Filmy které mají čáru života našich prarodičů nemusí nutně připomínat roztřesenou hromádku vrásek a šedin. Právě Invisible Man (1933 ) je příklad klasiky, kterou lze stěží natočit lépe (pouze jinak) jednoduše proto, že je silný ve všech aspektech, ať jde o speciální efekty, mrazivou atmosférou či herecké obsazení. Claude Rains svým jedinečným nakřápnutým hlasem dokázal zatlouct pěkně ostrý hřebík do sluchových aparátů. Výborně dokresluje charakter hlavního anti-hrdiny pološíleného vědce ze kterého se postupem času stává vše možný jen ne milej chlapík. Když už jsme u hlasivek, ve filmu se vůbec vyskytuje pár podiných charakterů, v čele s paní domácí alias Una O'Connor. Nepochybuji o tom, že kdyby dostala víc prostoru tak by divákovi vyječela díru do hlavy.(3.12.2009)

Kromě neuvěřitelně úžasných triků (nejen neviditelnost, ale i scéna vykolejení vlaku nebo pád auta ze srázu) má film skvělou režii Jamese Whalea, výborný scénář R. C. Sherriffa a výtečného Clauda Rainse, který není vidět, ale dokonale hraje hlasem a jeho proslov o neviditelnosti a ovládnutí světa je naprosto perfektní. Z dalších herců stojí za pozornost především William Harrigan (Dr. Kemp) a Gloria Stuart (Flora Cranley) Film má strhující tempo a velmi dobrou hudbu a kameru. Nejlepší horror 30. let.(27.12.2008)

Opravdu skvělá podívaná, která za těch 76 let ani nijak moc nezestárla. Hned na začatku vás tvůrci vhodí přímo do centra dění, nekonají se tedy žádné klasické žánrové scény typu: vědec vnalézá preparát, vyskouší ho na sobě a... Ne. Do děje se dostáváme když už je Griffin neviditelný a snaží se nalézt lék. Triky jsou opravdu na tu dobu úžasné. Avšak ta hlaví věc kromě skvělých triků je Claude Rains. Ten člověk je fakt ďábel. Celý film pracuje prakticky jenom s hlasem, ale výsledek je ohromující. Už jenom ten absolutně šílený smích! Scény kdy se Neviditelný muž utrhne ze řetězu opravdu stojí za to. Z klasických universalovských hororů, které jsem doposud viděl rozhodně nejlepší. Jediná věc co mi vadila byla ta baba v hospodě (tu bych sejmul jako první). Z toho jejího řevu mě fakt už bolela hlava. 9/10(31.10.2009)

Z monster Universalu je neviditelný muž tím nejlepším kouskem. Máme tu skvěle zpracovaný román, povedenou zápletku a výborného Claude Rainse v hlavní roli. A ačkoliv nejde vidět, jeho charismatický hlas vše odříká za něj. Zapomenout nesmím ani na přelomové triky, 5 hvězd.(25.1.2015)

Tohle je zatím nejstarší film, co jsem kdy viděl a byl jsem skutečně překvapen jeho kvalitou. Takové efekty na rok 33 bych nečekal. Chápu, že měli tehdy menší nároky na hororový žánr, jenže tohohle se skutečně nikdo nikdy nemohl bát - však ona je to místy i komedie (ne zpracováním, ale úmyslně).(29.3.2015)

Vyborný film po všech stránkách, který efekty strčí do kapsy mnohé filmy i z 80-tých let.(6.2.2016)

Kniha byla skvělá a film neméně skvělý, hodně se držel knižní předlohy až na menší vyjímky.(16.5.2011)

Mezi filmy, které televize před lety uvedla v nočním filmovém klubu, patří tento hororový skvost natočený ve třicátých letech podle románu H.G.Wellse k nejkvalitnějším snímkům tohoto žánru. Je to strhující příběh od první minuty s nápaditými technickými triky, kterými tvůrci předběhli svou dobu o desítky let. Film byl natočen podle skvělého scénáře s kvalitními herci. Veškeré efekty působí přirozeně a uvěřitelně. Není jen hrůzostrašný, ale i zábavný, napínavý i vtipný, rozesměje i vyděsí. Ve své době fascinující podívaná, dnes výjimečná filmová lahůdka pro pamětníky i hororové nadšence. Taky ráda mlsám.(22.2.2016)

Mistrovské dílo,které nezestárlo ani o den. Whale byl přirozený génius. Jinak se to nedá vysvětlit. A nejvíc mě ohromuje,že efekty jsou perfektní i v dnešní digibordelové době. U žádného jiného čb filmu si nevzpomínám,že by triky v podstatě nezestárly. Bravo! Tohle si tedy velký H.G.Wells zasloužil! A Claude Rains(nebo spíše jeho hlas) je něco,na co už nikdy nezapomenete. P.s.filmu se podařilo dokonce! (alespoň pro mě),překonati předlohu! Vzpomínám si jen na jeden další případ,kterým jest Tajemné Okno.(31.1.2018)

V svojej dobe určite revolučné, efekty perfektné. Inteligentne natočená hračka plná nápadov ktorá už síce úplne nevyrazí dych, ale napriek tomu aj 80 rokov po natočení dokáže príjemne prekvapiť. A povedzte mi prosím že som nebol jediný kto mal chuť zastreliť tú starú uvrieskanú pizdu :)(24.11.2013)

Neskutočne bravúrne efekty na svoju dobu priam neuveriteľné, To je bohužiaľ okrem ešte záživného očakávania krátkej stopáže filmu ako dopadne tak jediné čo na filme upúta. Malo to ako inak už tradičný odkaz tedajšej doby, ale neskutočne dementné správanie sa niektorých postáv ma priam rozčarovali. Celkovo ale vzato, film ktorý určite stojí za to si pozrieť.(25.8.2015)

Takhle má vypadat pořádný scénář a kurevská atmosféra! Nikdy bych nevěřil, že film, který je skoro sto let starý, bude tak napínavý a strhující. Navíc jsem byl uchvácen vizuálními efekty, které musely být na svou dobu dechberoucí. Když se k tomu přidá příjemná stopáž, tak je z toho moc dobrá podívaná. 90%(4.6.2017)

Film mi mierne pripomínal príbeh Dr. Jekylla a Mr. Hyda. Vedec, ktorý sa do svojho experimentu vložil úplne, stratil svoju osobnosť a bol pohltený predstavou moci, ktorý mu jeho objav prinášal. Film bol dynamický, dramatický a napínavý až dokonca. Efekty boli skvelé, nebolo v nich toľko chvastania ako v novšom sfilmovaní z roku... Kratšia stopáž bola dokonca vítanou zmenou a len zvýšila dynamickosť diela.(21.12.2009)

Takový triky? A v tomhle roce?? Smekám, pánové!(7.7.2010)

Normálně bych dal za film jako takový čtyři hvězdy, protože pět si u mě vysluhujou ty snímky, které znam skoro nazpaměť nebo mě něčím odrovnaly, šokovaly, upoutaly. Ale tady mi prostě zůstával rozum stát, jak se v roce 1933 dalo natočit něco tak úchvatnýho, především samozřejmě po trikové stránce. Úvodní scéna, kdy neviditelný muž prochází sněhovou vánicí, nemá chybu, ale naopak svoje určité kouzlo. Jako celé todlecto revoluční dílko... :-)(17.12.2010)

Opravdu skvělé triky,clovek skutečně jen koulí očima celých 71 minut co filmaři dokázali s technikou kterou měli k dispozici.(5.5.2003)

Neviditelný muž je pro mne jasným důkazem toho, že takto staré filmy nemusí být pouze jenom pro pamětníky a pro studenty filmových škol. U tohoto filmu těžko může někdo říkat „na tu dobu to bylo dobré, ale“. Neviditelný muž je totiž skvělý i dnes. Hned od začátku nabírá rychlý spád a až do závěrečných titulků se neobjeví ani jedno hluché místo. Po celou dobu jeho sledování jsem se velmi dobře bavil.(7.7.2006)

"Power, I said!" :) Nápadité, promyšlené, těžko něco vytýkat. Kalhoty zpívající si Nuts in May, samojedoucí kolo atp. atd. Na IMDb poukazují na stopy ve sněhu – je fakt, že by měly mít tvar chodidla, ne boty. Ale to je detail. Pozn. Bass je anglické pivo (už od 1777) , zneviditelňující látka monocane pochopitelně neexistuje.(16.2.2010)

Na svou dobu pozoruhodný horor, který představuje šíleného muže, který se stal neviditelným a má snahu ovládnout svět pomocí vražd a jiných zvráceností, mě to hodně zaujalo a proto dávám 5 *(25.3.2011)

Pouhých 71 minut, ale je to nabité napětím, záhadností, novým objevem, na tehdejší dobu neskutečnými efekty a hlavně film není zbytečně plytký a neobsahuje zbytečnosti v podobě "nabírání" času ve zbytečných vokecávačkách. Hned na začátku je ukázán problém bez zbytečného "tvoření" oné látky. Herecké výkony :D Jsou až zábavné - viz hostinská ve vsi jejíž výkřiky a šílené řvaní si budu pamatovat hodně dlouho, Flora - milá, která mi přišla, že scénář čte přímo nad kamerou :D :D A podobně. Ale na svou dobu je to ohromující film, pro dnešní diváky pro pobavení a chytání se za hlavu, ale nějak se prostě začínalo :)(18.2.2015)