starú Rose Dawsonovú z Titanicu ako mladicu (23 r.) je tiež príjemný zážitok.(13.5.2010)

čekal jsem méně a dostal jsem více, pěkně promyšleno, klobouk dolů.(29.5.2015)

Narozdíl od dle mého názoru trochu přeceňovaného Whaleova Frankensteina, je tohle hororové sci-fi na svou dobu skvělým a velmi zábavným snímkem, na který velmi rád vzpomínám jako na jeden z nejlepších filmů třicátých let minulého století. Film nabere na síle hned v první scéně, kde neznámý muž v bandážích prochází sněhovou vychřicí, načež rozrazí dveře baru a stane se středem pozornosti nejen všech zákazníků, ale i diváků. Chytrý a na velmi dobré triky bohatý snímek, který překvapí, rozesměje, ale i vyděsí.(18.6.2011)

Jo, Whale prostě vhálí. Na svou dobu je to velmi povedené dílo.(1.4.2013)

Klasika, která i přes určitou efektnost nekašle na psychologii postav. Claude Rains zvládá svým hlasem ztvárnit dokonalý portrét šílenství, o zbytek se starají trikaři, kterým se povedlo dobu několikanásobně předběhnout dobu. Veškeré efekty tak působí naprosto přirozeně a uvěřitelně. Díky krátké délce má navíc Neviditelný muž opravdu vysoké tempo, možná až moc vysoké na úkor atmosféry. I tak ale rozhodně film, který stojí za pozornost a kterému ty desítky let od jeho vzniku neubrali vůbec nic. 80 %(26.8.2010)

Největším hororem byla ta uřvaná hostinská ze začátku.... Uznávám, že na tehdejší dobu jsou tu hodně slušné triky a já jsem celkově mile překvapena. Dokonce ani nevadí ta krátká stopáž, díky tomu nejspíš nejsou ve filmu žádné nudné a zdlouhavé scény.(4.3.2019)

Pan režisér nás vstřelí přímo do rozjetého vlaku, takže žádné zdržovačky s vynálezem séra neviditelnosti. Náš hlavní hrdina je už od začátku invisible a může začít hon o jeho hlavu. Velmi dobře napsaný příběh, který si de jasnou cestou a nenudí, ba naopak, diváka už kvůli krátke stopáži dokáže velmi bavit. Asi by mě nikdy nenapadlo, že už v roce 1933 si dokáží takhle vyhrát s trikovou stránkou filmu a konečný výsledek bude vypadat takhle dobře. V tehdejší době to muselo být něco neuvěřitelného a dnes je to právem kultovní film.(8.1.2012)

Z tohto je cítiť anglickosť a históriu filmu. Je to skvelý sci-fi príbeh s úžasnými trikmi na svoju dobu. Páči sa mi, že sa ide vo filme hneď na vec, bežní ľudia dávajú tipy, policajti ukazujú, že nie sú naivní, dialógy sú také asertívne s príchuťou anglickej hrdosti. Určite film pre fajnšmekrov, ale nemyslím si, že po rokoch sa to dá brať ako horor, ja som sa občas zabával ako keby to bola komédia. Nudiť sa pri tom nedá, aj keď isté výpadky to malo, najmä pri dialógoch a deji okolo starého vedca, priateľky neviditeľného muža je to pútavé až do konca. Až na tú manželku majiteľa pohostinstva a ubytovne boli tí herci a herečky v celku presvedčiví. Triky boli skvelé, pád auta, vykoľajenie vlaku, zneviditeľnenie. Záver so zabitím bol troška divný v tom, že hlavný hrdina si neuvedomil, že jeho stopy sú vidieť a nechal sa ľahko zastreliť, ale koniec so zviditeľnením po smrti bol jedinečnou vecou. Nie nadarmo má aj svetovo celkom dobré hodnotenie. Tento film zasluhuje na svoju dobu určite potlesk a má aj isté menšie skryté posolstvo.(13.6.2012)

Film je to zajímavej, příběh je dost dobrej, i když se z tohoto tématu dalo vytěžit možná ještě trochu víc, ale bohužel tomu chybí výraznější herci. Jediný kdo stojí za zmínku je Claude Rains, ale toho bohužel buď vůbec nevidíte (jak z názvu logicky vyplívá), anebo vidíte pouze zafačovanou hlavu a černé brýle.(23.7.2008)

Pro Rainse dost nevděčná role:) Po všech stránkách vydařené. Speciálně v tomto případě by mě zajímal film o filmu. Snad jen tu vřískající hostinskou bych ubezdušila, ale to je jediný mínus.(18.11.2011)

• K.I.N.G.

Otřesné charaktery, které mě přiváděly skoro až k šílenství. Sci-fi aspekty jsou ale dobré.(6.6.2016)

Bomba. Obrovské překvapení. Obdivuhodné triky (na svoji dobu samozřejmě), skvělý příběh, člověk se i zasměje... mně v tomto filmu nic nechybělo a chystám se na další Whalerovy filmy.(14.11.2005)

Škoda, že toľkých nadaných mužov zničí ich ego. Film bol na svoj rok vzniku veľmi kvalitne spracovaný, najmä po technickej stránke.(22.3.2012)

Čiernobiela hororová pecka štúdia Universal, ktorá sa právom zapísala do dejín kinematografie, podobne ako jej dvaja starší bračekovia FRANKENSTEIN a DRACULA. Neskutočne pôsobivá atmosféra a strhujúci ( no neviem ho ináč nazvať ) hlas Claude Rainsa vás na niečo vyše hodinku spoľahlivo pripútajú do kresla.(12.9.2010)

• d-fens

ocenenia : MFF Benátky 1934 - Zvláštne uznanie poroty(28.9.2014)

Na tu dobu opravdu nevídaná podívaná.(22.7.2011)

Neuvěřitelně nestárnoucí filmová klasika u které jsem se ani na moment nenudil a triky jsou stále ohromující(6.5.2009)

ÚVOD: Existujú výnimoční režiséri, ktorí prispeli do kinematografie snímkami, ku ktorým sa rád vraciam, ale medzi extrémnymi skvelými dielami sa nachádzal jeden medzi nimi: Francis Ford Coppola:1.The Godfather- ,2.The Conversation(stred) ,-3.The Godfather PART 2./Christopher Nolan:1.Batman Begins- ,2.The Prestige(stred) ,-3.The Dark Knight...a ďalšie podobné príklady... Tento prípad nastáva aj pre JAMESA WHALEA, ktorý po prvom FRANKENSTEIN, nakrúca práve THE INVISIBLE MAN, tesne pred BRIDE OF FRANKENSTEIN. A ja som taký nadšený z Dr.Jacka Griffina, že mám radšej toto DIELO ako tieto dva klasické snímky s Frankensteinom. A pritom som si sprvoti myslel, že sa to bude niesť v úplne inom duchu, ale aj keď je dosť brutálny killer, tak som mu musel držať palce, síce pokiaľ by neboli všetci takí FOOLS, tak by v pohode vynašiel liek, ktorý by ho vrátil späť... Títo primitívni pomätenci to nepochopili, robili mu zle, a tak mu neostávalo nič iné ako likvidovať každého, kto mu vojde do cesty, ale aj tak z tej neviditeľnosti sa mu zatemnil mozog, a pokiaľ ho dostanú, pretečú hektolitre krvi: Predstavte si, čo by ste robili vy na jeho mieste?Ja by som robil... Claude Rains JE INVISIBLE v neuveriteľných trikoch na tú dobu mi ostáva rozum stáť, niečo ohromujúce+taktiež jeho zlovestný smiech plný nenávisti a vzrušeniu po zabíjaní... GLORIA STUART, sakra veď ona je staršie vydanie Rose z TITANICU JAMESA CAMERONA, tu je o 60 rokov mladšia a veru, že je kosť, čo nejaký priestor sa jej nedostáva.Ale som rád, že som ju videl za mlada. The Invisible Man považujem za možno lepšie ako obidva Frankensteiny do kopy. Omračujúce dokonalé trikovo herecké dielo, ktoré predbehlo svoju dobu, ktoré fascinuje ako nič iné.Fenomenálny Film.(3.9.2014)

Filmy které mají čáru života našich prarodičů nemusí nutně připomínat roztřesenou hromádku vrásek a šedin. Právě Invisible Man (1933 ) je příklad klasiky, kterou lze stěží natočit lépe (pouze jinak) jednoduše proto, že je silný ve všech aspektech, ať jde o speciální efekty, mrazivou atmosférou či herecké obsazení. Claude Rains svým jedinečným nakřápnutým hlasem dokázal zatlouct pěkně ostrý hřebík do sluchových aparátů. Výborně dokresluje charakter hlavního anti-hrdiny pološíleného vědce ze kterého se postupem času stává vše možný jen ne milej chlapík. Když už jsme u hlasivek, ve filmu se vůbec vyskytuje pár podiných charakterů, v čele s paní domácí alias Una O'Connor. Nepochybuji o tom, že kdyby dostala víc prostoru tak by divákovi vyječela díru do hlavy.(3.12.2009)