Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Priateľstvo mladých chlapcov, ktorí bojujú s pubertou a drogami, je ohrozené záujmom o rovnaké dievča. A tak sa z priateľov stávajú sokovia. (kekesko)

Recenze (7)

anderson 

všechny recenze uživatele

Ďalší z filmov,ktoré klamú "telom". Začína sa ako prcičkovská komédia o tom ako chcú 3 teenageri o"to" prísť a končí sa ako minidráma o tom, že život a láska sú aj tak ku*va. A kto nedospeje, ten to buď nezvládne, alebo doteraz žije v ilúziách. Pre niekoho možno gýč, mňa to v puberte dosť zobralo. :-) (14.4.2009) ()

JFL 

všechny recenze uživatele

V roce 1978 byl do izraelských kin uveden film "Zmrzlina na klacku" (Eskimo limon) produkovaný duem Menahem Golan a Yoram Globus a režírovaný jejich oddaným spolupracovníkem Boazem Davidsonem. Film se stal mezinárodním hitem, dodnes drží první pozici žebříčku nejnavštěvovanějších izraelských filmů a svou kombinací vulgárního humoru a vážného pojetí problémů dospívání i prvních lásek položil základy žánru teenagerských komedií, jak jej známe dodnes. Když Golan s Globusem o rok později koupí většinového podílu v upadající společnosti Cannon Films přesedlali do Hollywoodu, dospěli při hledání nových komerčně lukrativních žánrů i k plánu oprášit svůj izraelský hit pro americké publikum. "The Last American Virgin" představuje doslovný, dokonce v řadě scén záběr po záběru totožný remake "Zmrzliny na klacku", navíc natočený totožným režisérem. Výsledek překvapí jako podivný mix rozverných sexuálních historek, jak vystřižených z libovolné pokleslé osmdesátkové brakovky cílící na hormonálně nevybouřenou mládež, které posléze ustoupí dramatickému vyprávění o tíži neopětované lásky a dokonce i vážného pojednání o potratu. V rámci teenagerských komedií o prvních sexuálních zkušenostech tak představuje unikátní ideál, který se už málokterému příspěvku kategorii podařilo zopakovat. Což je ostatně důvod, proč se "The Last American Virgin" stal lehkým generačním kultem v anglicky mluvících zemích (podobně jako se jím "Zmrzlina na klacku" stala v Izraeli i řadě evropských zemí). Cannon Films se pokusili ještě chvíli v žánru teenagerských komedií pokračovat, ale záhy od něj upustili. Jejich prvoplánové a sexuálně otevřené burlesky "Hot Resort" a "Hot Chili" nemohly konkurovat rostoucímu trendu inteligentních filmů pro dospívající v čele s bravurními snímky Johna Hughese či hity s mladými hvězdami jako Tom Cruise či John Cusack. ()

Reklama

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Pohodová záležitost v atmosféře starých dobrých kousků alá Breakfast Club. Komedie, která je i s odstupem více jak 30 let vtipná a zábavná, aniž by musela využívat přisprostlého humoru tolik obvyklého v současnosti. Skvělý výběr charismatických herců. Prostě velké překvápko, u kterého jsem udržela přivírající se oční víčka otevřená až do závěrečných titulků. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Parta tří kluků se snaží najít nějaký holky. Sex na prvním místě. Tentokrát ale chybí scénář, takže komedie to není. Jen nuda. Jenom díky hodně odvážnému závěru dávám vyšší hodnocení. 50% ()

Reklama

Reklama