Oslňující filmový debut slavného Claude Rainse, jež bravurně ztělesnil tajemného lékaře, kterému se podařilo objevit sérum neviditelnosti. Maskován bandáží a černými brýlemi, Rains přijíždí na Anglický venkov, aby utajil svůj ohromující objev. Stejné sérum, které mu umožnilo stát se neviditelným, v něm vzbuzuje nutkání páchat čím dál tím strašlivější zločiny. Mistr hororů James Whale natočil podle románu H.G. Wellse film, který dalece předběhl svou dobu a dodnes zůstává nezapomenutelným milníkem světové kinematografie. (oficiální text distributora)

Don Carlos

Vynikající hororově-dobrodružný snímek, který narozdíl od ostatních "monster movies" ukazuje ústředního Neviditelného doslova jako tragickou oběť, která si zaslouží lásku a slzy krásné Glorie Stuart (babča z Titanicu). ()

Stíba

Mám jen drobné, opravdu drobné výtky (a to ještě protivný histerický křik Uny O´Connor a asi 2 místa, kde se podle mě zachovali policisté nelogicky a Griffina mohli chytit) ale ty bezpečně zastiňují pozitivní dojmy z filmu. Nápaditě, promyšleně a s podivně mrazivou atmosférou se tohle dílo vrhá rovnou na věc a za něco málo přes hodinu čistého času ukáže opravdu hodně. Rainsův hlas je tak temný jak jen může být a s vzezřením skvěle dotváří jeho temné diktátorské myšlení, které s ním stejně jako tajmená látka odejde. Závěrem jen snad otázka. Vysvětlí mi někdo konečně jak na počátku 30. let provedli ve filmu znevidětelní osoby takovýmhle způsobem?? Nevídané... ()

AloeB

Říkám to znovu, ale je fascinující opět zažít pocit starého filmu. Některé filmové triky či dějové obraty možná už trochu zestárly, i přes tento zjevný fakt jde ale o těžce koukatelnou záležitost, kdy se z nápadu Wellsova originálního příšeráka těží více než výborně - což o to, zřejmě na základě knihy, to však nemohu posoudit, neboť jsem ji nečetl. Je sice trochu úsměvná představa, že náš neviditelňák tam musí skoro celou dobu mrznout nahý, a též je trochu úsměvné si uvědomit, že kdyby nebyl excentrický debil, co rád lide shazuje kloboučky, tak by jej možná policie neřešila a on si dál mohl plánovat své převzetí vlády nad světem - jeho magořinky jsou tu však omluveny zhoubným účinkem drogy neviditelnosti. Pevně věřím, že si takové herectví Claude Rains užil, něco mi však říká, že jej v nějakém jeho dalším filmu asi nepoznám (ta jedna scéna na konci fakt nestačila). ()

Allan

Mimořádně vtipný a moderní snímek. Např. postava uječené manželky hostinského je fantastická a je krásně vidět, jak si svou roli herečka užívala. Pro plné vychutnání všech vtípků je potřeba zhlédnout alespoň dvakrát. ()

Primavera

K filmu som si sadla s pukancami, že si pozriem určite dejovo málo akčnú starú americkú lahôdku... Pukancov som sa ani nedotkla. Dej je dostatočne vzrušujúci, aby divák ani na minútu neodtrhol zrak. Napätie sa graduje a súčasne je tu aj priestor na úvahy, kam dovedie človeka jeho zvedavosť. K bláznovstvu? Áno, bláznivá je tu zvedavá hlúpa hostinská a blázon, aj keď iného druhu, je tu geniálny vedec, ktorý sa stal neviditeľným. Takže vlastne, každý je svojím spôsobom nejaký blázon.... :-) Perfektný film! ()

Joski

Najlepšie dielo Jamesa Whala! Okrem úžasných trikov a akčného deja nám režisér frankenstainovskej série v Neviditeľnom mužovi ukázal svoj absolútny zmysel pre satiru a čierny humor:-))) Určite odporúčam i pre dnešného diváka! Film vás okamžite pohltí a svojou originálnou hororovou atmosférou úplne dostane! Pre cinefilov nekompromisná povinnosť! 100% odkaz na film http://www.uloz.to/4743616/neviditelny-muz-1933-.avi ()

sarfian

Čakal som velmi vela od tohto filmu hlavne vďaka množstvu komentárov, ktoré ho vychvalujú do nebies. Inak som si nevedel predstaviť čo tak extra na tom neviditelnom mužovi môže biť. No dočkal som sa a potvrdila sa moja mienka. Okrem natočenia efektov a miestami zaujímavým dejom nič moc. VIDENÉ 1x ()

amim

"Even the moon's frightened of me, frightened to death!" Nedokáži si ani představit, jak moc byl tento film z hlediska triků přelomový. Tedy nemám samozřejmě moc s čím srovnávat, ale na rok 1933 to vypadá naprosto bravůrně zvládnuto. Vlastně nejen na rok 1993, já jsem ohromen i teď. Skvělá myšlenka, svižný děj, který se nikde nezadrhává a jde přímo k věci a dobré herecké výkony (tedy až na to, že z ženské části osazenstva jsem byl mírně nesvůj - hostinská byla naprostý vrchol otravnosti). Ďábelsky zlý, ale zároveň velmi sympatický neviditelný hrdina/padouch, který má naprosto parádní a zvrácený smích a po celou dobu filmu nevíte, jestli mu náhodou nefandíte. Do toho inteligentní nápady, mírně hororové prvky a trocha té lásky... Prostě lahůdka, která mě jen tak mimochodem nakopla k sehnání Whalova Frankensteina. ()

degster

Whale vie, že predloha tu funguje dobre, pre záporaka je dôležitý charizmatický hlas a pre diváka občasné a veľmi slušné špeciálne efekty. A pre hnidopichov prihadzuje slávnu uškriekanú ženu z hostinca. ()

junxi91

To se jen tak nestává, aby se Vám ve Vašem venkovském hotelu ubytoval podivný obvázaný týpek se slunečními brýlemi, který vyžaduje úplné soukromí a chová se hrubě k majiteli. A to se přesně stane během jedné sněžné noci. Podivný cizinec si pronajme pokoj v hotelu Lví hlava v anglické vesnici Iping v Sussexu. Cizinec odmítá jídlo, v pokoji si postaví svou chemickou laboratoř a neplatí nájem. To se hostinskému Hallovi a jeho hysterické ženě vůbec nelíbí. A tak jej chtějí vyhodit ven, ale to nevyjde – cizinec shodí Halla dolů ze schodů. Proto je povolána policie a cizinec je donucen sundat si obvazy ze své tváře a odhalit, že je ve skutečnosti neviditelný. Začne se šíleně smát, sundá si oblečení, čímž se stane úplně neviditelným, a uteče na venkov. Mezitím se dozvíme, že cizincem je Dr. Jack Griffin, chemik, který objevil tajemství neviditelnosti při provádění série testů zahrnující drogu zvanou monocane. Flora Cranley je jeho snoubenka a dcena Griffinova zaměstnavatele Dr. Cranleyho, a je z nepřítomnosti svého snoubence rozrušena. Cranley společně s asistentem doktorem Kempem prohledávají Griffinovu laboratoř a ve skříni najdou lístek. Na lístku je seznam chemikálií včetně monocanu, o kterém Cranley ví, že je nebezpečný. Injekce této drogy dohnala jednoho psa v Německu k šílenství. Griffin o tomto ovšem neví, ten ví pouze o bělících účincích tohoto přípravku. Večer po útěku z hostince se Griffin ukáže u Kempa doma. Pod pohrůžkou smrti jej donutí, aby se stal jeho viditelným společníkem ve spiknutí s cílem ovládnout svět prostřednictvím teroru. Prostě budou vraždit nahodile chudé a bohaté lidi a způsobovat neštěstí, třeba vykolejení vlaku. Společně se vydají do hostince, kde získají Griffinovi zapomenuté zápisky o procesu neviditelnosti. V hostinci probíhá vyšetřování, které vede policista, který si myslí, že celý incident s neviditelným mužem byl pouhý podvod s cílem přilákat hosty. Griffin proto začne dělat mezi hosty nepořádek, zaútočí na vyšetřujícího policistu a zabije jej. Po návratu domů volá vyděšený Kemp nejprve Cranleymu s prosbou o pomoc, a poté zavolá také policii. Flora se vydává ke Kempovi společně s Cranleym. V přítomnosti Flory se Griffin zklidní a nazývá ji miláčkem. K domu však dorazí policie a Griffin si uvědomí, že jej Kemp zradil. A tak mu slíbí, že jej příští noc v 10 hodin zabije. Griffin uteče a začíná jeho vraždění – způsobí vykolejení vlaku a smrt stovky pasažérů, a také shodí dva hledače ze skály. Policie nabízí odměnu všem, kteří vynaleznou způsob, jak šíleného Griffina chytit. Hlavní detektiv použije Kempa jako návnadu na Griffina a vymyslí různé pasti, jak jej lapit. Kemp se však bojí o svůj život, a tak jej policie oblékne do uniformy a nechá jej odjet autem pryč. Griffin je ovšem všechny přechytračí a cestuje společně s Kempem v jeho autě. Griffin tedy splní svůj slib a Kemp se svému osudu nevyhne. Spoutaný v autě spadne z útesu, auto exploduje a Kemp zahyne. K dopadení neviditelného muže pomůže zima a sníh. Griffin se ukryje ve stodole a usne, a zde jej najde starý farmář, který to okamžitě nahlásí na policii. Ta stodolu obklíčí a zapálí, a tak Griffin musí vyběhnout ven a nechat stopy ve sněhu. Policisté zahájí palbu, Griffin je smrtelně zraněn a skončí v nemocnici, kde postupně umírá. Tak se aspoň naposledy sejde s Florou a s lítostí přiznává, že "se vměšoval do věcí, které by měl člověk nechat na pokoji". Po smrti se jeho tělo opět zviditelní. Byl to celkem dobrý old-school horor o spořádaném doktorovi, ze kterého se stal neviditelný šílenec a který za své nebezpečné experimenty zaplatil cenu nejvyšší.  () (méně) (více)

Marek06

Ve stejném roce jako King Kong měl premiéru další legendární film - Neviditelný muž. Snímek má jenom něco přes hodinu, takže tu není místo pro nudu. Po trikové stránce je to bezchybný a nadčasový film. To, jak tvůrci vytvořili efekt neviditelnosti, vypadá i po více než devadesáti letech stále výborně. Jeden z těch filmů, které vás připoutají ke křeslu a už vás nepustí. ()

Petus

Klasika všech klasik aneb film, který by si žádný filmový fanda nikdy neměl nenechat ujít a povinná četba pro milovníky klasických hororů. Ačkoli je Claude Rains po celý film skutečně pan neviditelný je to snad jeho nejslavnější film a právem. ()

giaruj

Stále sa snažím brať film v kontexte doby, no na to, že trvá niečo cez hodinu, som ho pozeral na trikrát!!! Horor ako žáner má svoj vývoj, no Neviditeľný muž mi vôbec neprišiel horový. Jeho filmoví hororoví vrstovníci, alebo aj starší kolegovia sú na tom lepšie. S dejom, strachom, napätím. Ak by si film priznal komediálnu a ironickú stránku, šlo by o lepšie hodnotenie. Jedine pred čím klobúk dolu sú zaujímavo zvládnuté efekty na tú dobu. Inak zub času... a poriadne hrdzavý. ()

Knor

Výbornej film, nějak jsem nevěřil, že by mě to mohlo nějak extra zaujmout, ale kdepak. Tenhle film musel být ve svě době průkopnickej hlavně co se efektů týče. Neviditelný psychopat chce zničit svět a je nádherně zlý a prohnaný. Nebýt tý naivity, která dnes působí úplně jinak než v roce 1933 jde pořád o thriller jako víno. ()

Scraffy

Film s revolučnými trikmi a fantastickým napätím. Koniec je nečakaný a posledný "boj" kedy sa policajti snažia neviditeľného muža dolapiť mi zostane v pamäti ešte dlhú dobu. Nebyť na začiatku tej ukričanej ženy, ktorá behá po stole, ako keby to bol potkan, tak nemám ani jednu výhradu. Majstrovské dielo. ()

pepino

Skvěle vybudovaná atmosféra, svižný děj, nadprůměrní herci ( viz hysterická ženská v hotelu)- to vše (a ještě mnohem více) dává dohromady tenhle vynikající horor/thriller který by marně hledal konkurenci v dnešní době. Efekty jsou sice oproti dnešku chabé ale v době natočení byly určitě nadprůměrné. Nechte taky v roce 1933 nechat chodit jen košili bez člověka. ()

frxXx

Na rok vzniku je film až neuveriteľne dynamický. No čakal som väčšiu drámu pri snahe vedca získať proti látku alebo pri záverečnom boji ale tak kde by sa to do tej jednej hodinky napchalo(bolo by to možno aj zbytočné veď tejto jednoduchej hodinovej zábavke asi nič nechýba), ale možno že sa dočkáme aj kvalitného remake-u :). ()

MaxForValue

Neuveriteľne vizionársky film s krásnymi trikmi a efektami na svoju dobu priam nevídanými. Dokonaly príklad diela, ktoré prežilo všetkých hercov i režisérov a zanecháva i po pomaly 80 rokoch viditeľnú stopu v dejinách kinematografie. ()

AgnesDee

Až na některé herecké výkony a velmi jednoduché vysvětlování všeho divákovi byl tento snímek velmi dobrý. Zaslouží si respekt už za to, co se mu povedlo se speciálními efekty. A taky je neviditelný muž občas i vtipný. ()

Universal se opět pokusí oživit monstrum

31.12.2019

Hvězda Hill House se zneviditelní

Hvězda Hill House se zneviditelní

13.07.2019

Herec Oliver Jackson-Cohen (The Haunting of Hill House, Drákula) získal hlavní roli v chystaném remaku hororové klasiky Neviditelný muž z roku 1933. Snímek chystá režisér Leigh Whannell (Insidious 3:… (více)

Remake Neviditelného muže shání posily

Remake Neviditelného muže shání posily

13.03.2019

Studio Universal ještě před pár lety plánovalo po vzoru Marvelu a DC Comics své vlastní propojené univerzum. Nikoliv komiksové, ale hororové. Jenže prvním snímkem tzv. Dark Universe se stala Mumie s… (více)