Angels' Wild Women

• USA Commune of Death (více)

Karlos80

Čekal jsem gang tuhých dívek, rychlou násilnou akci a zajímavější zápletku. Toto byla především zábava, ale jinak hrozná nuda s velmi nesouvislým a matoucím dějem a značně zavádějícím názvem, romantická vsuvka mě rovněž moc nevzala. Na sleazy "Satan's Sadists" a snad ani na "Hell's Bloody Devils" to v žádném případě nemělo, neoslovila mě ani dynamická rvačka a sekvence dlouhého pronásledování na konci, trochu málo na city mně zahrál úplně na konci hlavní hrdina ujíždějící na motorce v čele svého gangu, ale to bylo asi tak všechno. Jednoznačně zklamání, nebýt milovník levné exploitace a kina odpadu, dal bych snad i tomuto filmu odpad! 2* za nějaké ty bikerské sekvence (+ kameru, poušť Kalifornie, spolu s vedlejšími silnicemi jsou pěkné) a za pohlednou Reginu Carrol, manželku Al Adamsona (která, jak je zvykem, hrála v mnoha jeho filmech). Podobné filmy : "Faster, Pussycat! Kill! Kill!", "Devil's Angels", "Mini-Skirt Mob", "Angels from Hell", "Hell's Angels on Wheel", "Satan's Sadists", "Bury Me an Angel" aj. Komentář zde jako čtvrtý v pořadí.. ()

Kusko.t2

Nápaditý miešanec road movie a westernu z produkcie štúdia TROMA plný bitiek, akcie a motorkárskych gangov strážiacich si svoje dočasné teritória, sa pravdepodobne z časti okrem iných filmov, nechal inšpiroval aj takými, v porovnaní s ním ďaleko slávnejšími, FASTER, PUSSYCAT! KILL! KILL! (1965), poprípade EASY RIDER-om z roku 1969. Aj keď to bol guláš, osobne si “Angels' Wild Women“ cením ďaleko viac po každej stránke v porovnaní s už spomenutým FASTER, PUSSYCAT! KILL! KILL!. Nielen kvalitou, ale aj nápadom, neustálou akciou, príjemnými charaktermi postáv, zábavou, silnými rečami a burácajúcimi strojmi, ktoré brázdia púštne cesty a cestičky v úžasných kamerových štylizáciách, miestami až s MAD MAX-ovou poéziou, a inými prednosťami, si ma film proste hneď získal. Po nudnej a nezaujímavej motorkárskej akcii v SATAN´S SADISTS z roku 1969, je “Angels' Wild Women“ príjemným prekvapením. Síce ženská časť gangu toho veľa nemá na svedomí, a aj pred tou kamerou sa pretŕčajú slečny pomenej ako by sa dalo čakať, ale to v konečnom zúčtovaní zas tak nevadí. Drsní a zarastení chlapi na motorkách chlastajúci pivo, holdujúci neviazanému sexu a fajčeniu marihuany, ich ku kormidlu nechceli nejako pustiť. Ale boli tam. Menej výrazná, ale zato prakticky vždy akčná dejová línia sa okrem rady filmov inšpirovala dokonca jemne aj skutočnosťou – a to Charlesom Mansonom. Podstatná časť deja sa totiž odohráva vo vnútri westernovej usadlosti SPAHN RANCH – t.j. konštrukcie pripomínajúcej svojim charakterom divoký západ o rozlohe 2 km², slúžiacej okrem kulisy pre výrobu westernov v 50-tych a 60-tych rokoch aj ako útočisko Charlesa Mansona. V tomto Kalifornskom ranči situovanom v horách Santa Susana, Manson v polovici roku 1968 sformoval svoj hipisácky kult do podoby rodiny – “The Manson Family“. George Spahn – v tom čase 80 ročný vlastník ranču, nechal Mansona a jeho rodinku na usadlosti bez platenia a to z dôvodu dohody, ktorej princípom bolo voľne povedané: "Ak nám tu dovolíte zostať, mladé slečny zo skupiny sa postarajú o vaše sexuálne uspokojenie." Dohoda sa zrodila. Tá trvala do septembra roku 1969, kedy už sfanatizovaní príslušníci skupiny začali vraždiť. Motorkársky gang z “Angels' Wild Women“ má tiež svojho Mansona. Toľko škody ako reálny Charlie ale nenapáchal. Ale o tomto film nie je, spomenul som tieto skutočnosti iba ako paralelu. Naladiť sa treba na zábavu spojenú s akčnosťou zobrazenú divokou kamerou. S IMDb hodnotením 19% ku dňu dátumu môjho komentáru (13.1.2010) sa rozhodne nestotožňujem. BE WILD! ()

LION-MR.T

Než se Troma v 80.let vydala na čáru brutality a všelijakého humusu natáčela stejně zajímavá díla. Hodně si cením výběru dámských představitelek a super strhujícího scénáře vyplněného akcí. ()

iolaos

umornou nudu kompenzovaly alespon kvanta peknych bab. Sam nevim, kde jsem nasel trpelivost dodivat se na tento TROMA vyplod do konce.. ()

vitekpe

S Meyerovou klasikou FPKK bych se to neodvazil srovnavat... Je tu par zajimavech neherecek, film je svizny (porad se neco deje), ale je to cele spis k smichu. A po chvilce uz nudi. ()