Abbott and Costello Meet the Mummy

Komedie

USA, 1955, 79 min

• Oktavianus

Divím se sám sobě, že to s Abbottem a Costellem stále zkouším, ale přece jen, komu by se chtělo přejít další setkání s mumifikovaným princem Kharisem? Je to klasická komedie ve stylu A + C, takže vůbec není vtipná a oba hlavní protagonisté jsou velmi nesympatičtí a nepříjemní. Jedno velké plus ale tento film má: atmosféru. Možná za to můžou sice evidentně umělé, přesto krásné egyptské kulisy. Anebo skvělá hudba, ta nejklasičtější, kterou si jen můžete ve filmech o mumii a z Egypta představit. I proto jsem přimhouřil oko před jinak nehumorným pořváváním dvojice hrdinů, jejich zmatenému pobíhání a hloupým záměnám.(4.9.2014)

Americká komedie „Abbott and Costello Meet the Mummy“ není vyloženě třaskavá, ale sem tam se zde najde humor, který vás pobaví, ať už je to situační komika, nějaká ta hláška anebo třeba jen pitvořící se herec. Mumie se tímhle filmem nikam neposouvá, není zde žádný lepší příběh, nic, co by skutečně dovedlo zaujmout víc než jen ta komika. Ale na jedno podívání to pobavit může.(4.10.2018)

Ne tak moc vtipné jak bych od týhle dvojice očekával. Popravdě mám o něco raději Three stooges, sice je pravda že tohel bylo moje první setkání s touhle dvojicí ale bohužel jsem se zasmál tak 2x, a to hlavně na konci kdy byl jeden z komiku mumií a pletly si ho s pravou a naopak. Sice to bylo dnes již spíše klišé ale i tak mě to rozesmálo. Efekty byly roztomilé(hlavně ten netopýr). Ale jinak to bylo opravdu spíše nehumorné a občas dost zdlouhavé. Pro mě průměr.(20.11.2012)

Klasický Abbott a Costello. Je to docela zábavné, ale nijak zvlášť vtipné. Scénka s mizející mrtvolou se určitě stala inspirací pro podobnou scénku ve Fantomasovi. Je docela zajímavý, že i když se Abbott a Costello jmenujou ve filmu Peter a Freddie, tak se oslovujou a svými pravými jmény.(19.3.2011)