Kwaheri: Vanishing Africa

všechny plakáty

Dokument o výpravě, která se vydala do temné džungle v srdci Afriky, aby našla muže, který provádí bizarní a nelegální operace lebky. Během cesty vidíme krvavé masakry zvířat, znetvořené domorodce a primitivní místní rituály. Film je více méně zaměřený na kontroverzní aspekty domorodé společnosti, čímž si chce získat pozornost světových filmařů. (topr harley)

Kusko.t2

Ranné mondo mixujúce v sebe šokantnosť danej kategórie, ktorú však zbytočne nepretláča do hlavnej dejovej línie expedície za šamanom ovládajúcim operáciu mozgu bez akýchkoľvek novodobých inštrumentov a pomôcok (dosť graficky názorná scénka). Ak to ale zoberieme všetko pekne od začiatku, treba sa tešiť hlavne na krásu drsnej prírody a domorodú kultúru jej obyvateľov. Tú sa produkcia snaží vykresliť v kontraste - nepoškvrnená tvár pôvodnej nádhery Afriky vs. novodobé prvky, ktoré do tohto sveta čoraz viac prenikajú. Je až prekvapujúce čo sa za tých viac ako 50 rokov v Afrike zmenilo. V budúcnosti ten rozdiel bude samozrejme ešte ďaleko väčší. Ak mám povedať pravdu, miestami som si pri sledovaní tohto dobrodružstva do neznámych končín Afriky pripadal ako by som sledoval CESTU NA MESIAC 1902 prípadne CESTU DO PRAVEKU 1955. Kompletne iný svet, ktorý však ruka civilizovaného človeka chce neustále pretvárať. ()